Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hetes baba nem alszik,...

Sz.Jolán kérdése:

2 hetes baba nem alszik, hanem pörög éjjel?

Figyelt kérdés

2 hetes babám immár egy hete nem tud aludni este 8 és reggel 6 között. Erre az időre mintha megváltozott volna, kipattan a szeme, és úgy vesz levegőt, mintha lefutott volna ezer kört. Magyarán teljesen felporgeti magát.

Én a halalomon vagyok, mert ebben az állapotában sokszor felsír, és amiatt nem tudok aludni.. a hasa is valszeg fáj, arra már szedunk infacolt. De attól még a pörgés mitől van? Nem ertem. Teljesen ki vagyok merulve. Bizonytalan vagyok. Felveszem mindig ha sír, megnyugtatom, de amint visszarakom az ágyba, újrakezdi. Mit lehet tenni? Nappal alszik szépen, de utána teljes káosz. Már a cumit is kipróbáltam (pedig ellene vagyok), néha segített, de ha kiesett a szájából, újrakezdte a zihalast, méltatlankodast, porgest.



2016. nov. 25. 05:15
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Ne tedd le, hagyd, hogy a kezedben aludjon el.
2016. nov. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha a kezembe veszem, megnyugszik, neha elalszik, de amint berakom az ágyba, kezdődik minden elölről. Kapalozas, ebből sírás...
2016. nov. 25. 06:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Ő még nem tudja, mikor van éjjel és mikor nappal. Próbálj meg más körülményeket teremteni alvásidőben, ne kapcsolj villanyt, Te legyél csendben, nappal meg esetleg ne csak a kiságyában legyen. Előbb-utóbb át fog állni.
2016. nov. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk pont ezért alszik mellettem, hogy valahogy túléljük ezt a korszakot.
2016. nov. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az éhséget ki tudjuk zárni? Nekem hasfájós volt a kisfiam, sajnos ha már biztosan tudod, hogy hasfájós akkor hajlamos az ember lánya sokmindent ráfogni. Mert megszokott, hogy pirosodik, erőlködik, sír. De attól nekik is lehet más bajuk is.

Sajnos hasfájásra nem mindig van csodaszer. Van mikor a sokadik csepp válik be máskor semmi, csak az idő. A hasfájós babáknak sajnos nem szokásuk túl sokat aludni. Ha nem tudnak elaludni felpörögnek és még nehezebben lehet elérni egy kis alvást. Ördögi kör. Kitartást!

2016. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Szoptasd, akár folyamatosan is, vedd magad mellé az ágyba.Nem kell attól tartanod, hogy mindig így lesz! Nagyon pici még, nem ismeri az éjjel és nappal közti különbséget. Két hete még pocakban volt, ott minden egészen más, át kell állnia. Nekem most lesz 6 hetes a babám, és az elmúlt két éjszaka volt először úgy, hogy csak háromszor ébredt (mellettem) szopni. Addig egész éjjel félálomban szoptattam, mert mindig ébredt. És már nem az első babám, átéltem ezt párszor. Az sem biztos, hogy fáj a hasa, csak nagyon akarja a szopizást, hozzád bújást. Erre van most szüksége ahhoz, hogy szép lassan le tudjon válni.
2016. nov. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!