Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy tudnám könnyebben elaltat...

Hogy tudnám könnyebben elaltatni 3 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés
Éjjel 6-7órát végigalszik. Tápszeres baba. Evés után 1-2 óra játék következik majd kb fél óra mire elalszik, de ezt a fél órát végigsírja. Nappal kb fél órákra alszik el.A kiságyba nem tud elaludni kézbe is csak forgolódik nyűgösködik , mire nagy nehezen elalszik, utána rakom le a kiságyba vagy babakocsiba. Mit csinálok rosszul?
2015. júl. 13. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem általában fordítva működik, evés után sztem könnyebben elalszik, max ébred hamarabb és akkor játszik.
2015. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha elviszem sétálni a babakocsiba akkor kis idő után kb 15 perc elkezd sírni. Nem szeret vízszintesen feküdni. De még kicsi ahhoz hogy megemeljem a babakocsi háttámláját. Mit tegyek?
2015. júl. 13. 14:51
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát pont ezaz, ismerőseim babái is evés után alszanak, az én fiam meg pont fordítva.
2015. júl. 13. 14:53
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én babám sem alszik evés után, hanem csak később. Szerintem ezzel nincs baj. Evésre ébred fel, szerintem ez így jó.


Amúgy nagyon sok baba csak fél órákra borul be ilyen korban még. Nekik is tanulniuk kell az alvást, és idővel hosszabbak fog aludni.

Első lányom 4 hónaposan aludt le több órát napközben, második lányom most 3 hónapos és 4x fél órát alszik nappal. De alvás előtt nem nyűglődik. Eszik, majd nézelődik kb. másfél órát, ezután elkezd álmosodni, hasra fektetem, és szint egyből bedől. Hason nagyon könnyen elalszik, máshogy nem.


Szerintem nem csinálsz semmit rosszul, csak még kicsi a baba, és ő is meg te is tanulófázisban vagytok. :)

Hidd el, idővel könnyebb lesz. Kiismered majd jobban, jobban ráérzel arra, hogy mikor álmosodik el, és jobban fog menni az altatás.

2015. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hasfájás kizárva..?
2015. júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem hasfájós szerencsére. Az előbb meglepően hamar sikerült elaltatnom 1-2 perc alatt igaz ölben, de legalább hamar elaludt. :)
2015. júl. 13. 17:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Az en fia is ilyen. 3 hos. Nem szeret vizszintben lenni, allandoan ulne fel, vagy jar a keze-laba, remeg. Ha hason van akkor meg sir, fesziti magat es bukik. Esetleg a tied nem ezt csinalja? Mert ha ilyen akkor surgossen keress egy Deveny tornaszt, mert nagyon kotottek az izmai es feszul a kis teste. Ebben a korban meg nem keso, mi mar egy ideje jarunk massziroztatni, es a kezeles utan mindig jobb, konnyebben is alszik el, ez neked is lenyegesebb lenne. Illetve mar forog jobbra-balra es ha nem tul faradt hason fekve is eljatszik.
2015. júl. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az én fiam szerencsére szeret hason lenni, úgy is alszik éjjel, már elfordul a hátáról oldalra és vissza. Holnap viszem gyerekorvoshoz majd rákérdezek.
2015. júl. 13. 21:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Hason alszik az en fiam is, megis tornaztatni kell. Nalunk se a vedono, se a gyerekorvos nem szolt, hogy gond van. Ok csak dicsertek, hogy "jaaaj de ugyes, mar 2 hetesen kinyomja magat hason es tartja a fejet". Mas szolt, hogy gond van. Remelem nalatok nincs ilyen.
2015. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ferber módszerével még nem késő.
2015. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!