Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korban és hogyan...

Hány éves korban és hogyan kell megtanitani egy gyereket, hogy egyedül törölje ki a fenekét?

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Kb 5 éves kora körül lesz elég hosszú egy kisgyerek a karja, hogy elérjen rendesen a fenekéig, és ki tudja törölni rendesen. Egy kisóvodástól nem elvárható, anatómiailag szinte lehetetlen, hogy ki tudja rendesen törölni.
2012. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
6 éves a lányom, kb fél éve törli magának egyedül, de csak akkor, ha van itthon nedves törlőkendő. Ha nincs, én törlöm neki alaposan. Az oviban is magának törli, hát mikor hogy sikerül....
2012. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ja, látom, nem igazán a kérdésre válaszoltam :-)


Már nem emlékszem, mikor kezdtem megtanítani, vagy hogy volt-e egyáltalán konkrét tanítás.


Arra emlékszem, hogy amikor töröltem neki, mindig magyaráztam, hogy középről induljon a törlés hátrafelé, hogy ne törölje bele a kakit a nunijába. És hogy addig kell törölni, amíg tiszta nem marad a papír.

2012. okt. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!