Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan bírjátok az álmatlan...

Hogyan bírjátok az álmatlan éjszakákat? Hogyan lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés
Már amikor sötétedik, tök depis leszek, hogy megint jön az este és a nem alvás, nem is tudom élvezni a nappalokat sem, csak ha van valami program...különben csak etetés, altatás, etetés, altatás, monoton...
2016. jan. 16. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Hát a csecsemők már csak ilyenek...alszanak, esznek, ürítenek és sírnak, míg nagyobbak nem lesznek....ez a természet...9 hónap alatt utana lehetett volna nézni, hogy ne érjen ekkora meglepetés nem? Nem értem az ilyen kismamákat....alig várják, hogy megszûlessen, aztán sírnak-rínak, hogy hudesz@r nekik....
2016. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

mennyi idős a gyerkőc...a lányom hasfájós volt, ráadásul cicifüggő. körülbelül 3 hónapos-4 hónapos kora közt aludta csak át az éjszakát. De utána már csak 1-2 alkalommal kelt éjjel, akkor már kezdtem embernek érezni magam :)

az első 2-3 hónap nehéz

2016. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Mennyi idős a baba? Felcserélte a nappalt az éjszakával vagy fáj valamije?

Egyébként az első hetek nem voltak könnyűek de szerintem senkinek nem azok. Ezért mondják, hogy nappal pihenni kell, ha a kicsi alszik. Ugyanis neki teljesen mindegy, hogy dél van, vagy éjfél.

Ez meg, hogy etetés, altatás, etetés, altatás.. elmúlik. Lesz ő fent is sokat hamarosan!

2016. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
De azért tegyük hozzá, akinek "csak" az első 2-3 hónap nehéz, az még szerencsés. Az én fiam először 1,5 évesen aludta át az éjszakát(abbahagytuk a szoptatást), majd újra kelt. 2 éves korától jobb lett sokkal, de a mai napig felébred hol pisilni hol nincs meg az alvós állata(3múlt). Igaz ez már nem megterhelő.Van aki sokáig megébred és sajnos ez sem ritka..ezt csak azért mondom, mert jobb elfogadni és csinálni, különben a befeszüléstől minden energia felemésztődik.
2016. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
nem mondtam hogy csak az volt nehéz, mint írtam 5 hós korától újra kelni kezdett és azóta is ébred, most 1,5 éves legalább 1-2szer kell bemenni hozzá. inkább úgy mondom, hogy az az éjjel nappal szoptatós, folyton cicin lógós elalvós hasfájós időszak az kb. 2-3 hónapig tartott nálunk...
2016. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%

mármitn az volt kimondottan nyomasztó mikor fel keltem éjjel kétszer 40 percre szoptatni, közbe csak bámultam a sötét szobát (mert ugye villanyt kapcsolni nem akartam) nappal nem tudtam bepótolni az alvást amúgy is nehezen alszom el szóval a 40 perces ébredés az nekem 1,5-2 órás ébrenlétet jelentett ébredésenként...


de 6 hónapos korától cumit kapott éjjelre és azzal 5-10 perc alatt elaludt.

2016. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Első neked mi bajod? XD


Kedves kérdező ne foglalkozz vele. Nálam is ez van. 5 hetes a lányom minden este megy a buli. Fáj a hasa.

Kitartás!

Idővel jobb lesz!!

2016. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Amint elalszik a baba, azonnal le kell feküdni az anyukának is és megpróbálni aludni ha nappal van ha éjszaka. Valószínűleg így a házimunka is tornyosul, de majd néhány hónap múlva rendben lesz.
2016. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó: ez akkor működik, ha egy gyerek van. Nálunk kettő, így én 2 hónapja már nem alszom. Felváltva mindig van valami este, napközben meg teljesen esélytelen. Hogy bírom? Sehogy. A múlt héten szerintem többet bőgtem, mint aludtam. Számolom a napokat, mikor lesz már nagyobb a kicsi és mikor múlik a hasfájás. Rémálom az egész. :(


Első: igen, vártunk rá, terveztük és tudtuk, hogy nehéz lesz. De ettől még nehéz, bszki.

2016. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi MINDENKINEK! Nekem is kettő van, szóval a nappali alvás kilőve...

Csak annyira régen volt az első, hogy már nem emlékszem, meg arra sem, hogy mi, hogy volt, meg, hogy hogyan bíeram... csak egy kis bátorításra vágytam első...gondolom te tökéletes vagy, és semmi nem esik nehezedre...Alapban nem vagyok egy anyatípus, ritka nehezen viselem a változásokat az életemben és egyáltalán nem vagyok tökéletes...de bevállalom és azt is, hogy nem is akarok az lenni...várom már, hogy nagyobb legyen, olyan 1-1,5 éves gyerekekkel értettem meg magam mindig is jól. Nehéz...ÚGYHOGY A SZUPERANYUKÁK KÍMÉLJENEK

2016. jan. 17. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!