Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hetes babám napos kora óta...

5 hetes babám napos kora óta hajnalig fent van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom már a kórházban is éjszakázott, 2 naposan virrasztott cicizett reggel 6-ig, azóta egy kezemen meg tudom számolni, hányszor aludt el emberi időben úgy, hogy csak enni kelt fel.

Fürcsi után evés, tv kikapcs, lámpa leolt, de ő nyűglődik, hiába alszik el cicin, s ringatom csendben még 1-1,5 órát, leteszem, kipattan a szeme, cici, alszik, ringat, kiságy, sîrás, felveszem, cici, és ezt jó esetben éjjel 2-3ig csinálja, de újabban 4-5-ig... Mostanában egy idő után nyűglődik a cicin, elengedi, sír és úgy tesz, mintha nem tudná a szájába venni, sírás... Nem számít, hogy napközben mennyit alszik, a fürdetés időzítésével is rengeteget kísérleteztünk, világos-sötét, nappal-éjszaka különbsége, semmi de semmi nem befolyásolja... Egyelőre nem hasfájós, ha szörcsög, tengeri sóoldattal és orrszi porszival kitisztítjuk a nóziját.Kérlek, segítsetek...



2017. febr. 5. 01:26
 1/9 anonim ***** válasza:

-Talàn éhes marad azért nem alszik. Egy éjjelen kis pótlàst ki lehetne próbàlni, csak a védőnővel beszêld meg.

-Cici utàn ne ringasd mert kicsinàl :) Az enyém màr olyan profi lett 3 hetesen ha kisàgyba tettük hogy levegőt sem vett úgy sírt addig a pillanatig míg ki nem vettük .Büfi ,aztàn àgyba be. Ha sír akkor simogatás max .Egy pàr nap és megszokja.Két etetés közben max forralt szobahőmérsékletűre hűtött víz pohàrbol.Tarts ki !

2017. febr. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tuti nem éhes, 110-140 ml-eket eszik, csak anyatejes, és 3190-nel azületett, most 5 hetesen 4310 gramm, nem hiszem, hogy éhes, már babavíz sem kell neki, max 1-2 korty. Szoptatós fotelben szoktunk ringani. Huhh, ha csak leteszem, ringatás nélkül, akkor 10/2-szer rendesen alszik, többi alkalommal sír. Védőnő szerint most erre van szüksége, majd beáll ( de mikor???), és néha hahyjam sírni... Amúgy pocakban is éjjel mocorgott, délelőttöt most is végigalussza, etetések kivételével. Felkelünk reggel, átöltöztetem, peluscsere, kaja, közben elalszik és se csiki, se semmire nem ébred, csak 3óra múlva, enni...
2017. febr. 5. 01:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Mármint, sem talpcsiklamdozásra, sem semmire nem kel fel
2017. febr. 5. 01:54
 4/9 A kérdező kommentje:

Csiklandozás*

Bocsánat, késő van és amúgy sem sok alvás jut most

2017. febr. 5. 01:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Mèg nagyon picike, teljesen normális, hogy te kellesz neki és szopizni akar. Még nincs nekik különbség éjjel és nappal között. 6 hónapos koráig nem ajánlott semmilyen más étel ital, teljesen felesleges főleg ha ilyen szép súlyú. Szopizàst főleg nyugtatàsnak használják, lehet valamilye fáj vagy csak te kellesz neki.

Idővel könnyebb lesz hidd el, de sokáig még ilyen lesz. Tőled függ, hogy magad mellé veszed és akkor szopizhat amikor csak akar vagy valamelyik módszert használod. Cumit próbáld meg esetleg.

2017. febr. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Cumit probaltuk, az osszes fajtat es mindet elhajitja...

Babaobolben alszik meg, a mi agyunkhoz csatlakoztatva, igy, ha felkel, gugyoreszik es nezelodik es megunja (ekkor sirdogal), magam melle veszem es cici, es ebben az allapotban fent van hajnali 4-5-ig ujabban... Hiaba alszik el furdes utan, nemsokara felkel, cici, alvas, felkel, cici es egyre eberebb lesz...

2017. febr. 6. 10:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, hogy sokszor keveset aludt. De amikor cicin van akkor alszik nem? Én sokszor hordtam kendőben, közben cicizet és aludt. Nekem se fogadta el a cumit, már bánom, hogy nem próbáltam jobban. Továbbra is kínáld neki a cumit.
2017. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Probalom a cumit, de utalja... Anatomiait, kiscseresznyet, mindent. Most megprobalom, hogy 3,5-4 orankent etetni. Kaptam olyan tippet, hogy este tapszert adjak neki, de nem tapszerezem, 100-170 ml- eket szopizik, es heti 3-400 grammot gyarapodik folyamatosan, 5 hetes es 1200 grammot hizott szuletese ota, csak anyatejes. Sok jatekot vettunk neki, nem hagyjuk aludni, stb stb
2017. febr. 6. 19:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha van anyatej minek a tápszer, felesleges, attól nem fog jobban aludni. Játékok sem érdeklik még túl kicsi. Sok türelem és kitartás kell idővel könnyebb lesz.
2017. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!