Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 hónapos újabban nappal...

4 hónapos újabban nappal 30-40 percet alszik, de ez kevés neki. Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

A kislányom eddig remekül aludt, de kb. 1.5 hete nappal 30-40 perc után szinte mindig felébred. Éjszaka MÉG rendben alszik, a fene tudja meddig... Első kérdés: ez ugye normális? Második: lehet ez ellen tenni valamit? Nyilván próbáljuk visszaaltatni, néha összejön, néha nem. És nyilván nem az zavar, h ébren van, hanem hogy nem elég neki a fél óra. Ha kivesszük utána fél órával megint álmos.

Egyáltalán hogy a fenébe lehet 30-40 perc az alvása? Azt hittem az ilyen picurok 20 perc felszínes alvással kezdenek (REM fázis), aztán jön 30-40 perc mély alvás (non-REM). Ezzek szerint 30-40 perc alvás után pont a legmélyebb álomban kellene, h legyen. Esetleg tudja valaki, hogy hogy van ez?



2015. nov. 4. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
40 perc az alvásuk. Az én lányom is annyikat aludt és utána megébredt,van amikor vissza is aludt van amikor nem. Tedd ki a babakocsiba a teraszra aludni,nekem nagyon jókat aludt a friss levegőn,meg most amúgy is olyan szép idő van. Sétálj vele sokat,a friss levegő elnyomja.
2015. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát őt nem nyomja el, ha sétálunk folyamatosan non-stop kukkol jobbra balra, nagyon érdekli a világ. De azért kösz a tippet. :)
2015. nov. 4. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyit tehetsz, hogy elfogadod. Mi is így jártunk. Kb. 4,5-5 hónapos volt amikor átállt arra, hogy naponta 5ször aludt fél órákat, percre pontosan, órát lehetett hozzá igazítani. Aztán ez úgy változott ahogy nőtt, hogy 4x, 3x fél óra volt az alvása napközben. Most ott tartunk, hogy 2x alszik egy nap, ebből az egyik alvás kicsit hosszabb 1-1,5 óra a másik pedig kb. 30-40 perc, néha 1 óra. Teljesen mindegy hogy sétálok vele levegőn vagy itthon a kiságyban vagy hol altatom. De szépen fejlődik, jókedvű, vidám kisfiú, most 10 hónapos. Az éjszakáink is jók voltak kb. 5 hónapos koráig azóta viszont néha átalussza néha nem, mert ugye fogak, mozgásfejlődés megzavarja az álmát. Ha épp nyugi van akkor van pár napunk amíg alszik este kb. fél8-8tól hajnal 5-fél6ig, ekkor eszik és utána még alszik egy kicsit 6-7ig. Szerintem szokj hozzá, hogy ez van, erőltetni úgy sem tudod az alvást, rákényszeríteni nem lehet.
2015. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!