Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki nem bírta...

Van itt olyan aki nem bírta beszoktatni a kiságyba a babát?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos.Soha nem aludt a kiságyban, mert nem maradt meg benne.Már a kiságy légterébe is üvöltött, 23 napja ez megszűnt úgy tűnt tetszik neki, de minden éjjel 10-12x kelt.napközben már csak egyszer 40 percet alszik szóval fáradt a gyerek meg én is.

Tegnap este nem bírtam tovább velem aludt és egész éjjel aludt egy hangja sem volt.

Cumival alszik már nem szopizik és ő szokott le róla.


Van olyan hogy egy gyerek nem szokja meg a kiságyat?

Mit tehetnék még?



2013. nov. 6. 08:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Pont ott rontod el az eddigi sikereket, hogy újra és újra berakod az ágyba magad mellé. Így sosem fog sikerülni!


BEvallom Én szívtelen Anya voltam, de SOHA nem aludt mellettem a Fiam, mióta a kórházból hazajöttünk saját szoba, saját ágy. Mikor a fogzás volt, a rekord kelés a 11!!! volt, de inkább 11x bementem de az ágyamba nem szokik bele. Nagyon fáradt voltam, de kitartottam. Az Anyukák ált. a saját elgyengülésük miatt engedik az ágyba a gyereket ahonnan pokoli nehéz visszaszoktatni.


Mondjuk mindenkinek mások az igényei. Ha Titeket nem zavar hogy ott van, akkor nem baj.


Nekem úgy sikerült beleszoktatni az ágyba, hogy akárhányszor sírt odamentem, nem vettem ki, próbáltam megnyugtatni, ha nem ment kivettem, ringattam, visszaraktam. És ezt így tovább. 3 hónapos korára megtanulta (ha lehet ezt mondani), hogy saját ágy. Most 1 éves múlt és sehol nem tud aludni csak az ágyában. A mienkben meg sem próbál :) Ha viszont a saját ágyába rakom akkor nyúl az alvós állatért és csukja be a szemét. Altatnom sem kell már nagyon nagyon régóta.


Szóval kitartás és keménység bármilyen fáradt is vagy.

Szerintem....

2013. nov. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan első perctől a saját ágyában alszik a fiam, de nálunk is voltak persze kelések éjszaka (főleg fogzás idején). Egy dolgot én is betartottam, akárhányszor is kellett átmennem, soha nem vittem be magunk közé. Ott voltam, simogattam, ringattam, de a saját helyére tettem vissza. Most 17 hónapos, a mi ágyunkban maximum csak játszik, de aludni a saját ágyában (vagy anyunál utazóágyban) alszik. Leteszem, elfordul és 2 percen belül alszik. Ha téged nem zavar, hogy veletek alszik, akkor persze aludjatok nyugodtan együtt, mi nem akartuk közénk szoktatni, ezért csináltuk így. Mindenesetre a kitartás az egyetlen megoldás, bár elhiszem, hogy nagyon fárasztó.
2013. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, igazatok is lenne, de sajnos nincs siker a történetben.


Ahogy megszületett, üvöltött, már a kórházban is.

Nem volt éhes sem hasfájós amint a közelembe tették abbahagyta.

Itthon ugyanez kuckosított kiságy, anya illatú póló de semmi ordított amint a közelébe került.


Ha kellett egész éjjel üvöltött minden éjjel. Ringathattam, rázhattam a fenekét semmi a maximum ébren töltött idő 3 hónaposan 11 óra!!!!Egyben. Persze hogy nem kínoztam, velünk aludt.


Most sem érzem sikernek, hogy az egyébként éjszakát átalvó gyerek 11x is felkel akár 23 napon keresztül folyamatosan. (nem fogzik és szeparációs szorongáson is túl vagyunk)



Igazából az érdekelt volna, hogy létezik olyan gyerek aki nem bírja elviselni a kiságyat? tegyem a földre matracra hátha az jobban megy neki? nem konkrétan engem igényel mert a nagy ágyon az ágy végébe a lábamnál köt ki reggel....


