Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is ennyire össze-vissza...

Másnak is ennyire össze-vissza alszik/aludt a babája? Normális ez így?

Figyelt kérdés
Kisfiam nyolc hónapos. 3 hónapos koráig sem aludta át az éjszakát, de addig szinte úgy aludt, ahogy a "nagykönyvben meg van írva" ; először 3 óránként kelt, és az első órát mindig tolta 4,5, majd 6 órára. Mire eddig jutottunk volt 3 hónapos. Azóta teljesen kiszámíthatatlan az éjjeli alvása, már minden lehetséges verziót "kipróbált" ; volt, hogy egy hétig is átaludt 8 órát egyhuzamban, máskor egy óra múlva felébred...hol egyszer kel, hol kétszer, stb-kár lenne sorolni, a lényeg, hogy teljesen össze-vissza alszik. Mindezt amellett, hogy nappal van egy viszonylag jól kiszámítható napirendje (2,5-3 órát van ébren, aztán 30-60 perc alvás, 3szor alszik naponta.Altatás 9kor, és általában könnyel elalszik.) Nappal egyébként általában élénk, jó kedvű, mosolygós (kivéve, mikor jött a foga, akkor elég nyűgös volt).Eddig négy foga van kint. Akkor óránként kelt, mikor jöttek a fogai.Nem tudom, számít-e, hogy megkapaszkodva feláll, gond nélkül mászik (a kúszást meg egyszerűen átugrotta). Azon aggódom igazából, hogy nem fáj-e valamije, és azért kel?? De milyen probléma lehet, ami szinte csak éjjelre jön elő? Már mondtam a védőnőnek, orvosnak, de csak rálegyintenek, hogy biztos a foga.(különben elég hanyag mind a kettő, a védőnő ki sem jár, az orvos meg még rosszabb). De vajon tényleg csak ennyi?? 3 hós kora óta, mikor hat hósan jött ki első foga? Mikor nem ébred fel, akkor is sokszor nyugtalan,forgolódik, "elmászik" álmában, szinte mindig a kiságy végében találok rá. Eddig összesen 5 alkalommal kapott gyógyszert (2x Germicidet oltás után, mert belázasodott, és 3x Algoflex Babyt, mikor a 4 foga jött), és érdekes, mind az 5x aludt 9-kb. 6-ig. Ezért félek, hogy valami probléma áll a háttérben. Vagy mindez még normálisnak tekinthető? Vagy ott ronottuk el, hogy apuka heti 2 éjt bevállalt? Ez zavarta meg ennyire. 5 hós kora óta nem kap éjjel enni, vízzel szoktuk kínálni, van, hogy sokat iszik, van, hogy csak két kortyot. Mikor nehezen aludt vissza, kínáltuk táppal (sajnos nem tudtam szoptatni) de nem kellett neki, és reggel sem tűnik különösebben éhesnek. Igazából minden észrevételnek örülnék, de elsősorban olyan anyukák válaszait várnám, akiknek a babája NEM aludta át az éjszakát; abban sem volt semmi rendszer? És mikor/mitől lett jobb? Esetleg valaki hasonló cipőben?

2016. máj. 3. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Az enyém 7,5 hónapos és ugyanez a helyzet. Én normalisnak érzem. Mikor mi a baja. Most éppen beteg. Nemrég volt egy hasfájós este. Azelőtt olyan érdekes volt a kúszás, hogy este is muszáj volt gyakorolni. Azelőtt megint beteg volt. Azelőtt kijött 2 foga. Úgyhogy mindig van valami.. persze voltak jobb napok is közben amikor max 1-2 alkalommal kelt fel, sőt, 1-2 éjszaka amikor egyszer se. Majd egyszer biztos stabilan átalussza az éjszakát, úgy 1-2 év múlva.. addig meg gondolom mint most, az éjszaka elég kiszámíthatatlan, 0 ébredéstől úgy 15-ig mikor mi.
2016. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kicsit megnyugodtam.
2016. máj. 5. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!