Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? 2 evesek lesznek...

Tenaj kérdése:

Mit tegyek? 2 evesek lesznek az iker fiaim, es mar legalabb 6honapja hajnal 4.30 es 5.30 kozott felkelnek es kiugranak az agybol es nem akarnak vissza aludni. Arrol nem beszelve meg ejszaka is 2szer felkelnek. Hogyan altassam vissza oket?

Figyelt kérdés
Igy napkozbe van mikor mar reggel 8tol iszonyu hisztisek altalaba ilyenkor lefektettem oket de ha nem akkor 11.30korul fekszenek le kb 1-masfel orat alszanak. Este vacsi utan kapnak 300ml tejet es 7.30kor fekszenek le aludni. Van e valakinek valami jo tanacsa velemenye evvel kapcsolatba? Elore is koszonom. Tenaj
2013. márc. 5. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne fektesd le őket este 8kor :)

Új napirend kellene nektek. Pl. egy órával kitolod az esti fektetést, a délutánit szintén.

2013. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

vagyis fél 8kor :)

Szerintem ez tényleg iszonyat korán van, nem fognak már 12 órákat aludni egyhuzamban.

2013. márc. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Este 9 körül feküdjenek le, és akkor szépen ki fog tolódni a reggeli ébredés.
2013. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 évesen túl korai a fél 8-as fekvés! Bőven ráér este 9-kor letenni őket, itt a jó idő, még délután ki lehet menni, rohangáljanak, fáradjanak le, vacsi, fürdés, este 9-kor alvás és tuti alszanak reggel legalább 7-ig.

(a délutáni alvást pedig időzítsd 12 és 15 óra közé)

2013. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 3 éves fiam csinálja ezt 3 hónapja. Hajnali 4:00 és 5:00 között kel. Akkor közli, hogy kialudta magát, aztán ráncigál kifelé a nappaliba, hogy menjek vele kirakózni, mesét olvasni stb. Nagyon ritkán sikerül csak visszaaltatni. Kipróbáltunk már sok mindent. Például heteken át kilenc után fektettük le, nem jött be, akkor is négykor kelt.

Két hete amikor megfázás miatt a gyerekorvosnál jártunk rákérdeztem, ő mit javasol. Azt mondta nem tudok mit tenni, a fiamnak most ilyen a biológiai órája, hogy 4:00 órakor ébred, és higgyem el, ezen én nem fogok tudni változtatni. Legyek türelemmel idővel vissza fog állni, a régebbi 6:00 - 7:00 órai kelésre.

Annak idején a nagyfiam is csinált hasonlót így tél vége felé, csak sokkal rövidebb ideig (kb. 5 hétig), és akkor hagyta el a korai kelést, amikor a tavaszi óraátállítást követően az esti lefekvés előtt is kimentünk futkározni, játszóterezni. Most is ebben bízok, mert akkor már csak néhány hétig kell kihúzni. Néha már szabályosan sírva fakadok reggel, mert annyira szeretnék még aludni 1-2 órát, és a gyerek nem hagy.

2013. márc. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én iker lányaim is korán kelnek 5-6 között. De már néha sikerült fél 7-ig is aludni, úgyhogy remélem változik a helyzet. Egyébként ezt tényleg ők érzik, hiába alszanak el később,akkor is ugyan úgy kelnek.
2013. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dexter4 válasza:
Tanácsot nem tudok adni Neked, de nálunk is ez volt kb. 2,5 évesen. 4,30-5,00 között ébredt a fiam. Kb. 3 hónapig. Próbáltunk mindent, kitolni az esti lefekvést de semmi nem segített. Egyszer csak valamikor a tavaszi óraállítás után elmúlt. Abban igazuk van a többieknek, hogy fél 8-kor fektetni korai már ebben a korban. Kitartás és türelem:)
2013. márc. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!