Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam napközben 7 hós...

Hogy altassam napközben 7 hós kisfiamat?

Figyelt kérdés
Éjjel 8-5-ig flottul alszik, nem ébred, nem kell etetni. Ez szuper. Nappal viszont hiába álmos, nyügös nem tudom ügyesen elaltatni, maximum szopik közben szusszan picit de az nem váltja ki az alvást. Du felé már nagyon fáradt és nyügös, ennek ellenére hiába engedem le a redőnyt, mondókázok, énekelek, járkálok körbe, ringatom...valahogy behelyezkedik a vállamra mintha mindjárt elaludna, mégis felkapdossa a fejét, elkezd rugdosni, kalimpálni.
2016. szept. 8. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Hát mondókázni pont nem altatáskor kéne, azzal csak felélénkíted.

Tedd le simogasd, s hagyd hogy magától elaludjon.

Nem sírni hagyásról beszélek, hanem békén hagyástól.

Ha folyton szórakoztatod, hogy tudná már, hogy akkor aludnia kell?

Nem újszülött már.

2016. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk ezek játszanak: nagy ágyon összebújva, félig ülő pózban a mellkasomra téve, ölben ringatva, babakocsiban tologatva. Szoktam én is énekelni, dúdolni, de csak míg le nem nyugszik. Mikor már nem ficereg, csendben vagyok, max az arcát/hátát simogatom. Ja és feltétlen oda kell nyújtanom egy ujjamat, addig szorítja, míg el nem alszik.
2016. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
A friss levegőn sétáltatás meghozná a hatását. Persze nem Bp-en.
2016. szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Babakocsiban elalszik, ha sétáltok? Egy alvásnak lehetne fix a levegőn.

Lehet pont az zavarja, hogy járkálsz vele. Próbáltad letenni, amikor kapálozik?

Nálunk az jött be, hogy ilyenkor a félig sotetitett szobában még az olembe ültettem, halkan "beszélgettünk" es ujra nekifutottunk később. Így általában sikerült. De pont így csinálta kisfiam is a délutáni alvasnal, mielőtt azt elhagyta, ugyanis nem akart mar aludni, hiába volt dög faradt.

Kitartás. Par nap, 1-2 hét es ugyis változni fog ;-) mint mindig minden :-)

2016. szept. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó vagyok, még az segített, higy a szeme mellett finoman puszilgattam (így nem is forgatta tovabb a fejet), es szepen ranehezedett a kis bucija az enyémre egy idő utan

Egy próbát ez is megér szerintem..


Egyébként eddig hogy altattad?


Nappal mennyiket "szusszan" szopik kozott?

Előbb Próbáltad mar altatni, vagy az esélytelen?

Bocsi, csak hátha jobban tudunk segíteni, ha kicsit több részletet leírsz.

2016. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a tippeket! Hát az a helyzet, hogy 2 hónapos koráig elaludt babakocsiban, kézben. Akkortól viszont nagyon esetleges neki ez a nappali alvás. A mondókák eddig működtek úgy, hogy nagyon lassított elhúzott verzióban mondtam.. Meg pár gyerekdalt egymás után 10x elékeneltünk és ez is segített. Hát az a helyzet, hogy mivel nem pihen egyébként, inkább sokáig hagyom szopizni, 40-50 percig akár, mert énsem bírom egész nap pihenéls nélkül. Hetente 1-1 alkalommal belealszik a szopizásba de ez a ritkább. Igazából tényleg azt veszem észre, hogy mégha előtte lakik is jól, ha altatom, egyfolytában matat a melleimen, húzza le a ruhát. Elég jó húsban van, fejek is tehát kétlem hogy éhes lenne. Remélem énis hogy ez átmeneti.
2016. szept. 15. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!