Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Adamo hinta nappali alvásra?

Adamo hinta nappali alvásra?

Figyelt kérdés

Kisfiam nappal Adamo hintában alszik, most 5 hónapos. Kiságyban nagyon piciket alszik, és emiatt nyűgös. Hintában is megébred, de visszaringatom. Ráadásul a derekam lassan leszakad a ringatástól, és a legtöbbször le se tudom tenni a kiságyba, felébred, felsír. Este nincs ilyen gond, elringatom és kiságyban alszik.

Mi lesz, ha bölcsibe megy? Ott hogy fog tudni elaludni hinta nélkül?


2016. dec. 14. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond, hogy hintában alszik. De amúgy próbáltad hason altatni? Nekünk akkor kezdett nagyobbakat aludni, mikor hason kezdtem altatni a kanapén, aztán már ment a kiságyban is a hosszú alvás.
2016. dec. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, már születésétől hason alszik. Éjjel le lehet tenni, de nappal nem. Ha kucsit fáradt, ha nagyon fáradt, pörögne még tovább, leskelődik, nagyon nehéz elaltatni. Ha sikerül letenni, max fél órát alszik. A hintában is csak úgy tudom altatni, hogy takaróba csavarom, különben elkezd játszani a kezeivel. A szemét is le kell takarnom, hogy ne leskelödjön. Enélkül már el se aludna :/
2016. dec. 14. 12:58
 3/8 anonim ***** válasza:

A gerincének nem hiszem, hogy rossz, hiszen egyenes és gondolom, a lába még nem lóg ki. Azért ha egy idő után balesetveszélyes lehet...

Pár hónapon belül menne bölcsibe? Ha nem, még nagyon sokat változhat az alvása, ráadásul a gyerekek többsége a bölcsiben sokkal lazábban elfogadja a szabályokat, szokásokat, napirendet, mint otthon.

2016. dec. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még nem, másfél éves-két éves kora körül csak.

Gerincének jó, utánajártam több helyen is, gyógytornászoktól kérdeztem rá.

Nem lóg ki a lába még, le is van eresztve teljesen lentre. Inkább itt vagyok mellette, míg alszik, csak aludjon, mert ha álmos, hihetetlenül nyűgös.

Csak a védőnő ezzel cseszeget, miért nem a kiságyban alszik.

2016. dec. 14. 13:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha mág annyi idő van a bölcsiig, akkor én nem aggódnék, nagyon sokat fog még alakulni az alvása. A védőnőre meg ne hallgass, te tudod mi a legjobb a babádnak és neked. Ha hintában tud nyugodtan aludni és így te is nyugodt vagy, akkor minden rendben.
2016. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mire bölcsis lesz, rengeteget fog változni! Nekünk is volt egy időszak, mikor csak a hintában aludt jókat, aztán kizárólag rajtam, ahogy próbáltam felállni, hogy betegyem a kiságyba, máris felébredt. De ha nem mozdultam, 2 órát is aludt. Olyan is volt, hogy csak friss levegőn tudott elszenderedni, bent akárhogy próbálkoztunk. Most 1 éves múlt, már elég, ha mellébújok a nagy ágyon, átölelem vagy fogja a kezem, 20 perccel később át is tehetem az ágyába. Múlt héten még 2x aludt napközben, a héten már csak 1x, és a mellébújást se igényli annyira. Szóval láthatod, sokat változhat a dolog, akár egyik napról a másikra.
2016. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mire bölcsibe megy addigra lehet be se fér a hintába aludni, enyém is ott aludt, de 7-8 hónapos kora óta már csak játszik benne kidugott lábbal.

Mondjuk most meg cicin alszik vagy kocsiban, az de jobb beszoktatás szempontjából. :D

2 éves korig bármi lehet még.

2016. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem még nem sikerült elaltatni benne sajnos :-( csak az apjának...
2017. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!