Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam 2 hónaposomat...

Hogy altassam 2 hónaposomat és a 3 évesemet délben?

Figyelt kérdés
A nagy beteg, itthon van, igényli a melléfekvést, másképp nem alszik el. A kicsi csak kézben alszik el, magamon - a mellkasomon - kell tartanom, különben csak sír. Külön-külön nincs ezzel bajom, de ha együtt vannak és nincs itt a férjem, hogy segítsen, akkor nem boldogulok. Ti hogy csinàltátok?

2015. nov. 30. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

ebéd előtt levegőzés ( ha nem 38 fokos lázas, akkor kiviszem betegen is, ha amúgy jókedvű) és ebéd, lerakom őket utána és csend, alvás.

Nem alszok mondjuk velük, de levegőzés nélkül a 1,5 évesem nem alszik délután. A pici 3 hós, ő alszik, ha végre csend van.

2015. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ugyanez a korkülönbség van nálunk, csak itt a nagyok ikrek.

Amikor ennyi idősek voltak, egy szobában altattam őket, a kicsi szopizva aludt el, az ikrek pedig megnyugodtak attól, hogy ott vagyok. Néha halkan duruzsoltam valami mesét. Ha mindenki elaludt, a kicsit letettem az ágyába.

Este ugyanígy, mert a férjem későn ér haza.


Vagy ha nagyon nem voltak el a nagyok, akkor halkan mesét nézhettek egy másik helyiségben, míg a kicsit elaltattam, és utána altattam el őket.

Nem egyszerű, de biztasd magad ilyenkor azzal, hogy előbb-utóbb el kell aludniuk.

2015. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim még mindig egy szobában alszanak, pedig már 6,5 4,5 és 3 évesek. Amikor a második volt pici, este mesét olvastam a nagynak, amíg ő elaludt evés közben, aztán a picit leraktam. Ebéd után nem volt mese, elég volt a jelenlétem. Mikor a legkisebb volt pici, neki kicsit máshogy jött ki a napirendje, az ölemben volt, míg a nagyok elaludtak, utána altattam el.

Te is próbáld egyszerre altatni a két gyereket, vagy ülj a picivel együtt az ágya szélére, vagy együtt feküdjetek mellé, vagy napirendjüktől függően altasd el előbb az egyiket amíg a másik játszik, aztán a másikat.

2015. nov. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2,5 évesem és egy 10 hónaposom van. Az én fiam is még igényli a melléfekvést. Az elején próbáltam, hogy magam mellé vettem a kicsit és együtt feküdtünk a nagy mellé, de a nagy ezt nehezen fogadta. Én nem akartam erőltetni, Ő különösen anyás, érthető volt, hogy rosszul esett Neki, hogy a tesòját is öleltem.

Mivel a kislányom a mai napig imád babakocsiban aludni, hát, abban altatom. Lefekszem a fiam mellé, a kislányom boldogan eldünnyög a kocsiban, és a lábbammal finoman ringatom, míg a fiamnak mesélek. Ezalatt a kislányom el is alszik. A fiam utána pár perccel szintén alszik, és csend van. Az elején tartottam tőle, hogy a babkocsis altatás majd megzavarja az alvását, de szerencsére nem, este szopi után a kiságyában alszik el egyedül. Szval a lányom alvása még így is klappol. A fiamat kellene lassan megtanítani egyedül elaludni.

2015. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!