Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 gyerek egy szobában?

2 gyerek egy szobában?

Figyelt kérdés
Igaz még nem jön a kistesó, de érdekelne, kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban. Kisfiam egy éves, kezdettől külön szobában alszik, nagyon bejött így szerencsére, nekünk megmaradt s privát szféránk, a kicsi meg imádja az ágyát. Hajnalban magunk közé szoktam venni, de nem szeret köztünk aludni. 2 szobánk van, így elgondolkodtatott, ha jön a tesó, hova rakjam? A nagyot nem zavarja majd a kicsi? A nagy jól alszik, csak a fogzás és a betegségek zavarják meg. Féltem őt is. Akinek együtt vannak, mi van a szoptatásokkal, és amikor éjjelente felsír a kisebb?(pl: szep.szorongás, fog).De ha köztünk van, akkor meg majd nehezebb lesz külön rakni később nem? Jó lenne mindenkinek külön, de ez most még nem oldható meg. Várom a tapasztalatokat!

2016. okt. 13. 14:39
 1/5 Snorri ***** válasza:
Nem fog tudni nyugodtan aludni, mindig felkel, amikor a pici. A sírásra, mászkálásra, gondolom valami fényt is kapcsolsz. Gondold el, hogy éjszaka többször felkel majd a sírásra, hiszen ott lesz mellette. Aztán ki tudja, hogy mikor fog tudni visszaaludni. Nagyon nem jó, szerintem. Én a helyedben a picit a saját szobánkban altatnám, külön kiságyban, az ágy mellett. Így hamarabb fel tudsz kelni, nem a nagyobbik fülébe sír. Külön ágyból szerintem nem olyan nehéz átszoktatni egy másik szobába. Akkor rakd őket egybe, ha a pici átalussza az éjszakát.
2016. okt. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a kicsi első perctől a naggyal alszik egy szobában, soha nem kelt fel, de ő nagyon mélyen alszik.
2016. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak es kezdettol fogva egy szobaban, sot egy agyban alszanak. Muszaj volt erre szoktatni oket, m igy sikerult mindig egy idoben altatni oket es bevalt. A baratnom gyerekei kozott 2 ev van, a kislanya 4 eves, a kisfia pedig 2 mult es ok is egy szobaban alszanak. A kisfiu nagyon jo alvo, es szinte azonnal elalszik, igy a kislanynak sem marad mas valasztasa, mint az alvas. Naluk is mukodik.

Szerintem ez a kovetkezetessegtol fugg es attol, h mire szoktatod kezdettol a gyerekeket. Annyi, h a nagynak legyen ez termeszetes es magatl ertetodo, h a kisteso vele fog egy szobaban aludni es nem kell kore nagy feneket keriteni.

2016. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nelunk az 1 éves az első hónapokban a mi szobánkban aludt de külön ágyban, a második babát is így tervezzük és majd meglátjuk mikor tudjuk majd egy szobában altatni őket. Nekem a kisfiam nem annyira jó alvó úgyhogy rögtön egy szobába eszembe sincs rakni őket.
2016. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk mindhárom gyerek egy szobában alszik születésük óta. Még soha nem ébredtek fel egymásra, pedig voltak durva korszakaink, újszülött korukban éjszakánként átjártam szoptatni, vagy pl. a középső 2 éves korától kb. fél évig minden éjjel négyszer-ötször kelt sírva, kiabálva, meg olyan is volt már, hogy az egyik összepisilte/összehányta az ágyát éjjel.

Szerintem nyugodtan lehet őket egy szobába rakni, a legtöbb gyereket nem zavarja, ha mégse megy, még mindig lehet rajta változtatni.

2016. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!