Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hetes kézbe szokott babát...

5 hetes kézbe szokott babát hogy lehet átszoktatni a kiságyban való alvásra?

Figyelt kérdés
Az első hónapban itt voltak a nagyik, dédik, nagynénik, elkényeztették. Csak kézben hajlandó aludni.
2016. máj. 6. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
berakod az ágyba, ha sír megsimogatod, énekelsz neki amíg el nem alszik. egy ideig nehéz lesz de csak szokás kérdése.
2016. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet elkényeztetni egy 5 hetes babát. Szomorú, ha belegondolsz, hogy eddig háromnegyed évig a testedben volt, most meg elvárod tőle, hogy 5 hét alatt ne hiányozz neki. :((( Legalább magad mellé vehetnéd az ágyba, és ha elaludt, átrakod. De a "beszoktatás" az ágyába általában azt jelenti, hogy lerakod és sírhat, ahogy akar, akkor sem veszed fel. Ki ne fogná fel egy idő után, hogy bár hiányzik anya és itt van mellettem, szrik a fejemre, mert neki úgy kényelmes. (Mondom ezt úgy, hogy épp kendőben alszik az 5 hónaposom rajtam. Nehéz? Az. Szívesen csinálom? Igen. Mert fél-egy év múlva már nem lesz így, a tesóján már megtapasztaltam, most viszont _szüksége van rám_). Nekem ez erről szól.
2016. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

a kisagyban valo alvasra vagy a kisagyban valo elalvasra? nem mindegy.

alapvetoen onalloan megtanitani aludni egy par hetes csecsemot nem lehet, mert nem eleg erett ra az idegrendszere. igenyelhet ringatast cicit cumit stb. az elalvashoz.

ha az a gondod h ringatni kell mielott beteszed akkor jobb ha szokod vagy ahatsz neki cumit cici. ha az a gond hogy felebred mikor beteszed, akkor nem jokor teszed le: meg kell varni a melyalvasi fazit (lelegzetvetel egyenletes lesz, kezek elernyednek, szemhely mozdulatlan). a feluletes alvasi fazisban megebred ha abbamarad a mozgas.

ahogy idosodnek egyebkent, annal jellegzetesebben elkulonul a mely es a feluleti alvas.

2016. máj. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

Az elsőnek van igaza, a másodiknak nincs. Minden babának elég, ha szopizáskor, tisztába tevéskor szeretgetik. Egyik sem igényli, hogy minden percben az anyával legyen. Ez csak újabban lett divat.

Nem lesz semmi baja, ha hagyod egy kicsit sírni. Egy-két nap alatt megszokja, hogy egyedül aludjon el.

2016. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem meg nem divat kérdése ráérezni arra, hogy mikor van szüksége a gyerekemnek rám. Akit csak pelenkázáskor érint meg az anyja, annak minek az anya? Ennyire senki nem lehet érzelmileg nulla, hogy ilyet mondjon!


Nem fogok elnézést kérni, és nulla százalék alá is pontozhattok, akkor is tartom a véleményem, hogy aki az 5 hetes csecsemőjét lerakja az ágyába sírni, ahelyett, hogy megölelné, az minden, csak nem anya!

2016. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

mondjuk azzal vitatkoznek hogy melyik egeszsegtelenebb: ha egy baba 1 evig nem agyban alszik hanem egy kendoben az anyjan (gerinc ügyileg), vagy ha kicsit sir egyszeri alkalommal de onnantol minosegi alvasban lehet resze...

de mindez lenyegtelen mert egyik alvas treninget sem javasoljak 5-6 honapos kor alatt, azert amit irtam - az idegrendszer erettsege miatt

2016. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

" Egy-két nap alatt megszokja, hogy egyedül aludjon el."


Igen. Mivel nem hülye. Gyorsan rájön, hogy anyát nem érdekli az igényei. És akkor csend lesz. Meg nyugi. Meg le vannak rakva egy szr kapcsolat alapjai. Lehet örülni.

2016. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Kendőben altatom. Ágyban alszik. De nem tartozom neked magyarázattal. Nem vagy azon a szinten. Nyilvánvalóan.
2016. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
en ugyan hagytam sirni (nem egeszen ebben.a formaban mert felvesz letesz modszert csinaltuk) kb 6 honaposan, de azert mert onnantol mar valoban kepes a baba onallo elalvasra addig viszont maximum a kimerultsegtol alszik el ha alomba sirja magat, 5 hetes gyereken biztos hogy nem alkalmaznek ilyesmit, olvass egy kicsit utana kedves csak pelenkazni van a gyerekem nagy okos, hogy mit okoz ha hosszutavon stressz hatas alatt alszik el a gyerek. ennyi eszed van, nem lennek a gyereked az biztos.
2016. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
5 hetes gyerek idegrendszere még nem eléggé fejlett ahhoz, hogy harmonikusan működjön az anya elvárása szerint. Nagyok az egyedi eltérések, de sokat igényli még egy ekkora gyerek az anyagi test érintését, melegét és a szívdobbanások hangját. Éjszaka nyugodtan lehet kiságyban is tartani magad mellett, de sokat kell simogatni és erezze a kéz melegét. Mindezt persze nyugodtan csinálhatja az apja is, sőt bárki és ez nem elkényeztetés. Harmonikus, egészséges idegrendszerű csak az a csecsemő lesz, aki megkapja a biztonság érzését egy meleg testtől (ezt már a majomklísérletek is igazolták).
2016. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!