Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem alszk és sokat nyűgöskődik...

Nem alszk és sokat nyűgöskődik a babám. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

3 hetes a babám. És pár napja nem akar aludni, ha el is alszik, akkor nem jól alszik, és hamar fel is ébred. Az első két nap este felébredt, evett, de nyűgösködött. Ott mondjuk én voltam a hibás, mert bablevest ettem, mert elfeledkeztem, hogy nem kéne ilyet ennem, de amint megoldódott a picinél a probléma (büfi, puki), aludt is tovább.

De rászokott arra, hogy hajnal 2 körül felkel, és onnantól nem alszik délután 1-ig, max csak egy fél órákat, vagy szopi közben elszenderedik. Rendesen csak délután és este fürdés, szopi után alszik.De tegnap aludt délután, de este már egyáltalán nem aludt, jó ha elaludt olyan hajnal 2-4 ig. És most még mindig semmi.

És a nyügösködését se értem. Tiszta pelus, szopizott, se melege nincs, nem fázik, volt büfi, puki és sírdogál. Pedig beszélünk hozzá, próbáljuk lefoglalni.


Amúgy olvastam, hogy 2-3 hetes korukban szoktak átállni, ugye több szopi ilyesmi. De mikor kér enni, mindig kap.

Lehet ez az átállás is közre játszik? Vagy a szeles idő ennyire megviselné?

Csak már annyira nem tudom, hogy mit csináljak. Hisz mindent megpróbálok megtenni.. és ezen sajnos az alvás hiány sem segít. Én is kezdek egyre nyűgösebblenni sajnos. :(



2016. márc. 22. 08:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ilyen a legtöbb kisbaba.

Hasfájás, érzékenység az időjárás változásaira, fázhat, melege lehet, szomjas lehet. Türelem.

2016. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Megértelek és nagyon sajnálom. Nekem még a császáros sebem is fájt, mikor a miénk így viselkedett...


2 hetes a mi csecsemőnk. Éjjel alszik szerencsére, de nappal szinte egész nap fenn van. A védőnőnk azt mondta, hogy a szeles idő meg front és az, hogy most már azért érdeklődőbbek a külvilág iránt. Még akkor is, ha csak 30 cm-re lát el...


Mi tápszerezünk, de nálunk az első két éjjel itthon (3 és 4 naposan) úgy telt, mint amit te leírtál. A gyerekorvos azt mondta, ne keltsük fel éjjeli etetésre, 11 körül egyen utoljára, ha magától nem kel fel. Ne teremtsük meg az igényt, ha magától nincs. Bár a tiéd magától kel, ha jól értem, és igény szerint szoptatod. Nem állt még be időközökre az evése?


Ja, és akkor lett a helyzet tökéletes a 4. napon, mikor az etetés után a 2 méteres férjem a vállára tette a babát. Azóta is így megy ez. Úgy, hogy átveti a vállán, és a hasa van igazából a vállcsúcson. Ettől sokat böfög, pukizik, esetleg köp is, és el is tud aludni. Aztán csak betesszük az ágyba és szundi. Én ezt nem tudom, rajtam kényelmetlenül érzi magát, a mellembe veri a lábát, nyűglődik, a csontos vállamon kényelmetlen neki.


A férjed nem tud veletek lenni, hogy néha levegye a válladról a terhet és te aludhass picit vagy csak némán nézhesd, ahogy ő böfizteti?

2016. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Majd jól lepontoznak azért, amit írok, de nem érdekel.

Ez, hogy törődj bele, meg türelem, baromság! Rendszert kell kialakítani és megpróbálni megtalálni a megoldást!

Láttam olyan családot, ahol bejött az igény szerinti szoptatás, de legtöbb helyen elszabadult a pokol. A Suttogó is megfogalmazza, hogy a babát kell beilleszteni a családba, nem fordítva. Gondolom első baba. Mi lenne, ha az 5. lenne? Akkor a többivel abszolút nem foglalkozol egy évig?

Leírom, mi hogy csináltuk, aztán eldöntöd, megpróbálod-e vagy sem.

