Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet hogy ha nappal...

Hogy lehet hogy ha nappal alig alszik akkor is ébren van éjszaka az 5hós csecsemő?

Figyelt kérdés

Ma pl.: 5órát aludt nagyon max napközben, este fél 8 körül elaludt 10kor felkelt enni aztán fél 1-kor és azóta ébren van. Nem sír, csak ha nem szórakoztatom. Ez elég kimerítő.

Hogyan tudnánk beállítani az alvását?

Eddig úgy volt hogy nappalt végig aludta, de most nem aludt annyit nappal és mégis ébren van.



2016. jan. 7. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
5 hónapos és a nappalt aludta végig eddig??? Akkor hogy várod el, hogy éjszaka aludjon? Nagyon úgy tűnik, hogy felcserélte a nappalt az éjszakával. Napközben ne hagyd ennyit aludni, este meg legyen mindig sötét, hogy érzékelje aludni kell. Ne szórakoztasd, max. legyél ott vele.
2016. jan. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hiába tartom ébren nappal...úgy se alszik éjjel...vagy ha igen akkor az is csak 1 éjszaka aztán megint nem alszik éjjel és hogy tartsam ébren olyankor nappal, ha éjjel csak 3órát aludtunk? Én se bírom.

Azt már próbáltam hogy sötétet csináltam de akkor órákon át csak bömböl.

2016. jan. 7. 13:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha fokozatosan próbálom átszoktatni az jó?
2016. jan. 8. 05:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk pont ugyan ez volt a helyzet. Felcserélte és délután 14kor elkezdte az éjszakát. Annyit próbálj csinálni hogy hagyd aludni délelőtt de délután ébrezd fel. Tudom hogy nem jó, de nincs más lehetőség erre. Próbáld úgy hogy hagyod hogy elaludjon de fél óra vagy egy óra múlva ébreszd fel, utána pedig aktívan játsz vele. Mi már ott tartunk hogy kitoltuk 16-ig, akkor kezdi az éjszakát, de hagyom 19-ig, utána ébresztem, hami, és fürdés. 21-kor aludt el, de fél 3-kor mindig kel, nem azért mert éhes, mert csak 100 ml-t eszik, hanem mert beállt erre. Sok sikert!

6 és fél hónapos kisfiú anyukája

2016. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!