Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » SOS! Hogyan lehet kiságyban...

SOS! Hogyan lehet kiságyban való elalvádra szoktatni egy 6,5 hónapost?

Figyelt kérdés

Csak este, fürdés után tud elaludni könnyen mostanában. Akkor megeszi a tápszert, és büfizés közben elalszik. Napközben korábban 2 perc ringatás elég volt, hogy elaludjon, utána tehettem az ágyába. Már majdnem 10 kg, és van, hogy 25 percig kell ringatnom állva, mire elalszik. Nagyon fáj a hátam, derekam. Ha ülve ringatom, sír. Ha beteszem a kiságyba, akkor sír, hiába vagyok ott vele. Vagy játszani kezd, ha megunja, akkor sír.

Próbáltam az álmosság első jelére letenni, próbáltam akkor, mikor nyügösködni kezd, vagy mikor már nagyon álmos, nem jött be.

Ha a kiságyban van, nem reagál rá, ha éneklek, beszélek hozzá vagy simogatom, sír amíg ki nem veszem. Kétségbeesésemben a sírva hagyást is próbáltam, úgy sem aludt el.


2016. okt. 13. 06:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a vele együtt lefekszem a nagyágyra dolgot is próbáltam, az eredmény szintén: vagy játszik vagy sír. És nem elaltatós sírás ez,hanem hangos, egyre fokozódó.
2016. okt. 13. 06:37
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

Ezért kellett volna már kezdettöl arra szoktatni, hogy az ágyban alszik el és nem ringatni akármeddig.

Ugyanis egy rossz szokást megváltoztatni mindig nehezebb, mint eleve jót kialakítani.

2016. okt. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom tíz hónapos koráig csak kézben ringatva akudt el, akkor egyik napról a másikra átállt a kiságyban alvásra.
2016. okt. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez így nehéz. Nagyon tudtak ragaszkodni a megszokotthoz. Ha ülve ringatod is fokozódó sírása van? Mert az enyém is van mikor sírdogál de nagyon gyorsan abbahagyja és elalszik. Ezzel legalább neked lenne könnyebb, még ha a megoldáshoz nem is visz közelebb.
2016. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a problémám nekem is, csak a kislányom már 8 és fél hónapos...

Ha beteszem a kiságyba felül, feláll, mindegy mennyire álmos, elaltatni nem tudom, csak kézben. Ha hagyom kicsit játszani, akkor az lesz a vége, hogy amikor megunja sír, ki kell venni. Saját elveimmel szembemenve én is próbáltam a sírni hagyást, de egyrészt nem bírtam hallgatni, másrészt állva sír olyankor, és toporzékol... Ha kiveszem és ringatom max 5 perc és alszik.

Szóval nem tudom a megoldást, de kíváncsi vagyok, ha van valakinek jó ötlete kipróbálom, egyébként meg várom a csodát, hogy egyszer majd magától nem kér a ringatásból :D

2016. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hónapos fiam a legkisebbik,néha elalszik szépen magától, de néha ringatni kell és bizony van fél óra is. De az is csak akkor van mikor a nagy itthon van és nincs elég csend.

Ha nagyon nyűglődik már,bemegyek, szájába adom acumit, arcához teszem a pelenkát(textil), és azzal elalszik. Persze közben játszik vele, de megunja,fejére húzza ésmár alszik. Ha többször sír,akkor bemegyek, de ha tehetem akkor hagyom,hogy maga aludjon el. Nagyobbik is ringatva aludt el nagyon sokáig és nehezen ment a leszoktatás.

2016. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!