Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális dolog, hogy 10...

Normális dolog, hogy 10 hónapos babám még egyszer sem aludta át az éjszakát?

Figyelt kérdés
Általában hússzor is felkel, de minimum kétszer biztosan.

2016. márc. 22. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
A húszszori felkelés talán már nem annyira normális, de az hogy egy 10 hónapos baba még nem aludta àt az éjszakát, az teljesen normális. Két gyerkőcöm van, a nagyobbik 15 hós koráig még éjjel legalább 2x ébredt szopizni. Amikor elválasztotta magát, akkor viszont azonnal átaludta az éjszakát. A kisebbikem most 14 hónapos, 1 évesen választotta el magát, addig többször ébrdt, viszont most sem alussza át az ejszakát, pontosabban heti 1x talán alszik reggel 6-ig egyhuzamban. De a többi éjjelen 1x felkel inni vagy csak a foga ébreszti fel, de alszik is vissza. Ez egy ilyen időszak, előbb-utóbb a Te babad is átalussza. Ez az, amit nem lehet siettetni. Én legalábbis nem hiszek a különféle alvástrenírozási módszerekben. Ha megérett rá, átalussza. Van, akinél ez csak 2 évesen jön el. Nyugi!
2016. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egyébként mit csinál, ha megébred? Szopizik? Es amikor húszszor kel? A foga?
2016. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van egy ismerősöm akinek a babája csak 1 éves kora körül kezdett jobban aludni, (1-2x kell fel) előtte szinte óránként. Nálunk most kezdte átaludni, most 8,5 hónapos. Most tettük külön szobába, az eleje nehéz volt, többször felkelt, ráadásul szopizni se nagyon akart, ezért amikor este felkellt, vizet adtam neki, betakartam, adtam cumit, baba zenét be és aludt tovább, nem vettem ki csak ha már sírt nagyon. Ez úgy tűnik nekünk bevált. Azóta alszik este 8-8:30-7-7:30ig. És előtte jól bevacsorázik. Szerintem nézd meg, hogy nem fekteted-e le túl későn, korán, napközben eleget alszik-e, este mennyit eszik...stb. Ezek mind befolyásolhatják, a fogzásról nem is beszélve.
2016. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lányom 14 hónapos.Egy kezemen meg tudom számolni az átaludt éjszakákat.Mindig van valami ami zavarhat egy kisbabát.A fogak,időjárás,mozgásfejlődés,szeparációs szorongás,a szoba hőmérséklete.Meg kell találni,mi az ami zavarja.nem egyszerű.
2016. márc. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már ő majdnem teljesen hozzá van táplálva, szinte ugyanazt eszi amit mi. Tojásleves, virsli, hús leves, kenőmájasos kenyér, stb. Soha nem is szopizott, csak este kap elalvás előtt tápszert. Mikor felébred éjszaka teát kap. Olyan rossz, rokon babánk már 2 hónapos kora óta alszik este 9.-től reggel 5.-ig, eszik és alszik tovább 7.-ig. Már ő 6 hónapos és alszik este 10.-től reggel 8.-ig, már kint is van neki a foga észre se vette, mi meg szenvedünk. :(
2016. márc. 22. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem egy formák a babák.Kinek mit dob a gép.
2016. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De ugye éjszaka nem cukros teát kap?-mert simán lehet hogy attól nem tud aludni.

De egyáltalán minek kell egy éjszaka húszszor inni?

2016. márc. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hós koráig kelt éjjel 1-2, akkor szopizott, utána aludt tovább.
2016. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia,a barátnőm pontosan így volt a kisfiával,ők éjjel tea helyet vízzel kínálták meg,mert ha szomjas akkor azt is meg kell hogy igya,és lás csodát le szokott az éjszakai felkelésekről,illetve ha tényleg szomjas volt akkor a vizet is megitta,de onnantól sokszor átaludta az éjszakát. :)
2016. márc. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!