Köszönöm, hogy válaszoltatok...:)

2013. nov. 6. 09:05
 4/14 anonim ***** válasza:
És ha a kiságyat odatolnátok az ágyatok mellé? Úgy azért mégsem az ágyatokban lenne, de mégis melletted. Jobb megoldás, mint egy matrac a földre. 2. vagyok.
2013. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg jól teszed, hogy magad mellé veszed, ha úgy mindketten jobban pihentek. Én 1 évesen szoktattam be a kiságyba a babámat, előtte nekünk sem sikerült pedig voltak próbálkozások. Most 1,5 éves, és már egyáltalán nem szeret mellettem aludni, nem is tud, pedig néha olyan jó lenne, ha a hajnali ébredéskor nem kéne felkelni teljesen, hanem magam mellé venném, én még szundiznánk egy órát, ahogy annak idején a nagyobbikkal.
2013. nov. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha neked nem probléma aludj vele! Közelségre szeretetre vágyik, nincs ezzel baj. Nem fog örökké ott aludni.


Kisfiam rengetegszer kel éjjel de szoptatom ahányszor kell, mert tudom hogy nem fog örökké éjjel szopizni. Most add meg neki, amire szüksége van, később bizalommal fordul feléd és meghálálja. Ne hagyd sírni.

2013. nov. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sajnos az a baj, hogy végig veletek aludt! Így már nem is fog a kiságyban meglenni. Rokonnál 2,5 éves a gyerek és a szülőkkel alszik csecsemő kora óta, soha nem aludt egy percet sem a kiságyban még napközben sem!
2013. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én maximálisan megértelek :) van olyan gyerek, aki utálja a kiságyat, pl a fiam. ennyire nem durva a helyzet, mint nálatok, mert éjszaka abban alszik, de napközben nem tudom lefektetni az ágyába. egyszerűen nem megy. teljesen fel van háborodva. most lesz 14 hónapos egyébként, soha nem fektettem még le este sem az ágyban, még nem sikerült. elalszik valahol és alvó állapotában kerül az ágyába. kaptam is bőven osztást ezért, de egyszerűen vannak ilyen gyerekek. a lányom pl simán elaludt magától az ágyban, őt le lehetett fektetni. a fiam pedig napközben babakocsiban, hintában vagy a mi ágyunkon alszik, este meg miután elaludt a hintában, a nagy ágyon vagy a földön... akkor betesszük az ágyába. reggel viszont nincs kiakadva, hogy ott van. sőt mostanában jutottunk el odáig, hogy a hintában ha elaludt és nem tud megfordulni, bekéri magát az ágyába. uh van eredmény, ha nem is sok. a hintát tudnám neked is javasolni, nekem marha nagy segítség. korábban volt egy olyan szokása, hogy a kezemben aludt el reggeli után. látom, hogy a tied már nem szopizik, mert az még ront a helyzeten ilyen szempontból. az enyém még mindig szopik és néha még mindig cicin akar elaludni.
2013. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos a mellé tolom megoldás sem megy, sem pedig az elalszik majd átrakom hihetetlen érzékelője van

:)


főként a beszólások miatt próbálkozom mert persze én is tudom, hogy jobb lenne a saját ágyába de nem én szoktattam így.


SOHA nem aludt el máshol se babkocsiba se sehol, ja de kendőbe rajtam de ugye egyszer csak le kell tenni...


most az az ötletünk támadt hogy megkapja a nagyágyat aztán hátha....elég nagy támlája van,leesni nem tud még ha feláll sem.


Megpróbáljuk ha ez sem sikerül akkor úgy gondolom egyenlőre várok...


Köszi a válaszokat...:)

2013. nov. 6. 14:28
 10/14 anonim ***** válasza:

Hallgass a belső hangra - és bújjatok össze....

[link]

2013. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!