Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig megy még ez így?

Meddig megy még ez így?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a lanyom...mindenhol azt olvasom hogy ilyenkor mar atalusszák az ejszakat vagy max egyszer kétszer kelnek...az én lanyom eleve ejfelkor alszik el...rá 1,5 oraval felebred és onnantol kb 1,5 óránkent reggelig...en atesem a holtponton, es nem tudok elaludni, vagy a nagyobbikhoz megyek mert felsir a kicsi miatt...teljes insomnia, kimerultseg... :(

a nagy ataludta az ejszakat 2-4 honapos kora kozt...azota bitang rossz alvo, 2.5 eves es meg mindig nem alussza at, de legalabb abban a 2 honapban ataludta...

most meg itt a 2 honaposom es 60 napja nem alszom naoi 3-4 oranal tobbet. Nappal ő alszik 2 orat delelott es kb 2-3 orat delutan szakaszokban...meg ejjel kb 5 orat, ez napi szinten max 10 ora, tehat ne mondja senki hogy tul alussza magat :( nem kolika, mert nem sir nem uvolt, csak pörög a szopiparnan, nezelodik, neha bukik es folyamatosan szopiztatom hogy elfaradjon valamibe mivel mashogy nem alszik el, cicin is 3-4 ora alatt...teljesen ki vagyok mar idegileg, kesz kaosz az egesz legszivesebben kihivnek ide egy alvasterapeutat hogy segitsen rajtunk...letezik ilyen??


2016. nov. 16. 22:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Meglepő, hogy kétgyermekes anyukaként felteszel egy ilyen kérdést...

Nincs két egyforma gyermek. A többség ilyenkor (és még jó sokáig) még nem alussza át az éjszakát.

Nekem is két gyermekem van. Mindketten sokáig szopiztak, a fiam még 16 hónaposan is felkelt szopizni. Tök természetes volt. Tudtam, hogy ilyen is lehet, felkészültem rá lélekben...és főleg: nem voltak irreális elvárásaim a babáim felé...

Mert amit te csinálsz, az minden, csak nem normális. Hogy várhatod el a pici (még szinte újszülött) csecsemődtől, hogy egy nyikkanás nélkül aludjon sok órát? Még olyan picike a gyomruk, hogy ha más nem, az éhség biztosan felébreszti. A nagyobb gyermekeddel volt anno egy jó hónapod, aztán ő is átlagosan aludt, azaz nem aludta át az éjjelt. Ez természetes!

Találd meg a módját, hogy máskor kipihend magad! Aludj velük nappal, a nagy alvás idején! Vess be rokont, aki vigyáz rájuk, míg alszol egy nagyot!

2016. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
felreertetted a kerdest. nem az a bajom hogy felkel ejjel! hanem hogy még mndig 4-5szor kel! nem alszik mar nappal a nagyobb igy nappal se tudok aludni
2016. nov. 16. 23:13
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

Eleve ilyenkor nem tudom felfogni, hogy hogy a fenébe alszik el csak éjfélkor a gyerek???? Mi a ( bocs) kakit csinálsz vele???

3 gyerekem van mind a hàrom màshogy aludt/ alszik. De sosem volt fent egyik sem éjfélig. 7 kor alvàs volt és kész. Amig picik és ciciznek addig cici utàn kisàgy és alvàs. Ehhez szokik hozzà.

Aztàn volt amelyik kelt 2-3 órànként,mìg a màsik reggelig aludt.


Ne haragudj de az ismerőseim között is ezt làtom, hogy szenvednek meg nyüglődnek, de egy kib..szott napirendet nem tartanak, hogy jó legyen annak a szerencsétlen gyereknek. De mert milyen cuki, hogy nappal beàjul a lakàsban random helyeken...pff... Az agyam eldobom. Persze mindenkinek szive joga ott elcseszni ahol akarja, csak ne panaszkodjon.


Azt meg nehezen hiszem, hogyha déltől nem hagyod aludni, akkor éjfélig fent van.

Vagy pontosan hogy megy?

2016. nov. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

ki irt olyat hogy deltol nem hagyom aludni?

orulok hogy neked varazs utesre elalszik a gyermeked, es nyilvan en vagyok a szaranya hogy 2! honaposomnal még nincs napirend. holnap majd jol felpofozom hogy te budoskolyok mar pedig most szopizz es egy ora mulva aludjal!!!

ne haragudj de ezt a valaszt nyugodtan megtarthattad volna mert abszolut arrol arulkodik hogy semmit nem tudsz a babakrol, szerencsed volt/van a tieddel es ennyi. sokkal nagyobb munka volt reszemrol abban hogy egy olyan rosszul alvo lanynal mint az en nagyobbik lanyom, legyen tartalmas napirend, onalloan aludjonel stb, de nem 2 honaposan!!! ha egy 2 honapos nem tud elaludni az nem a szulo hibaja, az idegrendszer eresi folyamatanak resze....olvasgass az ilyen buta valaszok helyett. es raadasul ertelmezni se tudsz...deltol ejfelig nem hagyom aludni...persze.

