Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 2évesem még nem tud...

Lassan 2évesem még nem tud pohárból inni és magától enni, hogyan szoktassam rá?

Figyelt kérdés

Valahol az én hibám is, kanálal több van minden felé mint a szájábam, így inkább én tömöm meg. Kicsi és rossz evő ,nem tehetem meg hogy ne egyen...

Ha szilárdat kap 3 4 galat után kiönti a tányérból a tálcára és onnan eszi, kézzel,hiába magyarázok neki már kínomba veszekedek is de nem ér semmit, ugyan ez az ivás, nem szívja lényegében tudna inni de élvezi hogy tiszta víz. Már vettem neki nagyon sok féle tanuló poharat, mivel mindent a feje felé emel folyik minden felé...legutóbb még ugrált is csak folyon minden felé rajta, minnél vizesebb annál jobb..

Mit tegyek, hogy éesz ebből jövőre ovoda? Vagy ez már fejlődési baj?


2016. márc. 2. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Hú ne haragudj de itt teljesen veled van a baj, nem a picivel! Minden gyerek fejlődése más. Kevés olyan alig 2 éves láttam aki magától eszik teljesen.. Nem tudja ő azt hogy az 'úgy való' és te mèg veszekedsz is érte? Kézzel szereti? Normális! Tudod mennyit gog fejlődni még óvodáig? Óriásit! De még akkorra se lesz tökéletes az evőeszközök használata. Forduljál 180 fokot és legyél türelmes anya! Gondolom tisztában voltál a gyermeknevelés nehézségrivel mielőtt szültél. Agresszió nem szül semmi jót!
2016. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Az evésre van ötletem:

Öledbe ülteted, kezébe kanál, te kezedbe is kanál, és úgy eteted. Közben ő vagy kanalaz, vagy nem...

De a kanalazást pl nagyon jól lehet tanulni müzlivel, gabonapehellyel, zöldborsóval, rizzsel... neked sem olyan rossz utána :D mert legalább nem maszatol.


Én 2 évesen vittem a fiam bölcsibe. Mondtam, hogy vinnék be csőrös poharat (ikeás legolcsóbb), mert csak abból tud inni, pohárból nem. Azt mondták, ha megnyugtat, hagyjam a szekrénybe, de nem fogják használni. a fiam 3 perccel később a 10órainál minimális gondozói segítséggel üvegpohárból ivott.

Elhiheted, én is próbáltam otthon, nem ment.


1 év még piszok sok idő ám!

2016. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi az önálló evést még olyan 1-1,5 éves kora között kezdtük el. Nagyon egyszerűen, odaadtam a kanalat és hajrá, csapjunk bele. Hozzáteszem, ebben az időszakban igyekeztem is darabosakat főzni, amit könnyebb összeszedni, ha a földön landol, mint ha a főzelék kenődik szét mindenhol. Tanácsolom, te is kezd el ezzel. Ne görcsöl, ne izgulj, bele fog rázódni. Mivel ő már két éves, megérti és felfogja, mi az, hogy "ezt nem lehet", csak nem biztos, hogy érdekli. Fontos, hogy együtt egyetek, és lássa azt, te hogy eszel, mi a példa, mi a minta. Amíg eteted őt, addig te nem tudsz példával előljárni, tehát igenis le kell állni azzal, hogy etesd. Mert ő már tudna magától, csak nem ezt szokta meg, nem ez a rendszer. Nem kell aggódni a mocsok miatt, ami ezzel jár, mert szólok előre, ezzel fog járni. (Én vettem egy partykellékesnél műanyag terítőt és azt terítettem le, azzal sok mindent meg lehet védeni.) De ez egyébként szoktatás kérdése... Biztos menni fog, csak légy határozott és azzal tudsz neki sokat segíteni, ha megmutatod hogy kell, mint kell, akár a kis kezébe adod a kanalat. A pohárból való ivást úgy érdemes megkezdeni, hogy először egy számára tetsző pohárba töltesz innivalót, de csak pár cseppet. És egyre növeled az adagot. Javaslom, hogy kerüljétek a cukros lötyiket, ha ilyen fejreborítós típus, mert a haja csak összeragad a cucctól és egyébként sem túl egészségesek...

2,5 éves kislány anyukája

2016. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi is 1,5-2 évesen kezdtük az önálló evést és úgy mint az előttem lévő,én is igyekeztem darabosat főzni. Fél évig szedegettem utána az ételt,de nem volt vészes:) Engedd,had gyakoroljon. Illetve tanitsd,mutasd neki. De ne vedd el tőle,semelyik gyerek sem tud azonnal maszat nélkül enni.
2016. márc. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Az enyém meg (21 hós) nem eszik darabosat - csak teljesen püréset és dettó még csak cumiból iszik, minden más megoldás után öltözhetünk át, hiába csak pár cseppet kap. Előkét meg nem tűri meg és addig hadonászik, amíg koszosabb lesz, mint anélkül. De második gyerek, nem izgulok már ilyesmin - egyszer minden elmúlik :) majd nyáron a melegben locsolhatja magát kedvére.
2016. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Az enyém 1 éves kora óta igényli, hogy egyedül próbálkozzon. Azóta eszik darabosat is. Eleinte egy evés egy szett ruha volt, de ez egy ilyen időszak. Másfél évesen már a levest önállóan kanalazta a szájába és nem sok ment mellé. Az a titka, hogy hagyni kell. Érdemes neki való széket és asztalt venni (pl. Ikea Mammut asztal + támla nélküli hokedli), mert úgy könnyebben tud önállóan enni. Az itatás pedig csecsemő kora óta pohárból történik, úgyhogy ezzel sincs baj. Tehát most 22 hónapos és teljesen egyedül eszik levest kanállal, darabosat villával, egyedül iszik pohárból és általában a ruhája is megússza anélkül, hogy cserélni kéne. Ja, a kanalas evést mi hosszúnyelű kiskanállal gyakoroltuk, amit ő tudott fogni rendesen és a kilógó hosszú nyelével pedig mi irányítottuk.
2016. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LadyLoss ***** válasza:

A "lassan két évesed" pont jó ütemben halad. Ha hagyod és dicséred, sokkal többet érsz el, mint a veszekedéssel amitől megijed, és utáni fogja az egész procedúrát. Két kanalas módszerrel etesd, egyikkel ő próbálkozzon, közben a másikkal te eteted. NE TÖMD, az istenért! Azért is lehet rossz evő ha erőlteted. Az óvodában nem fognak pontozni téged, aszerint hogy hogyan eszik a gyerek. A közösségi étkezés amúgy is példamutató, utánozni fogja majd a többieket.

Javaslom, hogy állapodj meg egyféle pohárnál, még nyugodtan ihat tanuló pohárból ha az tetszik, ne váltogasd, szépen megszokja majd, pláne ha szomjas lesz, fog inni és nem játszani.

A 3,5 éves lányomnak ha nyűgös, vagy itt a mama akinek lehet "babáskodni" még mindig szoktunk besegíteni az evésnél. Na és?

2016. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazából decembrebenn kezdett darabosat enni. Volt egy kis vele született betegsége ami miatt nehezen indult be a nyelés,sokáig öklendezett...

900grammal született szíval nálam azz evés ilyen beivódott központi dolog, mpst proóbálok én is beleszokni abba hogy ráhagyjam ha nem.kér többet hagyjam...darabosnál már nem is tudom mérni az adagját...

2016. márc. 2. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!