Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti hogyan altatjátok el a...

Ti hogyan altatjátok el a gyereket, ha nem fáradt eléggé?

Figyelt kérdés

Nálunk van egy 2 és egy 4 éves. A kicsi ahogy letesszük, elalszik. Ha fáradt, akkor is, ha nem annyira, akkor egy picit később, de nem sír.

A nagyobb sem szokott tiltakozni az alvás ellen. Van, hogy kb 10-15 perc és alszik. De! Van, hogy 1 óráig is eltart mire elalszik. Délutáni alvásnál például van, hogy a kicsi felébred mielőtt a nagy elaludhatna. Tegnap 1 óra küzdelem után, amikor már én majdnem elaludtam, azt mondtam, hogy nem érdekel már, hogy mit csinál, keljünk fel.

Nálatok ez hogyan történik? Amikor a nagyra határozottan rászólók, vagy néha addig fajulnak a dolgok, hogy megzsarolom, mindig bűntudatom támad. Soha nem kiabálok velük, szóval ez a délután "Csukd már be a szemed; Ne forgolódj már;stb...", nagyon megvisel engem is. Egyébként nincs olyan helyzet, ami ennyire kiborít. A tegnap este is szörnyű volt. A végére elvettem a játékát, amivel mindig alszik, mert egyszerűen azzal képes volt ébren tartani magát. De így meg "sírva" aludt el, ami megint borzasztó volt mindenkinek.


Nagyon érdekelne, hogy másnál az altatás okoz-e gondot.



2016. aug. 9. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Napközben nem lehet hogy sok a cukros dolog?

A nagyobb jár ovi után játszótérre?lehet mozgáshiányos.

Nincs külön szoba?

2016. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
én egy 0.25ös frontint porrá török és belekeverem a fantájába.
2016. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ovi után mindig megyünk játszira, biciklizni, sétálni, szóval az gondolom, hogy nem lehet baj.

Azzal, hogy a kicsi felébred, azzal arra céloztam, hogy van, hogy 1,5 óra telik el. A kicsit a nagy nyűglődése szerencsére nem zavarja. Szóval szerintem nálunk emiatt nem indokolt a külön szoba. 1,5 óra altatás után úgyis kelek a kicsivel, akkor már nem tudom tovább altatni a nagyot.

A sok cukros dologgal, hogy őszinte legyek nem tudom, hogy mi a helyzet. Csak annyit, hogy most, hogy együtt vannak, éppen ugyanannyit kapnak mindenből, de a kicsivel nincsen baj...

2016. aug. 9. 22:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne dőlj be Te is a cukor->hiperaktivitás maszlagnak...
2016. aug. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne erőltesd a délutáni alvást,ha nem álmos.

Szerencsétlen gyerek nem tehet róla,hogy neki kevesebb az alvásigénye,nem vagyunk egyformák.

Azt meg külön nem értem,hogy miért kell még azért is rászólni a gyerekre,hogy forgolódik,feküdjön mozdulatlanul,mint egy fa?

Ha nem álmos,nyugodtan játsszon csendben a játékával és kész.Este legalább mélyebben fog aludni.

2016. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen időszak.

Nekünk a legkisebb gyerekünk 4 éves most, és abban a fázisban van, hogy van hogy 10 percen belül alszik és van hogy egy órán át nem sikerül, aztán mégis, vagy nem (de ez a ritkább).

Én azt figyeltem meg, hogy van egy holtpont.

Ha fél1-1kor ebédelünk, akkor utána simán elalszik, de ha kicsit is később, akkor ebéd közben halál nyűgös, viszont utána meg letehetetlen.


Amit 5-ös ír, az meg nagyon nem működik, ha nem fekszik le, azt persze kibírja, csak épp 5-6 óra felé kibírhatatlanul nyűgös-fáradt hisztis lesz, és a mozgáskoordinációja is romlik, mindennek nekimegy, megbotlik, elesik stb. Szóval egyértelműen kell még aludnia délután.

Viszont ha túl sokat alszik, vagy túl későn, az sem jó, mert akkor este 10-ig is képes kukorékolni...


Kitartás, én csak ennyit mondhatok. :)

2016. aug. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van utolsó! Pont úgy van, ahogy mondod. Nekem azzal nem lenne bajom, ha játszana csendben. De az este olyankor borzasztó. Hisztizik mindenért. Nem akar fürdeni, vacsorázni, sír mindenért és persze egyfolytában elesik. Ami azért is szörnyű, mert neki nagy "tervei" vannak mindig a délutánra: menjünk a mamákhoz, sétáljunk, játszótér, fürdő, stb... szóval csak még jobban elfárad, aminek a következménye az esti sírás. Szóval én igenis erőltetem a délutáni alvást. Arról nem is beszélve, hogyha visszamegy az oviba, majd megint gond lesz neki, mert ott is feküdni kell.
2016. aug. 9. 23:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, egy próbát megérhet, hogy engeded, hogy bevigyen valami játék szerűt az ágyába, de csak korlátozott ideig.

Nálunk ez bejön néha. Csak akkor ajánlom fel, ha fel van pörögve a lefektetéskor.

Azt mondom neki, hogy oké, vidd be a könyvet "olvasni" (ilyenkor lapozgatja, nézegeti), vagy egy darab szabadon választott másik játékot, és 5 perc múlva jövök és akkor alszol.

És akkor 5-7 perc múlva oda is adja.

Persze lehet hogy nálatok ez is hisztit generálna, de egy próbát megér.

2016. aug. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is van játék, amit mindig magával visz. Ha elvszem kész a cirkusz. De valamelyik este tényleg elvettem, mert már nagyon idegesített, hogy alvás helyett azzal játszott. Oviba is elveszik tőle, ezért gondoltam, én is megpróbálom. Hát sírva fakadt, el is aludt nem túl soká, de jobb lenne, ha úgy aludna el, ha nem kellene elvennem tőle, mert az azért csak nem jó, ha sírva alszik el.
2016. aug. 9. 23:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, nem értek veled egyet!

Biztos igaz amit írsz a te kicsidre, de például az enyémre nem volt igaz.

Olyannyira nem, hogy az óvodában vagy a dadussal volt alvásidőben az udvaron, vagy mással foglalták le, mert nem volt hajlandó napközben aludni és még a többieket is zavarta.

Ennek ellenére nem csetlett-botlott délután, vagy kora este, viszont este 8 körül ágyban volt és minden külön cirkusz nélkül elaludt.

Végigaludta az éjszakát és reggel kipihenten, derűsen ébredt.

A gyerekek nem egyformák.

2016. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!