Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyereketek,...

Mennyi idős volt a gyereketek, amikor először egyedül ment iskolába?

Figyelt kérdés

Budapest, átlagosan zsúfolt kerület, fiú.

Kérlek, ne arról írjatok, hogy titeket gyerekkorotokban hány évesen engedtek el a szüleitek, mert azóta már más lett a világ, a mai helyzet érdekelne.



2015. jún. 11. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
4. osztalytol egyedul jartam bkv busszal. Ez csak 15-20 éve volt, azota semmi nem valtozott ezen a téren, azota nem lett mas a vilag. A valtozas csak bennunk van szerintem. Akkoriban gyerekként ezt természetesnek éltük meg, most meg kívülről nézve nem merjük a gyereket egyedül engedni, holott ő is belül nagynak érzi már magát hozzá. Ráadásul ma már ott a mobil is.
2015. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
25%
18 évesen se írhatom, hány évesen kellett iskolába mennem egyedül? :D Mert ugyan nekem közel volt a suli, de kb 1 osztály felétől, 6 évesen már egyedül kellett járnom. Mondjuk mi nem belvárosban lakunk, tehát nincs és nem is volt olyan nagy zsúfoltság.
2015. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Persze nem baj, ha a ti saját tapasztalatotokról írtok, mert az is segít, de az igazi segítség az lenne, ha arról írnátok, hogy ti most hány évesen engedtétek el a gyerekeiteket.
2015. jún. 11. 11:50
 4/15 anonim ***** válasza:
Én most pár hónapja engedem egyedül a lányomat, ő 8,5 éves másodikos (még egy napig:)). De mi faluban élünk, gyalog jár suliba, kb 10 peces séta, egyszer kell főúton átmennie. Megbízható nagyon, figyelmesen közlekdik. Viszont ha Pesten, vagy más nagyvárosban élnénk, szerintem csak 2-3 évvel később engedtem volna.
2015. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Olyan helyen, ahol Te élsz, biztos, hogy 10 éves kora előtt nem engedném.

Falun lakunk, most lesz 7 éves a lányom. Közel a suli, csak egy, nem túl forgalmas úton kell átmennie. De most májusban engedtem azt, hogy két osztálytársával "egyedül" menjen suliba, ha az útkereszteződésnél véletlenül összefutunk.

2015. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
vidékiek, nagyon köszönöm a válaszokat:) Budapesti szülök, ti hogy vagytok ezzel?
2015. jún. 11. 16:00
 7/15 anonim ***** válasza:
Miert lenne más a vidék és a város? Falun nem lehetnek pedofilok? Oda nem megy a gyerekrablo? Ha olvassa ezt a kerdest akkor mostantol inkabb videken probalkozik az ilyen bűnöző...
2015. jún. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ha éltél Budapesten és vidéken is huzamosabb ideig, mondjuk falun vagy kisebb városban, akkor tudod, hogy mit kérdezek. Ha nem éltél még mindkettőben, akkor meg köszönjük.
2015. jún. 12. 09:00
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként falura is megy a gyerekrabló, csak ott már mindenki tudja róla, hogy az, ez ilyen egyszerű.
2015. jún. 12. 09:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves hetes!

Én egy 5000 fős faluban élek, és még olyanok is tudják, hogy a lányom hol lakik és ki az anyja, akiknek én még a nevét sem tudom, nem hogy hol lakik.


Hát többek között ez a különbség város és falu között.

2015. jún. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!