Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan tudnám rá venni, hogy...

Hogyan tudnám rá venni, hogy ne így aludjon el?

Figyelt kérdés
Korábban a lányomat hordozóban altattuk el. Most, hogy már 2 éves a saját kiságyában szoktuk. De szerintem nem egészséges ahogy "altatjuk". Több este Egymás után úgy aludt el, hogy a kezében volt a telefon. A hangerőt a minimálisra levettük és a fényt is. Na ennek a több napnak köszönhetően most már nem akar máshogy elaludni. Talált egy zenét és csak arra hajlandó. Ha nem lehet addig örjöng, szinte levegőt sem vesz. Mikor oda adom neki, kétszer meghallgatja és alszik. Ez nem lehet ártalmas? Nekem ez nem megnyugtató, de nem tudom, mit tehetnék, most hogy már ennyire hozzászokott. Minden ötletet köszönök.

2016. jún. 12. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal nincs semmi baj,ha zenére alszik el,nagyon sok felnőtt ember úgy alszik,hogy megy valami(pl tenger csobogása,relax zene)a háttérben.

Mentsétek le a zenét telóról és be lehet rakni CD lejátszóba,így nem a telefont fogná.

2016. jún. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak van egy digitális magnója, 19 hónapos, rengeteg gyerek zene van rajta, móndókák, be tudja kapcsólni, léptetni tudja. Ő is gyakran kiválaszt egy zenét, amit szeret ismételve hallgatni. Ilyenkor mutogat, hogy mégegyszer, és ráteszem ismétlésre. Ha ez elalváskor van, akkor én szoktam egyre halkabbra venni ilyenkor, és kikapcsolom.
2016. jún. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ártalmas.. De vehetsz neki 1 hasonló játék telót amit a kezébe adsz és a telcsit az asztalra teszed míg szól az altató zene :)



DE minek adtad a 2 éves gyerek kezébe a telefont? Nincs játéka? Nem tudod lekötni rendes gyerek játékkal? Nagy hiba! Oviba nem lesz telefon, hogy fog ott aludni??? Vévigordítja az alvásidőt míg a többiek pihennének? Erre nem is gondoltál??

2016. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Amikor hordozóban aludt el, sokszor abban hagytuk éjszakára is mert iszonyúan alszik. Alig lehetett áttenni az ágyába. Akkor meg kezdődött előről minden, és volt hogy 3 órán át altattuk. Ezért hagytuk a hordozóban. De most már látszik, hogy kényelmetlen neki. De az hogy az ágyában nem akar aludni megmaradt. Aztán arra szokott rá, hogy járkáltam vele. De terhes vagyok és már nagyon kényelmetelen. Már nem tudok órákig állni. De ő meg elaludni nem akar. Na és egyik este így elaludt. Akármilyen önzően is hangzik örültem. Gondoltam, hogy hozzászokik, de annyira jó volt nyűglődés nélkül pár éjszaka. Reméltem, hogy aztán majd sír egy kicsit a telefon után és kész. Kezdődhet a több órás altatás. De amennyit ez a gyerek sírni tud...

Már nagyon várom azokat az éjszakákat, amikor 3 gyerek sír. Mivel ikreket várok.

2016. jún. 17. 11:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok az ikrekhez! :)

Próbáld ki a játék telót hátha elfogadja.

Nem vagy önző, de nem is tettél jót azzal h anno sokáig a hordozóban aludt,mivel kinőtte és gondolom azért is panaszkodott. Most meg a telcsi miatt csinálja.

Próbáld meg minnél jobban kifárasztani játékkal,nagy sétákkal hogy hamar elaludjon. Tudom hogy anyaként nem jó látni hogy a pici sírdogál, gyorsan akarsz rajta segíteni. De ha mindig az lesz amit ő akar nem akarlak elszomorítani de mindenért sírni,hisztizni fog amíg meg nem kapja minnél nagyobb annál jobban :(

Próbáld ki h nem látja nálad a telót ne telefonozz előtte, hátha pár nap alatt elfelejti.

2016. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Meg fogjuk próbálni :)
2016. jún. 18. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!