2016. nov. 17. 06:08
 5/23 anonim ***** válasza:

3-as;azért hátrább az agarakkal.A nagyobbik gyerekemet este hétkor fürdettem szopizott fél nyolckor màr aludt.Ált. egyszer kelt éjszaka.

A kicsit is 7-kor fürdettem majd este 11-ig éjfélig nyüglődött mire elaludt.És legalább kétszer kelt reggelig.Három hónapos kora utàn jobb lett de ő ma sem alszik el fél tíz-tíz előtt(2,5 éves)

Úgyhogy gyereke válogatja. Örülj hogy a tieid jó alvók.

2016. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Azt meg hogy gondolod amúgy hogy egy 2 hónapost déltől estig ne hagyjon aludni?Mégis mit csináljon vele hogy ne aludjon?Két hónapos könyörgöm.Egy háromgyerekes anya hogy írhat ilyen baromságot?
2016. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%

Gondoltam hogy megérkezik a sok ostoba liba, aki képtelen a gyerekére normàlisan odafigyelni.


De jó, ha nektek ez a normàlis és természetes, akkor mi a bànatnak van ilyen kérdés napi szinten???

Akkor a csökött agyatokkal miért nem fogjàtok fel, hogy ez ÌGY VAN és nem lehet ellene tenni, itt tàmogatjàtok egymàst, hogy ez sajnos ilyen,majd kinövi stb... De aztàn naponta jön a panaszàradat, hogy mit lehetne mégis tenni. Akkor mi a fene bajotok van??? Miért nem jó a sajàt okoskodó megmagyaràzom tipusú vàlaszotok?!?


Az hogy 2 hónaposan 4-5x kel éjjel az NORMÁLIS!!!! De az, hogy nem tud elaludni 5-6-8 óràn keresztül az baromira NEM NORMÀLIS!!!

Érdemes lenne nektek utànanézni, pl javaslom az alvàsklinikàt. Arról nem is beszélve hogy a gyerek idegrendszere pont hogy alvàs közben fejlődik,a nem kielégìtő, nyugodt alvàs miatt lesz sìrós, frusztràlt stb.


De nyugodtan okoskodjatok, ti biztos jobban tudjàtok( megmagyaràzni mindenképp!).

Én jót mosolygok az ilyeneken, aztàn nyugodtan alszom éjjel ;-), mert nekem nem kel a 3 éves gyerek éjjel, a pici meg csak cicizni 2x kb.


Csak annyit tudok még hozzàtenni, hogy van aki annyira ostoba, hogy nem lehet rajta segìteni.


Tovàbbi jó szenvedést! :-D

2016. nov. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Éjszakai alvásigény

Nappali alvásigény


Hányszor alszik?

Milyen hosszan alszik?

Mennyit tud ébren lenni?

Újszülött

12-14 óra

4-5

1-3 óra

30-60 perc

1 hónapos

12-14 óra

4-5

1-3 óra

30-60 perc

2 hónapos

12-13 óra

4

1-2 óra

1-1,5 óra

3-5 hónapos

11-12 óra

3

30-90 perc

1,5-2 óra

5-7 hónapos

11-12 óra

2

30-90 perc

2,5-3 óra

7-10 hónapos

10-12 óra

2

1-1,5 óra

3-4 óra

10-12 hónapos

9-12 óra

1-2

1-2 óra

4-5 óra

12-18 hónapos

9-12 óra

1-2

1-2 óra

5-6 óra

18-24 hónapos

9-11 óra

1

1,5-3 óra

5-7 óra

24-36 hónapos

9-11 óra

1

1-2 óra

6-9 óra



Ugyan nem tudom mennyire kivehető, de egy 2 hónapos max 2 óra körüli időt tud fent lenni, egyénj eltérés lehet ugyan picit plusz minusz, de a duplàja triplàja MEM NORMÀLIS!!

2016. nov. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
ha normalisnak tartanam nem kerdeztem volna meg te nagyon okos!!!! szerinted miert zarom a kerdesem ugy ahogy????? olvassal mar az okoskodas helyett!
2016. nov. 17. 09:57
 10/23 anonim ***** válasza:
Mekkora bunkó vagy te jó ég...
2016. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!