2-2,5 óránként szoptatom, ha fel van. Ha nem, nem költöm fel (Azt mondta a szoptatási tanácsadó, hogy anyatejes babát tilos felkölteni, mondjuk az igény szerinti szoptatást is mondta, de mindegy.). Szóval hami, aztán amíg fejek általában megjön a kaki. Ha nem, akkor is peluscsere. Játszunk, stb aztán elfárad (ugye ahogy nő, egyre többet éber) és alszik. Este 7 felé, ahogy a szopi kijön, fürdés, hami és alvás. Onnantól reggelig akárhányszor kelt is, szopi és altatás. Máskülönben honnan tudná, hogy éjszaka aludni kell? Nekem már 8 hetesen végigaludta az éjszakát. Tudom, mit vágtok a fejemhez, jó alvó és kész... Ez azért önmagában kevés. Mikor nyűgös volt, elkezdtünk sakkozni a különböző cseppekkel és a saját kajámmal és pár napot leszámítva elmúlt a hasfájás. Nem hagyom elaludni szopi közben, amíg nem evett eleget. Így simán alszik órákat, mert jóllakott. Egyik ismerősöm hagyja, hogy 50-60 ml-ket egyen egyszerre és csodálkozik, hogy egy óra múlva éhes. Mikor napközben nem akar csak fél órákat aludni (este meg nem bírunk vele, olyan nyűgös), kiviszem sétálni, a babakocsiban simán alszik 2-2,5 órát. Elhiszem, hogy rohadt fáradt vagy. Kérj segítséget, akitől csak lehet (főleg az apjától). Aludj, amikor a baba alszik, a házimunka megvár. Akinek nem tetszik, csinálja meg helyetted! Persze kell türelem, mire összeszoktok, kialakul egy rendszer, de ha sose kezded el, mikorra alakul ki?

2016. márc. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én ezt a 3 óránkénti szopit csinálom. Ha alszik, nem keltem fel én se. De általában 3-4 óránként is szokott kelni. Mikor ébren is van akkor is oda figyelek a 2-3 órára, közben ha nyűgös próbálom a cumit, ringatást, lefoglalom.

De van hogy letelt a 3 óra, ő is már éhes, de akkor alig eszik. Eszik egy keveset, utána csak játszik a cicivel, már nem veszi be. És ilyenkor van az, hogy egy fél óra múlva megint kér. Én is ébreszgetni szoktam szopi közben. Meg szopi után mindig büfiztetés van, aztán altatás.

Este sose keltem. Mindig magátol kel, utána szopi, de hiába altatom, nem alszik vissza.

2016. márc. 22. 08:58
 5/15 anonim ***** válasza:

A túl kevés alvás okozhat nyűgösséget, alig bírnak elaludni, illetve nem alszanak hosszan miatta, hamar felébrednek. Ezt az ördögi kört pedig simán okozhatja akármi, hasfájás, front, növekedési ugrás pl. Egy 3 hetes baba alvasigénye ettől azért több. Az enyém se aludt délelőtt sose, hasfájós a mai napig pedig már fél éves lassan.

Amit írsz az a növekedési ugrás, azaz megnő a táplálékigénye a babának, tényleg 3 hetesen van, többször kér enni a baba egy pár napig majd beáll a tejmennyiség amire szüksége van, addig meg sajnos lehet extra nyűgös a baba, mivel teljesen nem lakik jól. Ez is elmúlik, addig pedig kitartást!

2016. márc. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Csak 52%-ra pontozták le a válaszomat? Nem értem. Mi van itt, emberek? tovább, tovább!!!:) bár...attól még a mi csecsemőnk alszik jól, hiába a lepont.:)


szerintem a 3. válaszolónak is igaza van. őt is csak 51%-ra? hát mi van ezen az oldalon?:D


kérdező, a férjed nem tud/akar neked "segíteni" a gyereketek ellátásában, hogy kicsit pihenni tudj?

2016. márc. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
* ja tényleg kell a rendszer de ha várható növekedési ugrás (mint most 3 hetesen), akkor tényleg lehet éhes a baba 1-2 óra alatt is, tedd mellre amikor kéri, különben az életben nem oldódik meg. Utána lehet elkezdeni valami rendszert kialakítani.
2016. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Van elég tejed, hízik rendesen?
2016. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6-os, ezen az oldalon csak az a jó szülő, aki előadja a hattyúk halálát.
2016. márc. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez a baba csak 3 hetes, nemrég született. Neki is minden új! Még akár 3. baba is okozhat meglepetéseket. Sokak meg épp a katonás rendjükre és fegyelmükre akarnak büszkék lenni:S
2016. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!