Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor a második gyermeketekke...

Amikor a második gyermeketekkel mentetek szülni, az első gyermeket kire hagytátok? Ki vigyázott rá? Hozzátok ment, vagy a gyereket vittétek át?

Figyelt kérdés
2015. okt. 3. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nagy szerencsém volt, mert Anyukám a kiírás előtti héten már ide tudott "költözni" hozzánk és maradt szülés után még 10 napig. Ha nem jött volna, akkor a férjem maradt volna a nagyobbal (munkából bármikor haza tudott volna jönni, mert készültek a munkatársaival a szülésemre). De akkor elmaradt volna az apás szülés. Kiírás előtt 1 nappal indult meg a szülés és 4 óra alatt meglett a baba. Még aznap meglátogatott a nagyobbik lányunk minket. Úgyhogy nagyon nagy szerencsém volt. A felső szomszéd (anyuka GYES-en van) is "beépített ember" volt, ha esetleg hetekkel előbb érkezett volna a kislányom. Úgyhogy volt több forgatókönyv.
2015. okt. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom :)
2015. okt. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Második és harmadik terhességemnél a 37. hét végén anyukámékhoz költöztem a gyerek(ek)kel. Eleve kórházat is úgy választottam, hogy hozzájuk legyen közel. Férjem nem mindig tudott volna hazaugrani (bár végül szerencsére mindegyik szülésnél bent volt, éjszakára időzítettem), és anyukám sem tudott volna hetekre hozzánk költözni.

Barátnőm úgy oldotta meg, hogy egy közel lakó barátnőjével megbeszélte, bármikor szül, ő aznap szabadságot vesz ki, átmegy, és vigyáz a gyerekre.

2015. okt. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyósék jöttek el hozzánk addig (220 km-ről).
2015. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyosomeknal volt a nagyobbik gyerek, illetve mi is mar szules elott par nappal.

Budapesten szultem, Anyosomek nem messze laktak a korhaztol. Mi Pest mellett, tehat szinten kozel, de az orvos kerte, hogy tartozkodjunk a kozelben, vagy fekudjek be. (Nagyon nyilni kezdett a mehszaj, villamszulesnek igerkezett.)

Amig en a korhazban voltsm, addig meg maradt naluk a ferjem es a gyerek, majd a picivel egyutt mentunk haza mindannyian.

2015. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy szerencsénk van/volt. Egy városban élünk az anyósommal, a sógornőmék is 15 percre laknak kocsival. Mindketten felajánlották, hogy vihetjük hozzájuk a kisfiunkat, ha itt az idő. Az én szüleim 100km-re laknak, ők is azt mondták, hogy amint beindul, telefonáljunk, és rohannak :)

Na ebből azt sikerült kihozni, hogy a kisfiunk átment a sógornőmékhez "unokatesózni" :) A szüleim, az anyósom pedig kint tébláboltak a folyosón :) Ez így leírva nem hangzik túl jól, hogy mindenki a "nyakunkon volt", de nagyon boldogok voltunk, hogy az egész család részt vett a nagy eseményen :) Aztán mire megszületett a kislányunk, behozták a kisfiunkat is, így teljes lett a csapat :)

2015. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezen agyalok egy ideje, pláne, hogy épp ma reggel egész meglepett a fiam reakciója: mondtam neki, hogy ha megszületik a kistesó, akkor én 3-5 napig bent fogok aludni a kórházban. Nappal úgyis találkozunk, de este apával fog aludni. Erre ő zokogásban tört ki. :( Nem is értettem. Mondtam neki, hogy mindkét mamánál aludt már többször, hogy én nem voltam ott. Erre ő: de ITTHON soha nem aludtam nélküled. Végül abban állapodtunk meg, hogy ha én bekerülök, estére apa elviszi valamelyik mamához.

Csak azt nem szeretném, ha éjszaka indulna a szülés, mert akkor valakit riasztani kell. Bár mindkét nagymama telefonnal a feje mellett alszik napok óta, jönnének kézzel lábbal, a gyerek biztos meglepődne, hogy csak úgy felszívódtam reggelre. Ezt még azért párszor megbeszélem vele.

2015. okt. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, teljesen tanácstalan vagyok, mert a férjem szülei vidéken laknak és nincs autójuk, az én szüleim pedig sajnos már nem élnek, így azon gondolkozok, hogy valamelyik szomszédot "szervezzük be", mert ha beindul a szülés, gáz először a gyereket vidékre fuvarozni. Ha még van valakinek ötlete, szívesen olvasom, ki hogy oldotta meg, eléggé aggaszt annak ellenére, hogy még csak az elején járok.
2015. okt. 9. 06:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!