Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha éjjel csak egyszer kel fel...

Ha éjjel csak egyszer kel fel a baba enni, akkor nappal gyakrabban kéne ennie?

Figyelt kérdés
12 órát alszik a 8 hetes babám és csak egyszer kel fel enni éjjel, viszont nappal mennyiségre ugyanannyit eszik, mint amikor 2-3-szor kelt fel, tehát összességében kevesebbet eszik, mint eddig. Az elmúlt pár napban viszont elalvás után 1-1,5 órával felébred, jókedvű, de nem jelzi, hogy éhes lenne, lehet, hogy mégis az? Lehet azért ébred éjjel, mert nem eszik eleget nappal?
2017. jan. 5. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a babad pontosan tudja, hogy mennyi tejre van szuksege: ha keves lenne, ehes lenne, akkor sirna, vagy jelezne, hogy enni ker.

Az anyatej minosege es mennyisege valtozik. Amig fejlodik a babad, es nyugodt, jokedvu, addig csak szoptatsd, ahogy igenyli, es ne torodj azzal, hogy most 25 percig szopott vagy 5 percig. Ejjel is fogja jelezni, ha ehes, vagy csak bameszkodni akar. Hidd el, nincs olyan, hogy nem jelzi hogy ehes, de lehet, hogy megis az. Ha ehes, akkor jelzi. Ne aggodj ezen. Jo anya vagy, es kesz. Ha viszont idegeskedsz, aggodsz, az kihat a babara is, o is nyugosebbe valik, mert erzi rajtad a feszultseget, plusz kihat az anyatejre is. Szoval nyugi! A babad egyertelmuen jelezni fog, ha ehes!

2017. jan. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért fordult meg a fejembe, mert felébred esti alvás után 1-1,5 órával és korábban se jelezte. Kb 5 hetes koráig nem aludt nagyjából semmit se nappal, se éjjel, már azt hittem baj van a gyerekkel, majd egyre kevesebbet hízott, végül egyik héten semmit. Ekkora kiderült már hiába van elég tejem, nem küzd érte. Ezért kap tápszert mellé és azóta nappal és éjjel is szépen alszik, egészen mostanáig, azért is merült ez fel bennem...
2017. jan. 5. 05:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Tömni nem lehet. Nekem a második baba és ég és föld a kettő. Ez a kicsi soha nem sír kb. Éhesnek se nagyon éhes. Alig hízik,vagy ha igen,azt is tömés árán. Meguntam,nem tömöm.És üvegből eszik,se a tej,se a tápszer nem megy jobban. Tegnap evett hajnalba 130-at, majd reggel 60-at és fél2-ig semmit.fél 2-3ig viszont 260-at,estig még 160-at. Most hajnalba 70 et.

És hát elég madárétkü,ellenne egésznap 3x60 milivel. Ilyen alkat. 3 hos

A baba tudja mennyi kell neki

2017. jan. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 hónapos korukra már annyit javul az emésztésük, hogy kevesebbtől is ugyanúgy híznak, mert jobban hasznosítják a táplálékot. Így nem baj, ha nem eszik többet mint előtte.


Ha éhség miatt ébred fel az alvásból, akkor biztosan nem alszik vissza, míg meg nem eteted. Ha vissza tudott aludni, akkor nem volt éhes. De azt megpróbálhatod, hogy megemeled a nappali adagot, hátha elfogadja. Nem muszáj minden etetésnél csak mondjuk a vacsoránál, vagy az ebédnél.


Ha esetleg leállna a súlygyarapodása, akkor azért említsd meg ezt az orvosnak. Bár tömni nem lehet, de van magas energiatartalmú por, amit a tápszerhez lehet keverni.


Majd később, mikor már kúszik mászik, akkor lehet olyan, hogy nappal nem ér rá enni, mert minden érdekli, mozogni akar, és elfelejti, hogy éhes. Na ekkor előfordulhat, hogy éjjel felkelti őket az éhség. De ekkor már elkezdődik a hozzátáplálás, így magas energiatartalmú sűrűbb pürékkel lehet majd kompenzálni a nem evést. Ezekből kevesebb is elég, gyorsabban jóllaknak vele.

2017. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, felébred lefektetés után és éber marad. Most este kipróbáltam, hogy adtam Neki és benyakalt 110 ml-t, pedig nem sírt, csak vigyorogva nézett. Kipróbálom, hogy nappal gyakrabban adok Neki, hátha Ő már csak akkor jelez, amikor nagyon éhes!
2017. jan. 5. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!