Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan és mikor hagytátok el...

Hogyan és mikor hagytátok el a rácsokat éjjelre?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mikor szedtétek le az ágyról? A baba gondolom kimászott éjjel, rácsot tettetek az ajtajára? vagy becsuktátok a szobaajtaját? vagy hogyan akadályoztátok meg hogy kijöjjön a szobából? vagy nem kell megakadályozni, ilyenkor nem csinálja azt amit nappal, hogy pl kipakolja a kukát, feltúrja a konyhakéses fiókot stb? én baromira félek levenni az ágyáról a rácsot de lassan eljön az az idő...hogyan oldottátok meg?
2015. okt. 21. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Most 16 hónapos és a rácsot még nem vettük le, de kiszedtünk belőle kettőt, így ki tud jönni. Ki jöhet a szobából, egyébként sincs bezárva.

A konyhakéses fiókból pedig napközben sem pakolhat, -ezt nem is értem.

Egyébként pedig rögtön hallom ha jön ki.

2015. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most múlt 2 éves a fiam, de mivel nekünk nem lehet rácsot kivenni, csak egyben leszedni az egészet, egész eddig rajta volt. Most vettünk neki leesésgátlós ágyat, kíváncsi vagyok, ki fog-e mászkálni.
2015. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad megakadályozni, hogy kijöjjön a szobából, mert szeparációs szorongás alakulhat ki benne. Jöjjön ki, amikor akar és a kukát kell elenni biztonságos helyre, meg a késeket (ezzel egyébként nem szokott lenni gond a hiedelem ellenére). Hadd ismerje meg a világot.
2015. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ironizáltam a konyha késes fiókkal, arra akartam célozni, hogy nap közben gyakorlatilag bármihez hozzáfér (csak akkor van mellette felügyelet, a konyhakéseket épp nem éri még el ugyan, de pl hozzáfér a kukához, hozzáfér olyan szekrényekhez amiben vannak apró dolgok, csak napközben tudok rá figyelni...éjjel ha kisettenkedik és elkezd matatni azoknál a dolgoknál amiket mélyen áhít miután tiltva van tőlük, hogyan tudom megakadályozni...vagy éjjel az első számú célpont mindig anya és apa ágya?

természetesen elzártuk amit el lehet, de így is akad amivel kárt tud magában tenni, ha mást nem magára borít egy széket vagy mittudom én

2015. okt. 21. 18:25
 5/9 A kérdező kommentje:
jó mert pl ismerősöm gyereke egy 20 Ft-ostól fulladt meg majdem..most őszintén ki tud mindenre olyan teljes körűen figyelni hogy pl a szennyes kosárban véletlen a nadrágzsebbe marad egy pénz darab, a gyerek éjjel turkál, kiborítja, megtalálja és persze megeszi mivel egyébként nyilván nem játszhat ilyesmivel....extrém példa...de én akkor is baromi tartok attól, hogy még a legteljesebb odafigyelés és elrámolás mellett is talál éjjel valamit magának..
2015. okt. 21. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:
2 és fél éves kora előtt kapott a fiam nagy ágyat (90X200), de előtte már 3-4 hónappal kivettünk 2 rácsot az ágyból (egy műtét miatt nem emelhettem és így könnyebb volt, mert ki-be tudott mászni). Most egy éve, hogy nagy ágya van, eddig összesen négyszer ha kijött (akkor megbeszéltük, hogy éjjel nem mászkálunk, azóta nem csinálta), nem szokása kimászkálni. Tudja, hogy ha oda bemegyünk és lefekszik, akkor az alvásnak van az ideje és nem a mászkálásnak.
2015. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1 éves koráig rácsos ágyban aludt a fiam, 1 évesen kapott egy 160 centis kiságyat, aminek van oldalkorlátja, hogy véletlenül ne guruljon le róla, de a végén le tud mászni. A szobából kimehet, ajtó nincs becsukva csak a lépcsőhöz tettünk egy babarácsot, hogy ne tudjon lemenni. Ő max. a fiókokat pakolja ki, de mostanában ébredés után ez se jellemző. Azt is megtanulta, hogy a kukába azt a szemetet dobjuk, amit mi a kezébe adunk és megkérjük, hogy dobja ki, a bennelévő cuccokat pedig nem szabad kivenni. Amikor reggel felébred és mi már nem vagyunk bent a házban, akkor általában egy darabig eljátszik az ágyában, kibújuk a hálózsákból, esetleg játszik egy kicsit a szobában, közben visszamegy az ágyára és ott vár minket. Ha hallja, hogy a közelben vagyunk, akkor meg jelezi, hogy ébren van. Éjjel meg nem mászkál, hanem alszik. Ha felébred, akkor mi is felébredünk. Az ágyról se tud úgy lejönni, hogy ne vegyük észre. Talán egyszer fordult elő, hogy odajött a mi ágyunkba aludni, pedig egy szobában alszuk. Imádja a saját ágyát. Ő most 17 hónapos.
2015. okt. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

mi is probalkoztunk megtanitani hogy a szoszoket meg a szemetet dobja ki. aztan arra lettem figyelmes hogy fogynak a jatekai.


...

2015. okt. 22. 06:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt is gyorsan megtanulja, hogy csak a szemetet szabad kidobni. Persze, eleinte nálunk is került bele mindenféle, ezért kell ürítés előtt nagyjából átnézni a tartalmát. Ha átlátszó szemeteszsákot használunk, akkor kiemelve az edényből már általában látszik, ha játék is van benne.
2015. okt. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!