Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ébred meg a babám fél...

Miért ébred meg a babám fél órával altatás után?

Figyelt kérdés

Este 9 órakor (+/- 1 óra) van az utolsó etetés, alszik reggel 8-ig (+/- 1 óra), közben 1 max. 2 alkalommal megébred enni és pillanatok alatt vissza is alszik, probléma nélkül, altatni se kell, magát altatja.

Egy ideje, napközben az etetések között (tápszeres, max. 4 óránként eszik) alig alszik valamit. Van, hogy semmit se.

Evés előtt és után is szoktam hozzá beszélni, plüssökkel játszok neki stb. Mert látom, hogy aktív (gügyög, molyosog, rugdalózik).

Mikor már látom, hogy aludna (max. 1 órával etetés után), akkor mindent elrakok, ami felkelti a figyelmét. Cumit adok neki (csak nappal, az elalvások előtt cumizik, majd kiköpi) és mesélek neki vagy elindítom a kiságyforgót és elalszik. De így is fél óra az ami összejön, majd hirtelen kipattan a szeme és ébren is van.

Próbálom visszaaltatni, de csak megy a "küzdés" 1-1,5 órán át, sírás nélkül ugyan. Ásítva, a szemét dörzsölve nézelődik akár kézben van és ringatom vagy sétálok vele a lakásban; akár kiságyban van vagy a járókában és mesélek neki; közben néha cumizik, de sokszor elutasítja. (Gondolom nem akar aludni és emiatt kiköpi, mert már összekötötte a cumit az alvással.) Mikor látom, hogy bealudna, laposan pislog, ha kézben van elengedi a testét, akkor rögtön kipattan a szeme és újra ébren van. Nagy nehezen letellik a 1,5 órás "küzdés", akkor nyekereg egyet, beadom cumit, elfogadja és elalszik kb. 3/4 órára ismét. Utána meg arra ébred fel, hogy éhes.

Nem hasfájós baba, hála istennek és a székletével is minden rendben. Rendesen büfizik etetések után, mert már azt is mondta a védőnőnk, hátha a beszorult levegő okozza, mert megébred a bélműködésére. Azt is szoktam csinálni, amint megébred, felveszem és megbüfiztetem újra, hátha.. De 1x jött be és akkor is előtte sírt, akkor tényleg az volt a gond. Azóta egyszer se.

Gondoltunk arra, hogy amíg jobb idő volt megszokta, hogy sétáltatva van, és hiányolja. Beöltöztettük, szellőztettünk közbe, de ugyanúgy 3/4 óránál többet nem aludt.

Első gyerekes anyuka vagyok, tapasztalatom se, de ötletem sincs mitől lehet. Egyáltalán baj-e vagy nem, hogy csak ennyit alszik. Interneten kutatva olvastam olyanokat, hogy ha a baba már 15 órát alszik összességében (éjszakai + nappali alvások együtt), már minden rendben van. Valahol azt olvastam kell a 18 óra is. Számolgattam és nekünk 13-14 óra, ha összejön.

Persze, tudom, hogy a nagykönyvekre alapozni sem lehet mindig és minden baba más, még családon belül is. Az is lehet én értelmezem félre az álmosság jeleit és csak én erőltetem az alvást. Vagy lehet nem erőltetem eléggé és még nem tettem meg érte mindent, hogy aludjon. Már nem tudom mitévő legyek.



2017. febr. 2. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad hogy mennyi idős. ( vagy csak nem láttam.) Amúgy az én lányom pont ugyanilyen, kb. 4 hónapos volt mikor elkezdett 20 perceket aludni, eleinte én is mindent megpróbáltam, de semmi. Aztán hagytam 20 percet aludni, azóta semmi gond. Ha levegőn vagyunk néha alszik többet. Viszont sokszor látom rajt én is, hogy olyan mintha álmos lenne, de hiába próbálom altatni, nem alszik el. Szóval szerintem nem gond, bár persze ez függ attól, hogy mennyi idős baba.
2017. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, lehet kimaradt, 2 hónapos babáról van szó.
2017. febr. 2. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:
egy kicsit próbálhatod kihúzni az időt..általában akkor van ez, amikor nem elég fáradtak. De tuti receptet én se tudok, mert a második lányom hónapokig csinálta a percre pontosan 40 perces alvásokat. Ásított, dörgölte a szemét, magától elaludt, majd 40 perc múlva kipattant a szeme. Más babák már rég csak 3x aludtak egy nap, ő még mindig 4x, vagy később 3x...igazából pár idegőrlő nap után nem foglalkoztam vele, hanem elfogadtam hogy ő ilyen. Valószínűleg az lehetett a gond, hogy agyilag lefáradt, de testileg nemigen (három hónaposan duplázott, pedig szopis baba volt), szóval nagyobb votl a súlya és nem volt örökmozgó. Amikor beindult a mozgásfejlődése, forgott, kúszott, akkor lett jobb a nappali alvása, hogy már eléggé kifáradt testileg és szellemileg is, hogy tudott délelőtt és délután is másfél órákat durmolni. De addig nyomtuk a negyven perceket :)
2017. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: ja, és persze így a klasszikus napirendes vidaágis történet se jött be, mert az első lányom például ennek a mintája volt. De a kevés alvással ugye nemigen jött ez ki (tehát alvás után még nem volt igazán éhes), így ha felkelt, hagytam játszani, vagy nézelődni, mentünk sétálni, és akkor szopizott, amikor megéhezett. Szóval ez a sorrendezés sokszor bedőlt, de nem is az a lényeg, hogy ehhez mereven ragaszkodsz (nekem minden könnyebb lett, amikor elengedtem a dolgokat), mert a babának az igazi szükséglete az, hogy kielégítsék az igényeit. Szóval nekünk a napirend az első hat hónapban a kajaidőpontok voltak, mármint igény szerint szopizott nagyjából 4 óránként, és ehhez lehetett tervezni.
2017. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!