Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy vegyem rá 5 és fél...

Hogy vegyem rá 5 és fél hónapos babámat a nappali alvásra?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nappal nem alszik. Amikor nagyon álmos, kidől, de max fél óra és újra ébren van. Mondjuk 1szer egy nap.... Ráadásul nyűgös is....

Éjjel amúgy jól alszik, semmi gond :D


2016. júl. 10. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hónapokig próbálkoztam elérni nála egy kis alvást, bár ő 2x kidőlt azért.. fél órára. Éjjel 11 órát aludt. Kb 7 hónaposan megnyúlt a nappali alvása, akár 2 órát is alszik egyben, 3-4 órát simán összealszik és mindezt magától. Kár, hogy közben 9-re csökkent éjszaka. De már nem nyűgös.

Az enyém hasfájós volt egyébként. Ha nem lenne nyűgös lehetséges lenne, hogy ennyi az igénye. Mindig is ez volt? Mert fogzás vagy mozgásfejlődés okozhat ilyet. Pl az én babám fogzás miatt már csak az utolsó napokban kelt éjjel de a nyűgösség miatta megvolt hetekig.

2016. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, fogzik is, a nyűgösség valószínűleg abból adódik, meg az álmosság ugye, mert attól hogy nem alszik még álmos.... A mozgásfejlődése is rohamosan megindult, lehet hogy ez áll a háttérben :) Éjszaka ő is alszik 10-11 órákat is akár, azzal semmi gond.
2016. júl. 10. 16:50
 3/7 A kérdező kommentje:

nem, nem volt mindig ez, régebben aludt nappal, igaz akkor se sokat, de legalább egyszerre 2-3 órát :)

Most mintha küzdene az álmosság ellen :D

2016. júl. 10. 16:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg tényleg lehet, hogy csak mozgást gyakorolna alvás helyett. Gondolom próbálgattad már első jelre elaltatni, vagy kísérletezni azzal, mikor mit látsz (nálunk a szemdörzsölés késő) és az alapján bevinni aludni. Ha nem, akkor ezt próbáld kifigyelni, az enyém elterül a földön és azonnal vinni kell. Ha nen veszem észre hamar nyűgös lesz de nem akar aludni akkor már, pár perc múlva összeszedi magát és így marad ki egy alvás. :/ volt már rá példa. Igaz nála most a fogzás a gond de néha csak 1x alszik sajnos hiába a gélek.
2016. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálom jobban figyelni, hátha van korábbi jel nálunk is, én is gondoltam arra, hogy átesik a holtponton, és azért nem alszik. Na figyelem a kis drágát :D :) <3
2016. júl. 10. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:
ne altasd egész nap...itt az idő kidolgozni egy napirendet, legalább nagyjából...rengeteg sétával, levegővel...és csak akkor altasd, mikor valóban alvás idő van már...közte pedig legyen tartalmas, fárasztó az együtt lét...az én lányom sem aludt míg rá nem jöttem hogy az a baj hogy egész nap altatni próbálom holott már igényelné a napirendet.
2016. júl. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem csinálj napirendet, vidd el sétálni valami szép és nyugodt helyre! Ott tologasd/ ringasd a babakocsit/babát. Vagy játsz le neki állathanokat ! Szerintem a bálna a legjobb!
2016. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!