Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Borzasztó rossz alvás miatt...

Borzasztó rossz alvás miatt már vizsgáltatott ki valaki kisgyereket/babát?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves lesz a napokban. Születése óta katasztrofális az alvás-altatás, csak ugye egy pár hónapos babánál még "elnézi" az ember. Van egy óvodás nagylányunk is, nála semmi gond nem volt ezzel kapcsolatban, most viszont már nagyon tanácstalanok vagyunk a párommal hogy mit lehetne kitalálni.

Kislányom olyan 8 óra körül fürdik, utána megszoptatom és kap egy kis tejpépet is ha kér, korábban legalább a szoptatásba bealudt néha, mostanában viszont már az sincs. Ha megszoptattam, utána vinném be a szobájába de már feszegeti magát, amikor meglátja a kiságyat akkor már üvölt. Ha lerakom a kiságyba, kérem hogy feküdjön le, simogatom stb. semmi nem használ, feláll és üvölt hangosan. Saját magát nem tudja megnyugtatni, soha nem tudta, ujját nem szopja, cumit nem fogadja el, alvós állata sincsen (próbálkoztunk pedig, mert a tesója ujjszopással és alvós állattal simán nyugtatta magát már 4 hónaposan). Addig üvölt a pici, amíg ki nem veszem az ágyból. Ha kimegyek a szobából akkor teljesen behergeli magát, ő nem az a típus aki valaha is abbahagyná de sokáig nem hagyhatjuk sírni a tesója miatt se (közös a szobájuk). Ha kiveszem, akkor feszegeti magát, menekül, nem tudom tartani mert félek hogy leejtem, annyira erőszakosan feszegeti kifelé magát a karomból. Régebben sokszor úgy altattam, hogy karban ringattam séta közben, és közben énekeltem neki, akkor kb. fél-egy óra alatt nagy nehezen elaludt de ma már ez se válik be. Kb. 10-11 óra körül szokott beájulni a fáradtságtól, egyik nap pl. beraktam az etetőszékbe és ott csukódott le a szeme, mert egyszerűen már semmit nem tudtam kitalálni. És ha elaludt, akkor is nehéz mert sokszor felébred és nem mindig alszik vissza azonnal.

Bocsánat ha kicsit kusza lett, elég fáradt vagyok, de remélem a lényeg érthető szóval hogy a fenébe tudnám időben , normálisan, kínlódás nélkül elaltatni a kicsit??? Illetve szerintetek ezt ki kellene vizsgáltatni, hogy miért ilyen nyugtalan, miért nem tud lenyugodni? Mindig ilyen volt, nem a mozgásfejlődés zavart be, az biztos.


2016. jún. 13. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat en ugy csinalnam, hogy akkor altatnam ha faradt...

Szeritem Ő még nem az ilyenkor!

Milyenek a nappali alvasok? Hol es mennyit alszik?

1 ev korul kezdik elhagyni a nappali 2 alvast egyre.

