Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti milyen módszerrel altattáto...

Ti milyen módszerrel altattátok/altatjátok másfél éves kicsiteket?

Figyelt kérdés

2016. nov. 13. 18:51
1 2
 11/12 tomika36 ***** válasza:
Az elsőnél nem volt gond! Apaként jókat szundítottam vele én is. A második gyermekemnél szintén erre számítottam, mármint, hogy jó kis ebéd utáni szundi. Aha!!! De Ő nem! Fél éves kora óta nem aludt egész nap, viszont az estét végig aludta. Ugyanis fontosabb volt a kiscsajnak játszani a nővérével. Mindig lefektettem magam mellé, morgás, hogy aludjon (mert nekem is járt a délutáni szunyóka), majd mindig arra ébredtem, hogy a nővérével játszik a szoba közepén. Azért nagyon jó volt az a korszak! Tehát két egyforma gyerek nincs. Van amelyiknek kell a nap közbeni alvás, van akinek nem,
2016. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

7.-es vagyok. Azért minden gyerek más és más. Illetve minden időszak más. Nekünk is volt könnyebb és nehezebb altatási időszakok. Ideális eset amit korábban írtam. Az ment is akkor és még 1-2 nap. De tegnap meg ma nagyon nyűgös volt. Tegnap letettem fél 9-kor, majd hallottam a konyhában, hogy 10 órakor még motyog magának. Felmentem hozzá, és gyakorlatilag félig ki volt bújva a hálózsákból, ült az ágyon és a cipzárt húzogatta. Visszaadtam rá, lefektettem, kimentem, kb 10 perc múlva csönd volt, aludt reggelig. Ma is dettó, fél 10-kor még gügyögött, játszott a cumival. De most nem kellett felmenni.

Korábban, vagyis nyáron majd minden 2-3 este miután letettem 10-15 perc múlva felment az apja, mert már visított, és szerintem a párom előbb elaludt a kiságy mellett mint ő. :)

Ez van. :) Később jobb lesz, vagy megszokjuk. :)

Ne aggódj, változni fog.


Ha nagyon leakarod szoktatni a ciciről akkor érdemes elterelni a figyelmét róla, de hidd el előbb vagy utóbb magától elfogja hagyni. Ha van cumija akkor kipróbálhatod azt is, hogy bekened fogínygéllel amit használsz fogzásra. Mig azt szopogatja el is aludhat közben.

2016. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!