Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hány hónapos volt a babátok...

Hány hónapos volt a babátok amikor megvoltak már a pontos időpontok a nappali alvásra?

Figyelt kérdés
Itt persze arra gondolok, amikor NAGYJÁBÓL ki volt alakulva, hogy tudtátok, hogy minden nap hány órakkor teszitek le aludni NAPPAL (délelőtt és délután). S persze biztos, hogy nem volt egyforma minden áldott nap, de amikor ki volt alakulva, hogy milyen időpontokban alszik kb. (2 alvás pl.)
2016. jún. 12. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Minden gyerekemmel máshogy volt, és hamar is változott.

A "biztos pont" nálunk az volt, amikor átálltak egy nappali alvásra, valamikor egy éves kor után.

A legnagyobb alvásigényű gyerekemmel emlékszem, csak 15 hónaposan tudtunk erre átállni.


Egyébként általában fél éves korig nagyon össze-vissza volt, de én nem is törekedtem nagy rendszerre, aztán fél és egy éves kor között nagyjából maradt a két alvás, egy délelőtt, egy délután.

2016. jún. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9 hónapos múlt, kb 2 hete tartja hogy fél11töl alszik màsfél-2 órát. Ezelőtt 2-3-4óránként aludt fél órát. Remélem mostmár megtartja ezt a szokását :D
2016. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Olyan 7-8 hónapos korában, amikor már csak 2x aludt napközben.

Már csak 1x alszik, de még most sem pontos az időpont, olyan nem is lesz szerintem, mert nem mindegy, hogy mennyire fárad el...Lehet 11:30, de 12:30 is, vagyis 1-1,5 óra különbség is lehet 1-1 nap között.

2016. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos kora óta egyszer alszik napközben, déltől háromig.
2016. jún. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok vele, hogy ő majd kialakitja. Csak nem tudtam, hogy rosszul gondolom-e. És kiváncsi voltam, hogy kb. kinek mikor jött össze.Amúgy 6 hós, 2x-3x alszik még, de én hagyom, úgy ahogy neki kedve van. És nem tudom, hogy van-e fontossága annak, hogy pontos időben aludjon?? Hogy megszokja, hogy ő egy bizonyos időben aludnia kell?? Ahh nem hiszem, na de ha van, akkor irjátok meg ha visszanéztek :)
2016. jún. 12. 21:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Későbbi időkre gondolok, hogy van-e fontossága, hogy megszokja, hogy mindig ugyanabban az időben aludjon.
2016. jún. 12. 21:18
 7/12 anonim ***** válasza:
Két éves, de lehetetlen pontosan altatni. Már csak azért is, mert képtelenség úgy csinálni a napot, hogy mindig ugyanakkor sikerüljön ebédelni, ugyanaddig tartson az ebéd, és ugyan olyan rövid idő alatt elaludjon. Ha jó napunk van, akkor sikerül délelőtt lefárasztani és elalszik 5 perc alatt, de előfordul, hogy háromnegyed órát is kínlódik az ágyban. (És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy a kistesó boríthat minden előzetes tervet.) Magyarul 12:30 és 14 óra között bármi lehet. Nappali két alvást már nagyon-nagyon régóta nem lehet ráerőszakolni. Egy évesen már csak egyszer aludt. Az is változó, hogy 45 percet vagy 3 órát alszik-e ilyenkor.
2016. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha van rendszer, akkor lehet tartani. Ha minden nap ahogy esik, úgy puffan, akkor persze, hogy akkor alszik el, amikor épp lemerül az elem.
2016. jún. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hós a fiam. Napi 3* alszik, sacc per kb azonos idõben(na jó lehet egy óràs eltérés), kb 40-60 percet. Attól függ reggel mikor kel(ünk). Megtehetem, h legjobb esetben 8.30-kor kelünk. Nincs tesója. De cserébe éjszaka felkel szopizni általában 2*. Minden álmom 8 óràs alvàs egyben. :D
2016. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor mi meg vagyunk áldva a 3 hónapos picivel, aki 21-től 4:30-ig alszik, néha még tovább is! :) (Tudom, lesz ez még így se, ha majd jön a foga.) A 2 éves persze símán alszik reggel 8-ig, de vele nagyon sokáig nem aludtunk rendesen "amikor még kicsi volt".
2016. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!