Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyszerűen nem tud nappal...

Egyszerűen nem tud nappal normálisan aludni az 5 hónapos lányom. Már nagyon elegem van a küzdelemből, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Első baba, úgyhogy szinte biztos, hogy nagyon sok dolgot elrontottam ezzel kapcsolatban, de remélem, tudtok valami tanácsot adni, mert már az altatás gondolata is idegesít.

Szóval a kislányom 5 hónapos, és nem tud nappal normálisan aludni. Igénye lenne rá, mert fáradt, nyűgös, sír, de sokszor egy kínszenvedés elaltatni, ráadásul amikor sikerül, akkor se nagyon van nyugtom, mert kb. 10 percenként megébred, és mehetek visszaaltatni. Van olyan, hogy szinte azonnal elalszik, de akkor is 10 percenként felriad.

Mindemellett csak babakocsiban alszik el, pedig este minden probléma nélkül lefekszik a kiságyába aludni, sokszor el is alszik magától, ha előtte a szopiba nem aludt bele. Most lehetne mondani, hogy az a baj, hogy rászoktattam a babakocsira, de nem, ez a helyzet eleve azért alakult ki, mert nem maradt meg a kiságyban. Bárhogyan próbálom oda lerakni, abból sosincs alvás, ha órákig kínlódunk, akkor sincs.

1 hónapos koráig álombaba volt, magától beállt 3 óránkénti szopira, közte aludt. Utána elkezdett már többet ébren lenni, de ugye ez normális, így is kell lennie. 6 hetes korától viszont semmit nem aludt nappal, csak cicin 10 perceket. De ezt így egyik napról a másikra, előtte semmi gond nem volt vele. Több, mint egy hónapot kínlódtunk, ő folyamatosan nyűgös volt a fáradtságtól, én meg akárhogy igyekeztem lefárasztani, nem aludt. Aztán eszembe jutott, hogy próbáljuk ki a babakocsit, és az bevált, onnantól aludt, de csak így, ahogy írtam, nagyon felületesen, 10 percenként megébredve. Ha 20 perc van egyben, az már ünnep kb, ha ennél is több, az már a hihetetlen kategória. És tényleg annyira felszínesen alszik, hogy MINDENRE felébred, már szinte megmozdulni nem merünk ha végre elaludt, ennek megfelelően persze egész nap nem is haladunk semmivel, de mindegy, ezt még megoldjuk.

Ami miatt fura nekem ez az egész, hogy este semmi gond. Fürdés után megszoptatom, abba félig elpilled, leteszem a kiságyba, felnéz, látja, hogy a helyén van, magához húzza a szundikendőt, és szépen magától elalszik. 8 hetes korától 4 hónapos koráig át is aludta teljesen az éjszakát egy mukk nélkül, most mondjuk az is elromlott, minimum 1x, max. 3x kel, de ezt a fogzásnak és a mozgásfejlődésnek tulajdonítom.

Viszont egyszerűen nem értem, hogy ha este és éjjel ez ilyen simán megy, jó a kiságy, elalszik benne magától, akkor nappal miért nem? Miért ilyen nehézkes? Miért nem tud normálisan aludni? Miért ébred fel mindenre állandóan? Ha síri csönd van, akkor is felriad 10 percenként, és lehet toligálni megint.

Nyilván elszúrtuk valahol ezt a dolgot, mert a legtöbb gyerek elalszik szépen a kiságyban nappal is, és itt is sokszor olvasom, hogy két órákat alszanak. De mit rontottunk el? Mondom még egyszer, a babakocsi már eleve szükségmegoldás volt, nem az a gond, hogy elejétől arra szoktattuk. Valamiért 6 hetes kora óta borzasztó az alvása nappal. Meg lehet ezt valahogy oldani, hogy ne kelljen vele minden nap harcolni? Még azt sem gondolnám, hogy nem álmos, mert ha nem teszem le, sír, szenved, ásít, dörzsöli a szemét. Ha meg leteszem, mindig megy ez a kínlódás, én meg egyre idegesebb vagyok tőle, ami nyilván szintén nem segít a dolgon. Ezt leszámítva egyébként egy jókedvű, mosolygós, nagyon cuki kislány, semmi más probléma nincs és nem is volt vele.


2015. dec. 3. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Séta közben is felriad 10 percenként? Ha ennyire nehézkes a nappali alvása, esetleg érdemes lenne egy ideig alvásidőben sétálni vele, amíg jobban beáll egy napirend. Nagyobbik lányom is csak babakocsiban tudott nappal aludni, még esőben is ki kellett vinnem tologatni, különben nem aludt. Aztán egyszer csak átszokott a kiságyra.
2015. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mintha csak az én kislányomról írnál, csak ő már a kórházból hazajöveteltől így van. Én már elvittem dokihoz, mert nappal max 20 perc volt amit egyben aludt. Kivizsgálták, minden ok. Azt mondta a doki, ő ilyen, én meg tartsak ki, és örüljek, hogy éjszaka alszik.

Aztán nőtt az alvás idő napi 3*30 percre, az maga volt a mennyország.

Most 17 hónapos, ebéd után alszik 1-1,5 órát, és ez neki elég.

Szóval ha egyébként minden ok, vidám, hízik, akkor csak a kitartás marad :)

2015. dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
:D nem rontottad el a kiságyas nappali alvást. 4 hós a fiam, s kiságyban szinte csak párszor aludt el akkor is pár hetes korban. nappal ő is babakocsiban alszik el. este pancsi után megy az ágyba s reggelig kihuzza.
2015. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Neeem, séta közben hatalmasakat tud aludni, bár egyre rövidebbeket, mert már lassan nézelődni szeretne inkább. Pontosan ezt csináltam amúgy, a sétával állítottam be napirendet még úgy 2 hónapja, akkor kezdtük fixen tartani a séták időpontját. Működött, és működik most is, mert alszik azokban az időpontokban, csak nem jól :/

Ezek szerint tényleg nem én vagyok béna? :D

2015. dec. 3. 14:34
 5/7 anonim válasza:
Mintha én írtam volna. Tudom hogy nem nyugtat de nem vagy egyedül.
2015. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából nyugtat, mert legalább látom, hogy nem én vagyok a béna, nem én csesztem el :D
2015. dec. 3. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Haha! Az en kislanyom is ilyen csak Ő meg 11 hetes, de detto!

Nappal babakocsiban alszik, ha nem megyunk setalni akkor ilyen 10-20 perc alvas van nappal. Ejjel tokeketesen alszik, ha 3 orat setalunk akkor annyit alszik!;)

2015. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!