Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam cici helyett?

Hogy altassam cici helyett?

Figyelt kérdés
Nagyon cici függő csak azzal alszik el.Éjjel is felkell.Ha nem adom oda órdít.A párom engem hibáztat hogy kínzom a gyereket és hogy már lekellett volna szoktatni.Meghogy az órdítástól elpattam az ér a fejébe és hogy nrm akarja elhinni hogy ennek ez a módja,meg hogy mit szólnak a szomszèdok stb.

2016. szept. 20. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idos?
2016. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát már 20hónapos.Azért is lenne fontos leszoktatni mert már kivagyok merülve.Novemberbe megyek vissza sajnos csak folyamatos háromba vesznek vissza dolgozni.Valami bevált jó ötletet szívesen fogadnék.Nem cumizik.De már azt is vettem.
2016. szept. 20. 11:33
 3/11 anonim ***** válasza:
A nappali szoptatassal hogy alltok?
2016. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

akkor már tényleg nagy ahhoz hogy cicin aludjon el.

Én azt gondolom akkor fogod tudni leszoktatni a ciciről elalvásról,hogy ha majd teljesen elválasztod.

2016. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajna ebéd után is.Ma is ordított azért vesztem össze apával
2016. szept. 20. 11:41
 6/11 A kérdező kommentje:
Hogy válsszam el?Hagyjam sírni?Most pénzeken apa éjszakás lesz 4napig ,akkor tervezem.Én is nagyon sajnálom!A fiam annak idején leválasztotta magát.
2016. szept. 20. 11:44
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem szoktatnam le. Dolgozol, o gondolom bolcsibe megy. Fokozatosan le fog szokni magatol.
2016. szept. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

de akkor végülis a tejlesen el akarod választani.?


sokan azt írják/mondják hogy hagyni kell saját magát leválasztani. ez tökjó annak akinek a gyerek megtette.

de én is megkínlódtam mindkét gyerekkel,mert "függők" voltak..ezért kénytelen voltam én leválasztani-mert én is nagyon ki voltam merülve..

2016. szept. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló,hogy választottad le őket?
2016. szept. 20. 12:34
 10/11 anonim ***** válasza:

A bölcsis két évesemet 4 hónapja szoktattam le az éjszakairól - egyszerűen megbeszéltem vele, hogy mostantól már "csak fürdés után van" és ebben kisebb szipogások után sikerült kiegyezni. Előtte a délutáni nehezebb volt, először ordított egy fél napot, utána meg sokáig egyszerűen nem aludt délután, csak pl. babakocsiban vagy ha nem én altattam (ez néha most is így alakul, bezzeg a bölcsiben jó alvó). Viszont azóta is ugyanúgy kel éjszaka párszor és bár nem szopik, ijedten keres és ha nem reagálok rögvest, először kiabál párat (a jó alvó és anno a szopásról magától leszokott bátyjával egy szobában alszik), aztán átjön hozzánk, átesik mindenen és húz. Az esti szopi még maradt. Apja szerint miattam kel éjszaka, az estit is hagyjuk el és különben sem normális, hogy felkel, ha nem mennék oda, biztos nem kelne fel, hagyjam csak ordítani, majd megszokja. Szóval megértem, mert én sem vagyok valami nagy idomár.

Nálunk most az kéne jöjjön, hogy apa kedvéért (ami erősen kihat a miénkre is) az estiről is leszoktatom, de félek, hogy ezzel megint magammal fogok kiszúrni, mert hosszabb lesz az esti altatás is. Hogy az éjszakai járkálást hogyan oldjuk - vagyis persze oldom - meg azt még nem tudom, hiszen szabadon és jó hangosan közlekedik. De gondolom, ha végre megérik rá, azt is meg tudom már vele majd beszélni, hogy nem kellek az alváshoz - csak remélem, apa addig kibírja, mert neki szent meggyőződése, hogy ez a gyerek még 40 éves korában is velünk lakik majd és átjár hozzám.


Az ordítástól biztos nem pattan el ér a fejébe, az enyémek több órán keresztül tudnak ordítani, eddig max. berekedtek :) Szerencsére mellettünk is ordítós gyerekes család lakik és egy hangosan zenét üvöltető agglegény, alattunk meg egy süket zenetanár kutyával.

2016. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!