Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idős volt a babád/gyerm...

Mennyi idős volt a babád/gyermeked, amikor végre elkezdte átaludni az éjszakákat állandó jelleggel?

Figyelt kérdés
Tehát elsősorban nem azoknak a válaszát várnám, akiknek 2 hónaposa átalussza, mert az még változhat, mint ahogy sajnos nálunk is megváltozott :)
2015. nov. 1. 13:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Az első 15 hónaposan, a második 2 évesen.
2015. nov. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Én ezzel kapcsolatban mindig "zavarban vagyok", hogy mit is mondjak rá, mert 2 éves, és alszik este 9től reggel4ig-5ig, ami elvileg elég jó időhossz, de azért minden nap 4-5 körül ébredni egyszer, és aztán vagy visszaaludni, vagy nem, számomra még nem "átaludni" az éjszakát. Csúsztatva működne, de nem tartom egészségesnek, hogy a 2 éves gyerek tíz után feküdjön le aludni. Neki ennyi az éjszaka átalvása egyelőre, de mi már ennek is örülünk :) Ezt kb. másfél éves kora óta csinálja. Azért én még reménykedem abban a plusz legalább 1-2 órában a végén :))
2015. nov. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

ajaj. pedig nekem is ezt most kezdte el, eddig is kelt vagy 3-szor, viszont aludt reggel 7-ig. Aztán kb 10 napja elkezdte hogy reggel 5-kor kel, és vagy vissza lehet altatni vagy nem (20.30-kor alszik el).

Ha pechem van, közte is megébred vagy kétszer, ha mázlim van, akkor csak reggel ötkor és még visszaalszik egy órát...először az óra átállításra gyanakodtam, de már eltelt azóta egy hét, meg ha jól emlékszem, már előtte levő nap kezdte ezt el...remélem nem tart 2 éves koráig...olyan jó volna 1,5 év után egybefüggő 8 órát aludni :)

2015. nov. 1. 13:55
 4/19 A kérdező kommentje:

ja, 1,5 éves.


Azt még kihagytam a kérdésből, hogy akinek elkezdte átaludni, tett e érte valamit?

2015. nov. 1. 13:56
 5/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok, második válaszoló, az én kétévesem is (2 év 3 hónapos) néha felébred még 4-5 körül, de kivétel nélkül visszaalszik.

Kitartás! :)

2015. nov. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Semmit sem változtattunk, magától hagyta el az éjszakai ciizést és kelést egyik napról a másikra.

Bár tudnám a titkát. :D Jön a harmadikunk, 2 év kialvatlanságra készülök megint. :/

2015. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%
szia. az én kisfiam 17 hónapos, és még mindig átlag 2-3x ébred,hol a fog,hol ki tudja miért :-) napközben iszonyat aktív kiskrapek,fut,szalad, motorozik, játszunk, mondókázunk, hatalmas igénye van a társaságra :-) azt gondolnám, ennyi minden után úgy elfárad,hogy végig alussza az éjjelt,de nem, este 20 15 kor lefekszik, és az óraátállítás óta hajnal fél hatkor kel. ma szerencsém volt,sikerült visszaaltatni, fél hétkor ébredt így. Hányszor és mennyit alszotok napközben? mi egyszer ebéd után átlag másfél óra,két óra, ritkán két és fél óra, ez déltől számítva,onnantól ha felébred megint aktívoskodik :-) az én környezetemben lévő másfél év körüli gyerkőcök anyukáival beszélgetve, még náluk sincs átalvós éjjel :-) segíteni ugyan érdemben nem tudtam,de a helyzeted amint látod,nem egyedi :-) kitartás :-)
2015. nov. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos korában már átaludta az éjszakát és ez azóta sem változott (nyilván betegség, fogzás idején felkelt, de csak ekkor). 5 éves már a legény, szóval ez már nem valószínű, hogy változni fog.:)
2015. nov. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
1 éves volt amikor először átaludta az éjszakát. Persze ez nem azt jelenti, h azóta mindig. Volt nálunk is egy kb 2 hetes időszak, amikor 5 körül kelt. Ilyenkor magunk közé vettük. Fél óráig még forgolódott, de aztán aludtunk 8ig. Aztán egyszer csak elmúlt, újra a szokott időben kelt. Nem kell szerintem sokat stresszelni emiatt. Mindig lesznek olyan időszakok, amikor nem jól alszik. Még nekünk felnőtteknek is.
2015. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Fixen, amikor már nem volt visszaesés, az 3 évesen jött el. Addig voltak időszakok, de azok nem voltak tartósak. 3 éves koráig minden éjjel ébredt 1-2 alkalommal.
2015. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!