Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 éves gyereketek egyedül...

5-6 éves gyereketek egyedül csinálja?

Figyelt kérdés

5-6 éves gyereketek miket csinálnak már egyedül, mennyire önállóak? pl. egyedül fürdik-e (ha igen, te állítod be a víz hőfokát), fenekét ki tudja törölni?

étkezés után elpakol maga után, szobájában ő tart rendet?

öltözködés hogy van nálatok, ő választ/veszi ki magának, vagy még te készíted ki neki?


ha van kertetek, kiengeditek már egyedül?


5-6 éves kor között sokat fejlődnek a gyerekek?

köszi ha válaszoltok :)



2015. ápr. 15. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:

5,5 éves a fiam.

Én engedem meg neki a fürdővizet, de egyedül fürdik, egyedül mos hajat. Ha olyan kedve van, akkor meg is törölközik, fel is öltözik utána, bár ez ritka, mert úgy kell kiimádkozni a kádból. Egyedül mos fogat, ő teszi a fogkrémet a fogkefére. Fenekét ki tudja törölni, bár azért még ellenőrzöm.

Evés után berakja a mosogatóba az edényeket, mostanában sűrűn el is mosogat (persze ott vagyok mellette és ha kell, segítek, bár ezt már egyre ritkábban engedi :D ).

Szobájában port törölni imád, az autóit katonás rendben tartja, összepakol maga után, persze néha unszolni kell. Szeret porszívózni is, bár még egyszer át szoktam menni rajta, mert nem olyan alapos még.

Öltözködésben van, hogy ő választ magának, ő veszi ki, de persze néha ezt korrigálom, vagy adok más választási lehetőséget (pl. ha orvoshoz megyünk, ne az itthoni pólóját vegye fel).

Kimegy egyedül az udvarra, elég nagy udvarunk van. A konyha ablakból rálátok.

2015. ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sandrachnologic ***** válasza:

Júliusban lesz 4 eves a fiam, de azert megírom, ezeket java reszt mar egyedul csinalja.


Furdesnel kiengedem neki a vizet, beül, megmosakszik, kiszáll, nagyjabol meg is tud torulkozni. (nyilvan meg attorlom es ellenorzom a mosdast is szuroprobaszeruen)

Feneket meg én torlom, de mar próbálja maganak.

Étkezés utan poharat, tanyerjat a mosogatoig elviszi es beteszi, szalvetajat kidobja, ha van kint rongy néha le is törli az asztalt.

Szobájában 80%-ban rendet tart, de van heti 1 nagy rendrakás, amikor segitek neki mindent a tényleges helyére eltenni, ez általában vasárnapra jut.

Ruhát én rakom ki neki, ot abszolúte nem érdekli mi van rajta.

Kertbe meg egyelore nem engedem ki egyedul hosszabb időre, de amig mondjuk én is felveszem a cipom-kabátom, o mar kimehet, ez max 5 perc, vagy ha be kell rohanni valamiért (zsepi, innivaló stb), akkor nyugodtan kinthagyom. 😊


Szerintem egy ertelmes 5-6 eves gyerek a felsorolásból mindet tudja es ha megbízható, akkor a kertbe is kimehet egyedul, ha jo a kerítés valamint a szülők nem tul parazosak es nem tud magában sehogy kart tenni.

