Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám elérni, hogy a...

Hogy tudnám elérni, hogy a kisfiam egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam soha nem volt könnyű eset, főleg ami az elalvást illeti. A napközbeni elalvást már szépen "megtanulta", de akkor is úgy alszik el, hogy mellette fekszem kb 10 percig, nem megy egyedül.

Az esti elalvás viszont szörnyű, fürdetés, tejivás után egyszerűen mindent kitalál, hogy ne kelljen aludni, éhes vagyok, szomjas vagyok, fáj a pocakom stb...Mellette kell maradni, mire elalszik,de most már odáig fajult a helyzet, hogy egy órán keresztül forgolódik, és borzasztó nehezen alszik el. Ha kijövünk, akkor láthatóan fél, retteg. Próbálkoztunk éjszakai fénnyel, nem nyugtatja meg. Sajnos annyira kitartó, hogy amikor megpróbáltuk egyedül altatni a saját szobájában, akkor több mint egy órán keresztül sírdogált, és az az igazság, hogy ez ment egy pár napig, kitartóan, de meg is sajnáltuk, meg mi is nagyon fáradtak voltunk, így visszamentünk mellé. De tudom, nem mehet így tovább. Próbáltunk vele beszélni is erről, látszólag megértette, miről beszélünk, mondtuk, hogy a kis barátai is már egyedül alszik el, kérdezgetett erről, de nem maradt nyoma a hatásnak :/

Tudnátok nekünk tanácsot adni?


2015. ápr. 9. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

soha nem praktikus(akár újszülöttkortól) a babának az az elalvást felnőtt segítséggel megoldani(pl a cicin elaltatás sem egy jó dolog..)nem ez a gyerek érdeke, látod.


nem szabad összevissza mindent bevetni(csak mellékesen írom)pl hol ringatni, hol énekelni, hol mesét nézni, olvasni, hol vele aludni, van ai neki áll vele még játszani is(!)a lehető legkevesebb inger szabadna hogy érje elalvás előtt, sötét, csend, nyugalom, béke)


lehetőleg felnőttől független dologgal kell segíteni az elalvását, korábban cumival, később maci, alvókendő, van aki vetítőt használ egyszerű ismétlődő ábrákkal, ez utóbbi valahol megint túlzás, de ugye családja válogatja)


valamint soha nem úgy letenni az ágyába, hogy elalszik pl melletted, és az ágyában ébred, mint ahogy nekünk sem esne jól, ha lefekszünk és pl másik szobában ébredünk, mindig félébren jó ha letesszük


ha felkel jöhet a Suttogó könyvek szerinti technika, kiveszed, megvigasztalod, viiszateszed és ezt ismételni, ha kell 100 szor, másnapra úgy is drasztikusan redukálódik, elég lesz már sacc 10 szer megcsinálni

2015. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia.Nekünk a levendulaolaj bevált,pár csepp a párna csücskére,aludt is,mint a bunda.Bár mi azt soha nem hagytuk,hogy a mi szobánkban aludjon,vagy mi az övébe.Nalunk az volt inkább a baj,hogy nem akart a hordozón kívül máshol aludni,kemeny harc volt,de mondom a levendulaolaj használt.Remélem tudtam segíteni,sok sikert!
2015. ápr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ezt mi rontottuk el. Kisbabaként nagyon hasfájós volt, abban az időben babusgattuk, ringattuk, valószínűleg hozzászokhatott ehhez. De valahogy csak helyrehozható! Viszont nálunk ez a suttogó módszer, amit írtál, azért nem kivitelezhető, mert ugyebár nem rácsos ágya van, mindig kimászik az ágyából, és minket követel. Olyan módszert keresnék, ami a lehető legfájdalommentesebb, bár tudom, sírás nélkül nem fogjuk tudni kivitelezni ezt az egészet!
2015. ápr. 9. 09:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismered esetleg az Édes álom - könnyek nélkül c. könyvet? Sok jó tanács van benne. Komplett személyre szabható programot tudsz kialakítani. Hosszú idő, mire sikerül, akár 2-3 hónap, de 10 éjszaka után már látható a hatás.

