Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért sir fel mindig adott...

Miért sir fel mindig adott időben éjjel a baba? És miért sir fel hajnalban óránként? (3 hónapos)

Figyelt kérdés

több mint egy hete kezdtem el (a védőnő tanácsára) egyszer etetni csak az éjjel, 3 körül, mert az kb megfelezi, és fel is kel akkor.

8-9 körül eszik és 9-10re alszik reggel 7-8ig. viszont valamiért éjfél és egy között mindig felkel, hosszabban sirdogál (ahhoz képest hosszabban hogy aztán hajnal fele meg óránként felsir egy-egy pillanatra, egy percre...). de nem lehet éhes mert aztán visszaalszik és 3 körül kel újra. Lehetséges hogy megszokásból (mert kb akkor volt megetetve eddig)? Mit gondoltok? És miért sirdogál hajnalban is?


2015. okt. 9. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:

mennyi idős?


azt írod, hogy egy percig is sír, azért az durva. de éhes nem lehet, mert 1 perc sírás után visszaalszik? szerintem ne hallgass a védőnőre, ne órára etess és robotot nevelj hanem akkor amikor kéri és vigasztald meg ha sír

2015. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja, látom 3 hónapos. pláne kelj fel hozzá és etesd meg, nem nomrális a védőnőd, azért 3 hónaposan nem kicsi elvárás, hogy 10-11 órát aludjon...
2015. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem is várom el. azt várom el hogy kb 5 órát aludjon. azért azt szerintem el lehet...

és nem éhes igen, mert nem hogy visszaalszik, de 2-3 órát alszik utána.

2015. okt. 9. 10:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet a pocakja fáj kicsit. A kisfiúnk nem volt kimondottan hasfájós, de ilyesmi idős korában sokat nyöszörgött éjjel, de aludt is utána tovább. Volt hogy át se kellett menni hozzá, volt hogy cumit kért vagy egy kis vizet és aludt tovább. De ez változni fog, most egy ilyen korszak van. A kisfiam most 9 hónapos, kb. 2,5 hónapos korától 5 hónapos koráig aludt éjszaka (7-8-tól reggel 5-fél6ig) aztán azóta néha néha van vagy egy pár nap vagy 1-2 hét amikor alszik éjszaka. Jött a hozzátáplálás, fogzás, mozgásfejlődés, alvási rend átalakulása és a nagy kánikula nyáron, szóval mindig lesz valami. Nekem is ezt tanácsolták, hogy türelem és kitartás. Nekem ez elég nehéz, mert elég türelmetlen típus vagyok. De hidd el ez is amiben most vagytok elmúlik és jön más. Most épp ott tartunk hogy már alig lát szegénykém akkorákat pislog de az istennek nem akar aludni napközben csak mászna, felállna, játszana. Ki kell bírni valahogy. Igyekszem én is próbálkozni , hogyan legyen jobb neki, valamikor elsőre megvan a megoldás, van amikor eltelik 1-2 hét. És őszintén megmondom még a mai napig nem tudom néha, hogy éjszaka pontosan mire ébred fel, hogy a foga fáj, vagy a mozgása ébresztette fel vagy mi lehet. Majd ha már meg tudja mondani ő maga, na akkor lesz biztos hogy mi a baj, addig anyuka próbál megoldást találni, hogy jobb legyen a csemetének.
2015. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!