Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek hogy jobban aludjon...

Mit tegyek hogy jobban aludjon a 3 hónaposom?

Figyelt kérdés
Már amióta megszületett nem alszik rendesen (1.5 -2 óra). Szopizik s minden este felkell 2-szer de van hogy mindig csak 1 óra múlva alszik vissza..nappal még csak 30 perceket alszik..kórházba járunk minden csütörtökön mert a kialvatlanságtól elegem van..saját szobájában alszik besötétítve, pelusa tiszta s eszik rendesen de az alvása vmi nagyon rossz. Már majdnem 8 kilós babóca úgy hogy van mit egyen. Mit tegyek?? :(

2016. okt. 19. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Most nem foglak megnyugtatni, de sok mindent nem tudsz. Ha hasfájás kizárva, nem is éhes, akkor ez van. Kifogtál egy rossz alvó gyereket. Az én kisebb fiam 1 éves. Ő pl. 7 hónapos koráig viszonylag jól aludt, utána "elromlott". Mi már csak a ráolvasással nem próbálkoztunk! :) Cseréltünk tápszert, kentük a fogát, adtunk puffadásgátlót (hátha a hasa fáj), de semmi. Próbálgattuk,hogy később rakjuk le, aztán,hogy korábban, próbáltuk a jelzőfényt meg teljes sötétet. Tényleg mindent. De semmi nem vált be. Éjjel min. 2 felébred. Ilyenkor van,hogy csak a cumija kell, van,hogy vizet iszik, de van,hogy csak tápszerrel alszik vissza.
2016. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez szerintem teljesen normális egy ennyi idős babánál. Túl kell élni ezt az időszakot, be fog állni az alvása. Az én babám is felkelt még éjjel ennyi idősen, kb. 4-5 hónapos korára aludta át az éjszakát, de így is baromi szerencsésnek mondhatom magam. Amikor nagyon nehezen bírtam mellém fektettem, és nem volt akkora macera az etetése, nyugtatása. Nem szokott hozzá, egy idő után már nem volt rá szükség és azóta a kiságyában alszik.
2016. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi is megtettünk mindent. Elején azt hiddtem refluxos mert sokat bukik ..de hála az kizárva. Előrébb hoztuk az etetéseket is 1 órával a dokik tanácsolták..ez annyiban jobb hogy egyszerre fekszik le a báttyával. De semmi másban nem változott a helyzet. A cumi néha segít mivel nem a kedvence. Be is van csavarva pukket pléddel mert szereti kiszabadítani magát s a kezeire is felkel de 30-45 perc után mindenre felkel. Félek már a decembertől is...a férjem segítene de ő csak 2 percig bírja mert szeret sokat sírni is a pici fiam. :( Azzal nyugtatom magam egyszer majd csak vége lesz...
2016. okt. 19. 10:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Azzal is próbálkoztam hogy magam mellett altatom el de rá 2 órára felkell mert enne :( sajnos így még kevesebbet alszunk..
2016. okt. 19. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel sokmindent nem tudsz csinálni! Az én lányom is csak 20 perceket aludt nappal, éjjel 1,5 2 óránként kelt.

Most 14 hós és 1-1,5 órát alszik nappal egyszer. Éjjel még 2x3x kel.

Van ilyen.

Unokahugomnak babája már 3 hetesen átaludta az éjszakát.....

Felnőttek közt is van jó és rossz alvó!!

Sajnos ezt csak türelmesen lehet várni h elmúljon!!!!!

És ha lehet egy pár órára hetente segítséget kérni ( apa, mama) h pihenhess v azt csináltasd amit akarsz

2016. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó :) azért én még reménykedem. Segítséget sajnos nincs. A férjem oldaláról a nagyszülők csak már akkor segítenek mikor már megy a gyerek. Az első gyereknél is ezt tették. Legalább a nagyfiam elvan velük amíg én itt kómás vagyok. De ez is csak 2 hetente 1 - szer lehetséges mivel a 3,5 évesem már suliba jár. De ha itthon van akkor a pici még úgy sem alszik ahogy kell. A nagy fiam autista s hiperaktív így nehézkes. De reménykedem :)
2016. okt. 19. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!