Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van akinél bejött az esti...

Van akinél bejött az esti alvás előtti ébren tartás?

Figyelt kérdés
Ki mennyi ideig tartja ébren a mennyi idős babáját, holott ő mennyi idő után fárad el alapból?
2015. dec. 6. 19:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem mit szeretnél...? :)
2015. dec. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

9 hónapos lesz, 1/4 4-kor szokott ébredni a délutáni alvásból (keveset alszik, max. 50 perc).

Este 7-kor van fürdés (közben uzsonna, vacsora), utána szopi, és szó szerint kidől.

Amíg kisebb volt, 5 körül aludt még egy fél órát, de utána alig tudtam lelőni....

2015. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
5 hetes kora ota kb nem engedtuk este 18.00 utan aludni annak erdekeben hogy ataludja az ejszakat. nalunk ez be is jott. de az en gyerekem ekkor - 5 hetesen - mar csak 2*30 percet aludt napkozben ezert estere mar annyira kimerult hogy bealudt 18 00kor egy orara vagx kettore es lehetetlen volt utana furdetni altatni stb. ezert gpndoltuk kiprpbaljuk h 6 utan mar nem aludhat, a nappali alvasa tovabbra sem nott 30 percrol hosszabb idore, de legalabb az ejszakakat elkezdte ataludni. a nappali alvasaban 6 hosan volt attöres amikor vegre elfogadta a cumit es azzal tudott egyben 1,5-2 orat is durmolni.
2015. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

4 hos.

18 utan probaljuk ebren tartani, hogy 21:30 elott ne aludjon el. Igy 4-5-ig alszik.

2015. dec. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

És nálatok hogy bírják a gyerekek az ébrentartást? Mennyire álmosak? Mindig attól félek hogy ez kínzás... az én babám 2 órákat bír maximum ébren lenni egyhuzamban. és ez az esti alvás előtt van hogy még lerövidül. és persze folyton kel éjjel.

ti mennyit húztok rá a maximum ébrenlétre amit magától bírna?

2015. dec. 7. 08:08
 6/17 A kérdező kommentje:
(4,5 hónapos)
2015. dec. 7. 08:13
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk az a helyzet, hogy a 10 hetes babám nem eszik éjjel de vagy 20x felkel hajnal 2 után. Így ő sem és én sem tudok normálisan aludni. Ő délelőtt viszonylag sokat van fent és délután nagyon sokat alszik, 2 evés között 2 órát. 6-7 között amikor felkel már nem engedem visszaaludni és 8-fél 9 között alszik el. Így jobb napokon hajnal 5 körül kel fel először a cumiért, rosszabb napokon is 4 körül. Ma kb 4x kellett csak felkelni hajnal 4 és reggel 7 között. Szóval bejött de én nem vagyok a kínlasztás híve, ettől tovább nem tartanám most fent, így se kicsit álmos mire leteszem aludni. Egyébként fürdés előtt kb 10-15 perccel látom rajta, hogy már nagyonis aludna inkább.
2015. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
játszani kell vele, fent tartani az érdeklődését, kicsit jobban foglalkozni vele ilyenkor, mert má nincs annyira el egyedül és nyűgös. De olyan még nem volt hogy kézben vagy játék közben ne lett volna el egy kis időt fáradtan is
2015. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

szerintem az én babám is bírná, csak mindig úgy elkezdi dörgölni a szemeit hogy teljesen bepánikolok hogy ez kínzás és akkor azonnal le akarom rakni aludni...

de akkor amíg nem őrjöng kb a fáradtságtól addig nem nevezhető kínzásnak? (nyilván nem akarnám azt megvárni csak értitek)

2015. dec. 7. 09:50
 10/17 anonim ***** válasza:
nem kell kínozni, és ezt nem hosszútávon csinálod majd vele, hanem kb. 2-3 nap alatt megszokja az ilyen dolgokat egy baba. A lényeg hogy következetes legyél..ha ezentúl nem altatod 6 után holnap se fektesd le mert sose szokja meg...ha következetes maradsz 2-3 napon belül átáll
2015. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!