2015. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4 és fél évesem van. Egyedül fürdik, törölközik, öltözik. Ruhát én veszek elő neki, mert nem mindent ér el. Magasan vannak a ruhái, de sokszor ő mondja meg mit szeretne. Rendet rakni nem szeret, azért noszogatni kell de megcsinálja. Udvarra kiengedem, kimenni utcára nem tud, trambulin, homokozó, csúszda stb van kint neki.
2015. ápr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 6,5 éves, de ha a lustaság fájna, ő egyfolytában ordítana... :S Leginkább zuhanyozni szokott, a csapot baromi nehéz beállítani, így azt muszáj nekünk csinálni. A többire elvileg képes lenne, de ha rá várunk, beleőszülünk. Általában én vagy az apja fürdetjük, hogy alapos legyen. Fenekét az oviban állítólag egyedül törli, de itthon nem hajlandó rá. Étkezés után még soha nem pakolt el, inkább előtte segít teríteni, ha olyan kedve van. Rendrakásnál inkább elszalad, morog, utálja, ha bármi olyat kell csinálni, ami neki nem tetszik. Felöltözni is fel tud, ha az érdeke úgy kívánja, hipp-hopp, de legtöbbször kb. Minden egyes mozdulatnál szólongatni kell, mert képes lenne pizsifelsőben elindulni, állandóan elbambul. Kikészítem a ruháját, de sokszor inkább mást választ. Kert nincs, panelben lakunk, a nagyszülőknél szokott lenni egyedül a kertben. Nem volt egyébként mindig ilyen, 4 évesen még egy tündér, érdeklődő, igyekvő fiúcska volt, de sajnos mikor a tesója megszületett valamit nagyon elrontottunk és azóta bármit csinálunk, nem jó. A 2,5 éves tesója önállóbb, mint ő. Szóval a mi gyerekünk sokat változott, fejlődött, de inkább negatív irányba. :(
2015. ápr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


5 éves a fiam. Vizet mindig én engedem meg. Együtt fürdenek a 3 éves tesójával, ezért ott ülök mellettük, mert annyira játszanak a kádban, hogy az összes vizet kilocsolnák, vagy elcsúsznának, ha nem tartanám őket kordában. Amúgy hagynám egyedül fürdeni, megvan a magához való esze, ettől nem félteném. Hajat mosni én mosok neki, fogat reggel és este egyedül mos. Pisilni egyedül megy, kakilásnál a végén még én törlöm. Étkezés után sajnos magától nem pakol el, ha szólok, megteszi. A rendrakás örök mumus köztünk, sajnos általában rám hárul, ő is és a tesója is hajlamosak süketnek tettetni magukat, ha ezt kérem. Öltözködésnél én választom ki a ruháját, egyáltalán nem érdekli, mit is vesz föl. Magától öltözik. Kertbe simán kiengedem egyedül, a 3 éves picúrt viszont még nem, ezért általában kint vagyok velük.

2015. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hatéves.


Én megnyitom a vizet, utána egyedül fürdik. Én szedem ki, ő törölközik, öltözik. Ha zuhanyzik (többnyire zuihanyozni szoktunk), akkor elöl ő csutakolja magát, hátul én. Haját én is megmosom meg ő is. Fogát is.


Akkor pakol el, ha rászólok, hogy pakoljon el. De persze nem úgy, nem olyan szépen, alaposan, ahogy egy felnőtt. Mindig marad utána egy-két (húsz-harminc) papírfecni vagy pár köbméter morzsa.


Szbájában együtt rakunk rendet (vagy ha sietni kell, akkor én egyedül).


Nincs kertünk, de ha lenne se engedném ki egyedül. Hacsak nem egy lakatlan szigeten lennénk, mondjuk jó messze a tengerparttól. Az összes elmebeteg szabadlábon jár, mióta bezárták az elmegyógyintézeteket.


Az enyém minden évben sokat fejlődött, nemcsak 5 és 6 között.

2015. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5,5, a vizet én engedem meg (félek, hogy leforrázná magát), de egyedül fürdik. Ha igényli, szárazra törlöm (ritkán, ha bújósabb kedve van).


A fenekét ő törli ki, én kb. két napig csináltam, aztán közöltem vele, hogy innentől kezdve ő, mert van, ahol nem mehetek be (pl. bev. központ) a fiúmosdóba.


Elpakol, a rendtartás... őőő, este azért összeszedetem vele. :D


Választhat, de néha felülbírálom (pl. télen vékony cucc, vagy rövid szoknya), és fel is öltözik - jó, harisnyát, mondjuk nem - igaz, időnként fordítva :)


Persze, menjen, veszélyes helyre nem tud (el van kerítve), amúgy meg rohangáljon, ha baja van, úgyis meghallom.

2015. ápr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

- az a "rövid szoknya" nadrág akart lenni :D

2015. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!