Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Botrányosan rossz vagyok...

Botrányosan rossz vagyok húzódzkodásban, hogyan tudnék rágyúrni?

Figyelt kérdés

2 éve végzek konditermi edzést, jó ha 4 szabályos húzódzkodást megtudok csinálni, erő minden máshoz van bennem de ennél valahogy elhagy :-)

azt is olvastam hogy a testsúlyunk csökkentésével lehet orvosolni, de feltömegeltem magam 93 kg-ra akkor ezzel arányosan kellett volna erősödnöm is...(?)


2014. dec. 6. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Valamit rosszul csinálsz, mert fejlődnie kellene, ha edzel rá, és edzések után normálisan eszed a fehérjedús kaját.


Először is: milyen gyakran kondizol? Ez úgy tud szépen fejlődni, ha viszonylag gyakran csinálod (max 2 nap kihagyás, de inkább csak 1).


Ugye nem csak egy sorozatot csinálsz? Úgy öt sorozatot legalább meg kellene próbálni. Ha 4-et bírsz megcsinálni maximum, akkor első sorozatra csinálj négyet. Pár másodperc pihi, aztán mehet a következő, próbálj meg legalább hármat. Ötödszörre nagyon húzd meg, akármennyit is csinálsz (de arra azért figyeljél, hogy ne menjen ki a kezed).


Ha azért lettél 93 kilogramm, mert a kéz megfelelő izmaira sikerült jól rágyúrnod (bicepsz vagy tricepsz például. Nem csak egyféle húzódzkodás létezik), akkor jobban kellene mennie. De az látszik, hogy nem így történt.

2014. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*kar
2014. dec. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyenge a bicepszed es a hatad.
2014. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hátnapokon nem csináltál mellhez húzást csigán? Hány kilóval csináltad ha csináltál?
2014. dec. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
heti egyszer, hátedzésnél csinálok húzódzkodást nem tudom hogy ez jónak számít e de csigán mellhez közel a sáját testsúlyommal húzok, de úgy vetem észre ez nem nagyon erősít fel a húzódzkodásra
2014. dec. 6. 15:03
 6/10 *Glissade* ***** válasza:

Edz egy kicsit sajáttestsúllyal is, egy kis fegyencedzés vagy TRX a kondi mellé?

Lehet csak nem érzel rá a gyakorlatra, az a baj.

2014. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyszám a sajáttestsúly a mellhezhúzásnál. Nekem is megy a saját testsúly 2 hónap edzés utána.
2014. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy nőttél, nem jelenti azt, hogy erősebb is lettél annyival, hogy a megnövekedett testsúlyodat el is bírd. Egy okos ember mondta, hogy ha nm tudsz húzódzkodni, az nem azért van, mert nehéz vagy, hanem azért, mert nem vagy elég erős.

Az erő gyakorlás kérdése. Edz naponta többször alacsony ismétlés számmal (kb fele annyit, mint amennyit meg tudnál csinálni), sose fulladj ki. Egy idő után a tested hozzászokik ahhoz, és megtanulja, hogy kell rendesen húzódzkodni, és akkor majd megy több.

2014. dec. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, ahhoz, hogy jó legyél a húzódzkodásban a húzódzkodást kell gyakorolni, nem mindenféle csigás baromságokat.

Ahhoz, hogy jó rántottát csinálj, meg kell tanulni jó rántottát csinálni, nem elég, ha szépen fel tudod vágni a hagymát.

2014. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Én a helyedben a húzódzkodást nem próbálnám kiváltani mindenféle konditermi csodával. Húzódzkodáshoz ott van a sima rúd, csináld azzal. Ha túl jól megy, akkor csináld egy kézzel. Ha az is túl jól megy, akkor rakjál magadra súlyt, és csináld úgy egy kézzel.


Alapvetően a kondi gépeinek csak azt a részét használd, amit nem tudsz mással kiváltani.

2014. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!