Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ujszulott kortol erdemes...

Ujszulott kortol erdemes olvasni a babaknak?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy mar ujszulott kortol erdemes elkezdeni a babat fejleszteni, hiaba nem erti, de nyugtato neki a szulei hangja. Ti mikor kezdtetek el?

2015. nov. 8. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak olvasással tudod biztosítani hogy hallja a hangodat, a spontán beszéd nem megy, akkor olvass!


Nem az olvasáson van a hangsúly, hanem hogy beszéljenek hozzá!


Szerinted hogy tanulná meg megérteni (és beszélni), ha nem szólnának hozzá?


Maugli? Mese, de a lényeg benne van.

2015. nov. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A babákat nem kell célzottan fejleszteni, sem újszülött korban, sem később, sőt, a korai túlzott fejlesztésnek több a hátránya mint az előnye!

Persze hogy nyugtató neki a hangod, ezért beszélj hozzá, ha szeretnél neki olvasni akkor olvass, ha meg nem, akkor meg ne olvass. Nagyobbik lányommal 8-9 hónapos kora körül kezdtünk könyveket nézegetni, mert őt érdekelte, nyugodt típus volt, szívesen csinálta. A másik kettővel meg valamivel később, mert őket meg nem annyira érdekelte. Viszont mikor még csak egy gyerekem volt, folyamatosan beszéltem hozzá meg énekeltem neki, de nem azért hogy direkt fejlesszem, hanem azért hogy tudja, ott vagyok, és egyikünk se unatkozzon :)

2015. nov. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem olvastam egyiknek sem mig ujszülött voltak ,mikor nagyobbak voltak akkor igen .
2015. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges, legyél vele sokat, beszélj hozzá, ahogy előttem is írták, a hangodra van szüksége, nem arra, hogy olvass.

Minden baba a saját tempójában fejlődik, a barátnőm a kapható összes fejlesztő játékot megvette a gyerekének, még csak 5 hónapos,de már a 9 hónaposoknak való játékokat adja neki, hogy ő mennyire fejleszti.


Még forogni sem forog, alig kommunikál, néha mosolyog a babája.


Én sokat játszom a kislányommal, nem feltétlen fejlesztő játékokkal, most 6 hónaposan már felállt, és állandóan magyaráz :)


Van egy nagyobb lányom, neki olyan 1,5 éves kora körül kezdtem el olvasni, és a mai napig minden este olvasok neki esti mesét, utána alszik el. Ő 7 éves, 6 évesen már tudott olvasni, pedig sose tanítottam, csak kérdezgetett, hogy ez-az milyen betű.

2015. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten olvasni felesleges. Az a lényeg, hogy sokat beszélj hozzá.
2015. nov. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
3-4 hónaposan már olvastam meséket a nagyobbnak. Vacak, hideg tél volt, nem lehetett sokat kint lenni. Így hasaltunk az ágyon, én olvastam neki a Micimackót, ő meg okosan hallgatott. 9-10 hónaposan már a keménytáblás könyveket olvasgattuk. A kisebb tesóját 1,5 éves kora körül kezdte érdekelni a könyv.
2015. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam neki, de mindent kommentáltam ami körülötte történt, mondókáztam... sosem reklamált, hogy unalmas lenne :)
2015. nov. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

en olyan 3 honapos kora ota olvasok neki. Kezdetben inkabb a magam oromere. O szivesen hallgatta kb 10 percig. :)

a sok eneket, beszedet is szerette nagyon. :)

2015. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!