Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Elegem van. Van más is, aki...

Elegem van. Van más is, aki órákig altatja a 2 évesét?

Figyelt kérdés

Álmos és csak dobol a kezével, lábával, dumál, bukfencezik, közben a szemét dörzsöli, mert majd leragad, alig lát. Megnyugodna, majd egy csatakiáltással feláll az ágyban és kimegy a szeméből az álom. Kezdjük előről. Min. 1 óra mire elalszik este is, délben hamarabb megy. Próbáltam kihagyni a déli alvást, de akkor du használhatatlan, rosszkedvű, álmos, hisztis, nem játszik csak mesét nézne. Viszont este ugyanolyan nehezen alszik el. Nem hagyom hogy túlpörögjön, csík szeme van csak pislog és nem hajlandó pihenni. Ha nem lenne fáradt nem zavarna, hogy nem alszik.

Most lelkiismeretfurdalásom van, mert összekiabáltam és sírva aludt el. Így hamar elalszik, viszont rendszert nem akarok belőle csinálni. Úgy sajnálom ilyenkor.

A napirendünk fix. Van mese, néha éneklek is, hogy kicsit lenyugodjon. Használ is 1-2 percig, de aztán saját magát kezdi el pörgetni és kezdődik a tortúra. Tényleg úgy alszik el, hogy folyamatosan jár a lába, aztán egyszer csak megáll, de akkor már alszik. Vagy beszél és mondat felénél elalszik. Szinte béájul. Van ilyen másnál is?

Már arra is gondoltam orvoshoz viszem, mert egyébként is elég nyugtalan.


2015. nov. 20. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

állítólag segít ha a gyerek tudja "konstatálni a helyzetet", azaz pl ő maga mondja ki, hogy jóéjt, vagy tente, mert azzal, hogy kimondja azzal tudatosítja is magában.


minden ebéd utáni és esti rutinnak ugyanúgy kellene zajlani.


és nagyon vigyázni hogy időben legyen altatva, mert amiket írtál nálunk pont akkor jön képbe, amikor már átesett a gyermekem a holtponton, annyi különbséggel, hogy napközben ki is hagyja akkor az alvást.


ebéd után hagyom még 10-20 percet játszani, aztán pelenkacsere és besötétítek és beteszem a kiságyba. mindig pontosan ugyanígy csináljuk(hacsak nem lent vagyunk babakocsival, de ott is elalszik)és ami legfontosabb, meghagyom neki hogy a saját kisvilágában legyen elalvásnál, nem veszek fel vele szemkontaktust sem, nem énekelek, stb, de a szobában vagyok. elszöszmötöl, néha próbálkozik felém, de nem figyelek rá, akkor megint leül és betakargatom és magára hagyom.

2015. nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*zóval javaslom azt is, hogy amikor kiságyba leteszed mondd neki jóéjt és kérd hogy ő is mondja, de erőltetni ezt tilos ha nem mondja, hát nem mondja, talán 3. este fogja :)
2015. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van 1-2 állatkája az ágyában? Az enyémnek van 4-5 darab, azokkal még kicsit "beszélget" (gondolom megbeszélik mi volt aznap:P) altatás után aztán 10 perc múlva alszik.
2015. nov. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáltad, hogy nem altatod, hanem hagyod, hogy magától elaludjon? Lehet, hogy az, hogy ott vagy vele, csak felpörgeti.
2015. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém akkor nem tud így elaludni és azt csinálja, amit írsz, ha nncs eleget levegőn, nem rohangál, nem érik új ingeerek aznap. Délelőtt bolt pl. délután bealszik jól, de ha délután nem játszunk, nem megyünk ezután játszótérre, gyerekekhez, vagy kirándulni, akkor este ő is vergődik sokáig. És borzasztóan sajnálom, de nincs mindig erőm menni vele és akkor szinte mindig ilyen az alvásidő :(
2015. nov. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a másfél éves csinálta ugyanezeket. Leragad a szeme, leteszem, de dumál, produkálja magát, mászik rám, közben majd' meghal, olyan álmos, ám az istenért nem aludna.

Kb. egy hét alatt meguntam a dolgot, leteszem, mesélek 1-2-t, énekelek, és kimegyek a szobából.

Néha sír egy kicsit (bár inkább a plüssének dumál), de átlag 5 perc múlva már aszik is. Ha tovább sír, mint 5-10 perc, akkor bemegyek.


De nem maradunk benn vele (senki), mert úgy katasztrófa.

2015. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!