Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » HOgyan altatjátok 5,5 éves...

HOgyan altatjátok 5,5 éves gyereket?

Figyelt kérdés
Nálunk még mindig kell az esti mesélés.

2016. márc. 7. 06:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Keres egy mesekönyvet, aztàn esti mese, jó éjt puszi és kijövök a szobàjàból.


Nem értem mire gondolsz.

Ha a mesélés,akkor örülj neki hogy igényli csak a javàt szolgàlja. Nagyobbik gyermekem 9 éves és ő is jön mesét hallgatni a tesóhoz, van hogy ő vàlaszt. Na és? Bővül a szókincs rengeteg szófordulatot ismernek,nagyon vàlasztékosan beszélnek. Nem érzem hàtrànynak, 5 percem meg minden este akad erre.

2016. márc. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok,csak arra kell figyelni szerintem hogy igényes meséket olvass neki és korànak megfelelőt. Én a klasszikusokban hiszek,egy-egy kortàrssal vegyesen ami megüti nàlam a mércét.

(Grimm,Andersen,Wass Albert,Krúdy Gyula Benedek Elek,Magyar népmesék,Làzàr Ervin,Csukàs Istvàn... és még rengeteg.) Szóval vàlaszték van bőven. Ìgy lehet az olvasàst megszeretteni a gyerekekkel. Nagyobbik fiam most màr olvas magànak is este,ha kevesellte az esti mesét,vagy ha hétvégente előbb ébred fel,mint mi akkor simàn leül olvasgatni.

2016. márc. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár nekem 6,5 éves és 4 éves a két gyerkőc, de mi is mesélünk minden este. Most jön a kistesó, azóta a kisebb anyásabb lett, igényli hogy feküdjek mellé, simizem a hátát. A nagyobbik ennyi idősen egyedül aludt el. Vhogy őt is rá szeretném szoktatni arra hogy mese után egyedül aludjon el, de erre most ő még nincs készen. Nem kapkodom, úgyis lesz olyan hogy a szobájába sem fog beengedni nem hogy az ágyába! 😊 kihasználom azokat a perceket amíg még engedi hogy összebújunk!
2016. márc. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó, ha van mese, minden szempontból hasznos.


Nálunk folytatásos mese van, a sötétben mondom. Ha nagyon szépen viselkedtek aznap, meg lehet nagy vonalakban határozni, hogy miről szóljon. Ha nem, akkor az egész az én döntésem. Ha nagy az esti pörgés, vagy túl késő van, akkor viszont nincs fejből mese, előtte nézünk egy könyvet, vagy ha van normális tv mese, akkor azt nézik meg. Normális=nem félelmetes, nem gagyi, nem hat éven felülieknek való.

Utána még ének, ima, puszi, alvás.

2016. márc. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mese kizárólag fejből. Meséskönyvből nem szereti.

Az ismerősök körében fura, hogy még ez nálunk így megy. Náluk este gyerek lefekszik és alszik. Ennyi.

2016. márc. 7. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!