2016. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért az nem normális, hogy egy ekkora gyerek 11 órára fáradjon el...Nappal jó esetben alszik kétszer, rossz esetben csak egyszer. 8 óra körül ébred, és 11-fél 12 körül alszik 1 órát. Aztán pedig délután 3-4 óra körül még 1 órát. Nem mindig sikerül elaltatni. Én is gondoltam arra , hogy át akar állni az egy napközbeni alvásra, de volt már olyan többször is, hogy csak egyszer aludt és az esti altatás ugyanilyen nehéz volt.
2016. jún. 13. 11:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként meg biztosan fáradt már olyankor amikor próbálnám altatni (általában 9 körül jutunk el oda, hogy na akkor altatás van, előtte még a fürdés, szoptatás, tesóval is foglalkozni stb.) mert dörzsöli a szemét, ha a földre rakom akkor borul jobbra-balra, nyűgösködik. Szóval akkor már nem akar játszani csak ő mindig ilyen volt, hogy nem jó neki kézben. De úgy se lehet altatni hogy melléfekszem nálunk a franciaágyban, mert sokszor próbáltam de mindig az van belőle hogy egy percig sem fekszik, hanem kínlódik, forog jobbra-balra, felül, rám mászik stb. Azt is próbáltam hogy melléülök amikor a kiságyban szenved, és énekelek-mesélek-beszélek hozzá, simogatom, vagy csak csendben vagyok de ő csak tombol. Néha van, hogy elérem azt hogy lefeküdjön de akkor is fél perc múlva már megint feláll.
2016. jún. 13. 11:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi van, ha kényelmetlen neki a kiságy? A matracra gondolok. Vagy vigyétek át a kiságyat a hálószobátokba (bár gondolom a tesó is ott akarna lenni) vagy a nappaliba. Esetleg lefekvés elott elmenni egy kicsit sétálni, a levegőzes is fáraszthat rajta.
2016. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kókuszmatrac van a kiságyban , ami elég kemény szerintem de a nővére is ugyanezen aludt. A hálószobába nem fér sajnos a kiságy :-( A nappaliba se nagyon fér, még meg lehetne oldani elhelyezni de akkor meg végképp semmi időnk nem lenne a párommal kettesben, így is általában ő már alszik mire a baba kidől, én szoktam még egy kicsit netezni úgy éjfélig. Mondjuk ha tudnám hogy akkor biztosan normalizálódna az alvása, akkor kipróbálnánk. Ezt az esti levegőzést korábban már csináltuk , igaz most hogy megint itt a nyár lehet hogy kipróbáljuk megint a késői sétát, igazából az szokott lenni hogy elaludt a babakocsiban de ha át akartuk tenni a kiságyba akkor rögtön felébredt. Egyébként amit az elején írtál, azért elgondolkodtató de ha tényleg a kisággyal lenne a baj akkor boldogan aludna el, mikor mondjuk a franciaágyon próbálom altatni. Ja! És már többször aludtunk más helyeken, szállodában vagy nagyszülőknél, utazóágyban , járókában amit ők adtak és ott sem aludt jobban...
2016. jún. 13. 12:37
 6/8 LadyLoss ***** válasza:

Nem egyformák a gyerekek. Közhely, de igaz. Pontosan ezért nem lehet rájuk húzni egy sémát, akár tudományos az alapja, akár csak megszokás (nagyobb gyereknél bejött akkor a kicsinél is befog). A gyerekek nem olvassák a szakkönyveket és bizony sokszor nem olyan igényekkel jönnek a világra, mint azt elvárná a felnőtt, hiszen ő olvasta, ő tudja mi mennyi és mikor kell egy gyereknek.

Van aki az evést igényli máshogy, van aki a temperamentumában, van aki a fejlődésében más, és van olyan, mint a te babád, aki az alvásról vélekedik másképpen, mint a szakirodalom.

Így összességében, ahogy elmeséled, szerintem nincs olyan baja, amit ki kéne vizsgáltatni. De persze ez nem az én kompetenciám megítélni, egyszerűen, csak olvastam már ennél jóval rosszabb alvási szokásokról, amit még mindig normálisnak tartottak szakemberek.

Arról nem nagyon írtál, hogy éjjel hányszor kel fel, hogyan alszik vissza ha felkel.

Azért a 11től reggel8ig alvás nem is olyan rossz. Az én lányom (szintén 1 éves) este 8tól aszik reggel hatig. Tehát majdnem ugyan annyit mint a tied, ak a tied később alszik el. Első lányom is ilyen volt. Este 11körül aludt el és reggel 8-9ig aludt, sokszor még 10ig is. A másodiknál, már alkalmazkodni kellett a nagyhoz, aki 8kor fekszik, így a kicsi is 8kor fekszik. De cserébe korábban is kel.

Próbáld ki a nappali egyszeri alvást. Edéd után egy hosszabbat. Ebédeljetek kicsit később esetleg, ne délben, hanem 13óra felé. Így később fekszik, és később is kel délután, talán jobban bírja az estét. Ha nem nagyon álmos délután már ne tedd le.

esetleg, keltsd reggel korábban. Fél7-7 kor. Gy még délelőttre befér egy kis szunyókálás, és a csúsztatott ebéd után is még egy. Így estig kellően kifárad.

