Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van itt más is, akinek nem...

Van itt más is, akinek nem sikerül beszoktatni a babát a kiságyba, vagy én csinálok valamit nagyon rosszul?

Figyelt kérdés

Annyira irigykedem (na nem rossz értelemben), mikor olvasom itt, hogy betették a babát a kiságyba, pár napig sírdogált, aztán nem volt semmi gond, megszokta.

Én már többször nekiláttam, a legtöbb, amit bírtam 2,5 hét volt, de nem hogy nem szokta meg, napról napra jobban üvöltött. Hiába üldögéltem mellette, simiztem, dúdoltam. Annál idegesebb lett, nézett és nem értette mit ücsörgök ott, miért nem veszem fel.

Már nagyon terhes, hogy 9 hónaposan köztünk alszik, forog, rugdos éjszaka. Férjem gyakran a kanapén alszik inkább, intimitás 0. De mégis meddig hagyjam sírni a babát? Ha nem megyek oda fulladásik ordít, néha már attól félek, hogy jön a szomszéd, hogy nem bántom e, meg szívem sincs nagyon ehhez, de ha ott ülök és mesélek, dúdolok, akkor is miután megunta, elkezdett sírni, hogy most már vegyem ki.

Ha sikerül elringatnom és leteszem a kiságyba, óránként kel és miután rájött hol van, kimegy az álom a szeméből.

Van más is, aki az Istenért nem tudta beszoktatni a kiságyba a gyereket, vagy én vagyok ilyen béna?


2016. máj. 30. 10:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
"fulladásig"
2016. máj. 30. 10:40
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Ferber-módszer. A lányom 3 napos korától saját ágyában, saját szobában alszik és nem sérült meg a lelke. Légy következetes!
2016. máj. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na jó, de meddig? Ha 2 és fél hétig ugyanúgy sírt éjszaka, akkor mégis meddig kell ezt hagyni? Látszólag soha nem adja fel.
2016. máj. 30. 11:05
 4/12 anonim ***** válasza:
19%
Olvastál a Ferber-módszerről? A lényeg, hogy ne vedd ki, csak nyugtasd meg, hogy ott vagy, és pár percenként ismételd, ha kell napokig.
2016. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

szerintem most már ne kínozd. az elején kellett volna a kiságyba tenni, mikor a kórházból hazavittétek. Mi így csináltuk, ott a helye, ő ott alszik, azt szokta meg. Már most kínzásnak éli meg, h kiteszitek a jó kis megszokott helyéről.

Esetleg kicsit később, ha kapna egy szép saját ágyat, nem rácsosat, na ott van még egy dobásotok. Ne szúrjátok el:P

2016. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Betu ***** válasza:
73%
A kisfiam 15 hónapos lesz. Köztünk alszik még. Amikor hazajöttünk a kórhàzból szopi utàn mindig az àgyàba tettük be, de lustasàgból màr nem bírtam egy idő utàn betenni, mert màr nem bírtam felkelni sem én sem pedig a pàrom. Na itt rontottuk el szerintem. Szépen megszokta, hogy velünk alszik. A kisàgy meg arra jó ha egyedül vagyok napközben akkor betegyem ha wc-re kell mennem vagy valami olyan dolgom van. Nem tud a kisàgyba aludni én is próbáltam màr mindent, de akàrmilyen mélyen alszik ha valamiért èszreveszi hogy nem mellettünk van akkor felébred. Bízom abban ha nagyobb lesz akkor majd megérti hogy egyedül kell aludni a sajàt àgyàban, majd ő vàlasztja ki az àgyàt vagy ilyesmire gondoltam. Ami még rossz hogy egy szobànk van és tervezzük egy másik hàz megvàsàrlàsàt ahol minimum két szoba van, hàtha akkor jobb lesz ha még sajàt kis birodalma is lesz.
2016. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Hol van az a kiságy? Tedd egészen magad mellé úgy, hogy ha felébred majdnem olyan legyen, mintha közöttetek aludna. Igy megszokja, hogy ott vagy, láthat, de nem fog rugdosni. Ja, és ami fontos, hogy ne álmában tedd oda, hanem előtte mutasd meg neki, hogy: "ez lesz itt a Te ágyad, egészen mellettem. Így anya nem fog Rád feküdni, Te meg nem rugdosod anyát, de látni fogjuk egymást, sőt meg is simogathatlak ha kell," stb., akár délután játékosan be is teheted amikor nem alszik és odadőlhetsz mellé, hogy be is mutasd menyire közel lesztek egymáshoz a rács ellenére. Hiába látszólag semmit nem ért a szavakból szerintem sokat számít.
2016. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
En is egyetertek. A mienk a korhazban velunk aludt a franciagy mellett egy kombinalt kosagyban, de itthon rogton kulon szoba, kulon agy. Valoban az elejen kell kialakitani a szabalyokat, nem megvonni tole, amire ti szoktattatok ra. Most mar szerintem is hagyjad.Csak elmegy egyszer egyetemre es akkor elkoltozik!
2016. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy könyv: Békés álom könnyek nélkül. Nekem az abban leírtak sokat segítettek.
2016. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Mi is úgy jártunk, mint a 6-os.


És szerintem a Ferber módszer sem segít minden gyereken. Próbáltuk. Az enyém agyvérzésig képes (volt) üvölteni, már a taknyától-nyálától fulladt, és volt, hogy annyira ordított, hogy nem vett levegőt.

Ez a sír a gyerek, megsimizem a buksiját, megnyugszik, kimegyek, újrasír, visszemegyek, buksisimi stb. ez nálunk nem vált be. Amint meglátott, az ének, a simi semmi nem segített, sőt jobban üvöltött. A kiságy a nagyágy mellett taktika sem jött be. Ő ilyen, neki kell a közvetlen kontakt, más gyereknek nem. Ennyi. Ráadásul még most 10 hónaposan is egy éjszaka kb. 10-szer kel, mert fogzik.

Viszont már könnyebb, mint pl. 6 hósan. Egyre könnyebb :) Majd megtanul egyedül aludni később.

2016. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!