Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam a babát...

Hogyan szoktassam a babát arra hogy "magától el tudjon aludni"?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam, akit születése óta ölben altatott feleségem mivel ekcéma miatt kenni kellett az arcát elalvás előtt (nem tudtuk volna bekenni ha már az ágyban fekszik).

Próbáljuk esti etetés után letenni az ágyba, énekelni neki, halkan beszélni hozzá de totál bepörög tőle és bulizni akar.

Ha egy idő után megunja, sír és szeretné ha kivennénk onnan.


Akik jártatok hasonló cipőben, nektek hogy sikerült átszokatni a babát hogy egyedül (nem ölben) eltudjon aludni?


Már nem anyatejes a kis főnök.


(Feleségem nevében is előre köszönjük a válaszokat, tanácsokat!)



2017. febr. 5. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Nalunk is igy volt, 8 honaposan beutott a szeparacios szorongas, es azutan csak velunk egyutt volt hajlando aludni. Ez tartott par honapig, aztan amikor nagyobb lett akkor sikerult visszaszoktatni a sajat agyaba.


Az ido megoldja, nem kell rajta gorcsolni. Ha olben alszik hát olben alszik :)

2017. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Ha jól értem ti a szeparációs szorongás után visszaszokattátok tehát előtte nem volt ezzel gond.?


Az a helyzet hogy csak nő és nő (amiért persze végtelenül hálásak vagyunk!!) viszont feleségem keblei egyre nehezebben viselik a 12kg-os "terhet" :)


Köszönöm válaszodat, aranyos vagy! Üdv

2017. febr. 5. 22:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor vedd át tőle! A te "kebleid" talán jobban viselik.


Egyébként lehet én vagyok rosszul bekötve, de a lényeg hogy aludjon. Ha ezen fejen állva kell pörögni, akkor úgy. Nincs annál rosszabb amikor nem alszik, óránként kel...

2017. febr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Így csináljuk (már)..

De a lényeg pont az lenne, hogy ne ölbe kelljen altatni, mivel ő is csak egyre nagyobb lesz és meg kell tanulnia elaludni lassan egyedül.

Sajnos a kenegetés miatt eddig így kellett csinálnunk..

2017. febr. 6. 08:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz majd a szepa második hullámánál másfél éves kor körül, ha már most túl "nagy"?
2017. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha jól értem ti a szeparációs szorongás után visszaszokattátok tehát előtte nem volt ezzel gond.? "


Igazabol elotte is kezben altattuk, csak addog a sajat agyaban aludt, utana meg arra sem volt hajlando :) De nekunk ezzel soha nem volt problemank, nekunk jo volt igy is.

en nem hiszek abban hogy az ilyesmit eroltetni kellene, de mindenki maskepp neveli a gyereket.

2017. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Konkrét tanácsot nem tudok adni.

Nagyon megosztó kérdésed van...ha keresgelsz a témában van, aki "sírni hagyja" (bár ott van vele, nyugtatja, tehát nem kimondottan hagyja, csak sír a gyerek, hogy nem a megszokott módon altatjak - van aki ki se veszi, van aki időnként kiveszi) es van, aki barmi egyéb módon altat, amíg a gyerek magátol elhagyja az altatast. (itt sok verzió létezik - együtt alvas, melle fekszik míg elalszik, ringatja, ül vele, énekel...stb)

Csak Ti ismeritek a kicsit, hogy mi pörgeti, mi nyugtatja. Gondolom, ha pörög az enektol, akkor lehet elég Neki, ha ott van anya/apa (v együtt), es csendesen "szuszogtok" a közelében.

En először megnézném, hogy nincs e valóban szep.szorongas/fogzas, ami miatt nagyon igényli a közelségét, es utána próbálnék egy mindenkinek megfelelő módszert, es azt onnantól mindig ugyanugy!

Olvass a témában, es közös döntés szerint válasszatok, avagy folytassatok az ölben altatast.

2017. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vagy megpròbàljàtok valamelyik (számomra drasztikus) módszert, vagy az idő megoldja.

Nekem az a fontos, hogy aludjon. Nekem szopizàs közben alszik el, leteszem és alszik tovább. Az elején amikor letettem felébredt akkor felvettem (soha nem hagytam sírni ), újra egy kis szopi és utána megint aludt. Volt, hogy 20 percenként kelt fel. Mára már megszokta, tudja vagy szerintem szimplán bízik bennem, mivel mindig ott voltam neki. Így ha már leteszem nem ébred fel. Sok idő volt, de megszokta. 20 hónapos.

2017. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkitől!

Igen, a kérdésem valóban elég megosztó, ahány szülő ahány gyerek annyi szokás..

Azért próbáltam úgy fel tenni a kérdést, hogy aki kezdettől ölben altatta (vagy anyuka cicin) hogyan tudták átszokatni az ágyba.


Nem jelent gondot kézben altatni, mivel ringatni már nem nagyon kell.

Viszont könnyebb a szülőknek ha esti babavacsi után leteszik a gyerek félkómában az ágyába és ő elaltatja magát.


Erre voltam kíváncsi, még egyszer köszönöm mindenki válaszát!

2017. febr. 7. 08:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ölben kezdtem el altatni. Az elején sokat cipeltem, aztán mindig egyre kevesebbet. A cumit is odaadtam neki ha még nem aludt el teljesen, attól megnyugodott. Jövőhéten lesz 3 hónapos és már elalszik magától ha leteszem este.
2017. febr. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!