Legyetek levegőn, az valóban nagyon fontos. kertben/játszótéren kicsit totyogni, nem babakocsiban utazgatni. Hátha...

Ami az esti altatást illeti, az én véleményem, hogy a rutin roppant fontos. A gyerekeknek biztonságérzetet ad, a rutinból tudják mi után, mi következik, mivel ők még se az órát nem ismerik, se olyan összefüggéseket nem látnak át mint mi, és szavaik sincsenek még kifejezni kétségeiket.

Mint írtad sok mindent kipróbáltál. Akkor válassz egyet. Ami a leginkább bevált a többi között, vagy ami a legkevésbé rossz, és tartsd magad hozzá. Mindig. Ne hagyd magad befolyásolni, megvezetni. Gondolok itt arra, hogy kiveszed, beteszed, aztán simogatod, aztán énekelsz, aztán etetőszékbe rakod, aztán a francia ágyba, meg kitudja...Talán bizonytalan, és még segíteni is kell neki ellazulni. Feszült, hiszen írod, hogy kikel magából, erősen küzd. este fürdés, aztán szopi után adj neki tápláló vacsit. Próbálj ki mást a tejpép helyett utána, ahogy szoktátok lefekvés, ágyba kerülés, és onnan már nincs nincs kivétel. (most arra gondolok, hogy tudod, hogy nincs baja, nem beteg, nem szomjas stb.) Mellé ülsz, sötétben, vagy félhomályban, ahogy szoktátok, és csendben vársz, maximum halkan suttogsz. Vagy leteszed a nagyot, őt is és kijössz. Ahogy jobb. És ezt innentől kezdve, minden áldott este így csináljátok. Meg fogja tanulni, emg fogja szokni, hogy msot kell ellazulni ,aludni. Persze lehet behelyettesíteni ide valamit, ringatást, éneklést mesét akármi, a lényeg, hogy MINDIG ugyanígy történjen. Természetesen nem egy nap alatt fog ez megjavulni. Sír, de szerintem nem amiatt, mert az igényeit nem elégíted ki (ölelés, stb..) hanem mert frusztrált, zavarodott és nem tud emiatt ellazulni. De ha megszokja a rutint, tudja majd, hogy mi következik.

Esetleg kapcsoljatok halvány éjjeli lámpát az ágya mellett.

Legyetek türelmesek, és következetesek.

2016. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is katasztrofálisan aludt 1 évesen, de még 1,5 évesen is bőven. Ő hamar elaludt este, de éjjel kelt nagyon sokszor, éjszaka fent volt sokat. Nappal is 1,5 órás alvásában 20 percenként kelt és vissza kellett altatni. Most 2 éves és átalussza az éjszakákat, nappal is alszik önállóan 2 órát. Már gondolkodtam azon, hogy kivizsgáltatom én is :)

Nálunk a nagyon nehéz időszakokat pl. 1 éves korában az együttalvás könnyítette, de így is képes volt ébren lenni éjjel...

Összességében az id oldotta meg. (A nagyfiam nekem is nagyon jó alvó volt.)

2016. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet, ha más altatja? Vagy - a férjek rémálma :) - veled egy ágyban?

Nálunk is a kisebbik 2 évesem a borzasztó alvó, saját ágyát utálja (amikor az oldalát leszedtük, kicsit javult a helyzet) és bármeddig üvölt - nekem. Éjszaka meg vagy 4x kel átlagban és csak cicin alszik vissza. Rongyija, cumija is én vagyok. Mostanában vagy a férjem altatja (ha jól elbújok, gyakran sikerül is) vagy megszoptatom és utána vagy sikerül teleportálnom az ágyába vagy sem és kezdhetjük újra, majd rá 3-5 órára felkel és onnantól jön át hozzánk, mert nem bírom.

Viszont az utóbbi hetekben már 3x :) majdnem átaludta az éjszakát, és ez mind akkor volt, ha az egész napot (azaz legalább 6 órát) kint töltötte a szabadban, jó levegőn. Szóval megpróbáljuk most majd legalább nyáron, szabik alatt extra sokat "futtatni".

2016. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!