Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyre később alszik el az 5...

Egyre később alszik el az 5 hónapos gyerekem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eddig 10-kor elaludt, de vagy két hete egyre később alszik el. Tegnap hajnali fél 1-kor sikerült elaltatnom. Reggel 8-9-kor kel fel, hajnalban egyszer felkel enni.

Mit csináljak? Ne hagyjam este hosszabban aludni?



2015. dec. 7. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj napirendet állítani. Ne 9-kor keljen fel, én maximum 8-kor ébreszteném. Délután 4 után én sosem altattam a fiam, így este fél 8-kor ebben a korban aludt. Mikor van az utolsó nappali alvása? Mert amúgy a 10 óra is elég későn van.
2015. dec. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Napközben hányszor alszik és mikor? Lehet hogy egy alvást el kellene hagyni.
2015. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tegnap 3x aludt nappal (de nem sokat), 5 után már nem, el is aludt 9-kor, de utána fél óránként-óránként felébredt és csak hajnali 1-kor aludt el. Valószínű, hogy éhes volt mert szopizta a pólót, úgyhogy ma adok neki HA tejpépet. Anyatejes.
2015. dec. 8. 09:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy jön neki a foga, lehet hogy nem látod még a jelét, de zavarhatja, feszítheti az ínyét. Nekünk is 5 hónapos kora körül kezdődött a sokszori éjjeli ébredés és 8 hónaposan bújt ki az alsó 2 foga és 10 hónaposan a felső 2. Utána lett megint nyugis éjszaka, most élvezzük ezt, de lehet megint kezdődik mert éjszakánként kezd megébredni néha néha megint, egyébként este 8-fél9től alszik reggel kb. 6-fél7ig.
2015. dec. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az enyémnek 4 hónaposan már kinőtt az alsó két foga, de lehet, hogy a felső kettő mozgolódik.

Tegnap már jobb volt a helyzet, csak kétszer aludt nappal, este 11-kor aludt el, reggel 9-ig aludtunk. Fel akartam kelteni 8-kor, de elaludtam. :-) Na szóval, remélem javul a helyzet és rá tudunk állni a 9-től 7-ig alvásra.

Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 9. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!