Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogy altatja a kisbabajat?

Ki hogy altatja a kisbabajat?

Figyelt kérdés

Kisfiam tapszeres igy cicin nem tudom,de a nagyobbat se altattam ugy,pedig szopizott.A nagy nem cumizik,kicsi igen.

Szoval tapszeres a 6hetes babam(Beba Ha start) es cumizik.Etetes utan bufi,egy kicsit nezelodik aztan elkezd sirankozni.Innentol jon a probalom elaltatni....Hasra rakok,cumi be par percig nyugi aztan siras.Oldalra rakom,cumi be,par perc nyugi,megint siras...es ez igy megy.Ringatast is probaltam.El is alszik,de amint lerakom felebred a sajat mocorgasara.Egyedul mellettem alszik,de ott tok nyugodtan.De ott mar nem ferunk el,mert a nagyobb fiam(1,5eves) is ott alszik.


2016. aug. 19. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is tapszeres a fiam, 6 hetes koraban este ugy altattam, hogy furdes, oltozes, halvany feny es ugy ette meg az esti tapszert, majd bufi es ott megvartam, mig teljesen elaludt a vallamon, majd atraktam a kisagyba. Mostmar eleg ha beteszem az agyaba, ott magatol elalszik. Most 10 hos. A kisagyat nem tudnad az agyad melle rakni?
2016. aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eleinte nekem is igy aludt,de valamiert mostmar nem akar.Az kisagy mellettunk van,de az nem eleg neki.
2016. aug. 19. 16:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Én mindig paskolgattam a popóját. Sok átvirrasztott éjszaka után ez a módszer vált be, és működött is aztan :) De ami még be szokott jönni, az a fehér zaj. YouTube-on van fent csomó porszívó, hajszárító :)

Egyébként nem pocakfájós? Lehet, hogy azert is mocorog.

2016. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Na, jöhetnek a szokásos lepontozók, de én a Ferber-módszerre esküszöm.
2016. aug. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hason, popóját rázogatva. Hasfájós. Amíg nagyon pici volt leggyakrabban hassal alkarra fektettem és járkáltam vele amíg megnyugodott utána már nem sírt, ugyanúgy folytattam mint ma is. Nagyon hasfájós volt. Bár 6 hetesen még mikor hogy sikerült. Mellkasra fektetve, apuka kezében, etetés közben, akkor még babakocsiban is aludt (3 hónaposan ott sírt) az végképp borzasztó időszak volt. Sokkal többet volt egyszerre ébren, mint most. 11 hónapos.
2016. aug. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fürdés, pizsi, vacsora, böfi, be az ágyba, cumi a szájába, játéka az arcához és ott maradok míg elalszik. Szerencsém van vele, elalszik hamar :)
2016. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Magad mellett ne altasd! Ilyen pici korban nem egészséges kivéve, ha baba-mama ágy. Ha el sikerül altatni valahogy, 20 percig ne mozgasd. Azután nehezebben ébred fel. Ha a kiságyat melléd tolnátok és az egyik oldalát teljesen kiveszitek, akkor melletted fog aludni, de a saját ágyában.
2016. aug. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Este fürdés utàn cicin alszik el, de nap közben mindig altatom. Adok Neki pàr korty vizet, majd a cumit és simogatom, énekelek Neki. A nagy melegben fujkàltam a homlokàt, attól is gyorsan elaludt, de még mostanàban is bevetem a trükköt :)
2016. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mintha En irtam volna.kisfiam 8hetes koraig ugyan ez volt.

8hetesen egyik este lerakta az agyba mig kivittem az uveget es csend volt,gindoltam varok.es elaludt magatol.cumi,textilpelus az arcanal.

Azota is igy van.este lerakom,lampat letekerem,cumi,pelus es alszik.

Nekem a vedono azt mondta 2honapos kor korul sok baba jo baba lesz.nalunk bejott.

Esetleg probald hasonlokepp.

Picit sir,odamesz,simi,cumi vissza es kijosz.persze ne hagyd orditani.

Nem lehet,hogy a pocakja faj?arra probaltal mar valamit adni?

2016. aug. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is tápszeres,5 hónapos.Régóta átalussza az éjszakát (kopp-kopp) szerencsénk van,hogy így alakult. (a nagyobb fiamnál nem volt,sajna)

Szóval este fürdés előtt ő már nem alszik,ezért általában a fürdés utáni evésnél szinte rögtön elalszik,van,hogy büfizés nélkül.

Ha mégsem,akkor még kicsit nézelődik a mellkasomon, összebújunk,majd beteszem a kiságyba,hason.

Az elején egyébként sokat szenvedtünk ezzel,képtelen volt a hátán elaludni.Jó időbe telt,mire rájöttem,hogy a pocakján fekve érzi magát biztonságban.


Én is arra tippelek,hogy talán a hasa fájhat a babádnak,azért nyugtalan.

Elég ideig vársz,hogy tényleg álomba szenderüljön?Lehet,hogy túl felszínes még az alvása,amikor a kiságyba teszed és ezért felriad.

2016. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!