Ez teljesen sírás mentes megoldást kínál. Én még nem szedtem össze minden lelki erőmet, hogy elkezdjem, mert látom, hogy nem lesz egyszerű végigcsinálni, ha komolyan akarom venni. Viszont hatásosnak tűnik és jó tapasztalatokat olvastam.

2015. ápr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem leszek sok segítség. :)

2 évesem is "rossz" módszerrel alszik el, tudom, mi rontottuk el pici korában, ő is hasfájós volt sokáig, nagyon érzékeny, bújós típus a mai napig. Ő ha álmos, bekuckózik az ölembe és ott kb. 5-10 perc alatt elszunyókál. Félálomban teszem a kiságyába (onnan bármikor ki tudna jönni, egy oldalát levettük), de soha nem mászik ki, nem ébred fel idő előtt. Egyelőre ez van, tudom, hogy nem így lenne a tökéletes nagykönyv szerinti altatás, de most mindenkinek ez jó. Tisztában vagyok vele, ha eljött az idő a változtatásra, nekünk is kőkemény menet lesz.

2015. ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szuperdada könyveben-sorozatban is vannak ilyen esetek.

Ő ugy oldotta meg, hogy az esti összebújás, mese, ölelés puszi után - határozott Jóéjszakát felszólalás, majd villany le, és otthagyni a gyereket. Nyilván kijön, ekkor visszavinni, Jóéjszakát -ot mondva. Harmadszor-századszor ha kijön, akkor már nem nézni a szemébe, hiába kér inni-enni-stb. vissza az ágyba és kijönni, és ezt ismételni, ameddig ott nem marad és elalszik. Második este már nem lesz annyira gáz, mint az első, és kb 1hét alatt megszokták a gyerekek az új rendet.

De ehhez először neked kell felkészülni idegileg-lelkileg, hogy ezt végig tudd csinálni- szóval szedd össze magad, határozd el magad és ha magabiztos-határozott vagy, viszonylag gyorsan át fogod tudni szoktatni a gyerket az önálló elalvásra. Sok sikert kivánok!

2015. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért írod, hogy nem mehet így tovább? Titeket zavar, vagy azt gondolod, hogy a gyereknek nem jó így? Mert ez utóbbi nem igaz, ebben a korban ez még természetes igény, persze nem mindenkinél, de sok gyereknél igen. Enyém 3 éves, szintén mellette kell maradni, amíg elalszik, de ebbe nem halunk bele, és kétlem, hogy majd tiniként is erre lesz igénye :)

Mondjuk nálunk nem tart 1 órán keresztül az altatás, csak akkor, ha még nem álmos. Ha ilyen nehezen alszik el, akkor valószínűleg még nem fáradt, toljátok későbbre a lefekvés időpontját, vagy esetleg aludjon kevesebbet délután.

2015. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyem ot es fel eves, velem alszik el. Nalunk ez mukodik. Tudom, hogy nem fog orokke erre igenyt tartani. Volt egy evunk, mikor nagyon szepen elaludt magatol, ket es harom eves kora kozott. Aztan koltoztunk, sok minden valtozott, es visszaszoktunk az egyutt elalvasra. Igy mese es lampaoltas utan kb ot perc es elalszik, bekeben. Nekem nem kell a leszoktatos cirkusz, mert minek. Napkozben mar alig alig lehet elkapni egy olelesre, puszira. En imadom, ha mellettem alszik el, persze a sajat agyaban, bekesen. Aztan en kimegyek es mienk az egesz este, ejszaka a ferjemmel.
2015. ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Félreértitek...Nem az a gondom, hogy ott kell lenni mellette...azt szeretjük. Na de több, mint egy órán keresztül!
2015. ápr. 15. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!