Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák hogy lehet ezt bírni,...

Anyukák hogy lehet ezt bírni, egyik pici másik kicsi, egyik sem alszik?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves lányom és egy 5 hónaposom. Külön szobában alszanak. Egy darabig nem is volt gond - leszámítva hogy a nagy elvétve alszik már cska nap közben ami miatt a kicsi se alszik 1,5-2 óránál többet nap közben.

De pár hete a pici 2 óránként kéri éjjel a cicit, fogalmam sincs miért. És mikor felsír, felkel rá a nagy is...apa bemegy egyszer a nagyhoz, de imvel másnap dolgozik nem várhatom el hogy kétszer bemászkoljon hozzá vagy háromszor...neki is muszáj pihenni...én már kvázi beköltöztem a kicsihez, de hárman végképp nem tudunk együtt aludni..a kicsivel sem tudok, 3 órákat alszom egy nap, 4. hete, nappal sem tudom pótolni mert ugye nem alszanak.

Hogy mitől kel a kicsi nem tudom, próbáltuk hogy apa megy be hozzá, próbáltam beszűkíteni az ágyát hogy ne forogjon, próbáltam tápszert is adni neki hogy hátha kevés a tejem, de azt nem fogadta el..amúgy meg cumizik és cumival a szájába ébred meg, nem az a baja hogy kiesik.


2017. febr. 24. 08:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tartom egyetlen megoldásnak ez esetben, hogy beszereztek egy jó nagy matracot vagy felfújható vendégágyat és úgy alszatok hárman a két gyerekkel. Idővel javulni fog a kicsi alvása is, bár a nagynak is jót tenne a rendszeres napközbeni alvás.

Bár ez nekem baromi fura, hogy ennyire ki kell kímélni a férjed, mert különben morcos lesz. A nagyobbik lányunk (3 éves) a héten elkapott valami vírust, hányt stb. kórházba került, a férjem ment vele a gyerekklinikára és három napig egy műanyag széken aludt, illetve nem aludt. Én a 9 hónapossal maradtam itthon, illetve hoztam -vittem mekik a cuccokat, ráadásul látogatási tilalom is volt.

Tudom ez nem tartozik szorosan a kérdésedhez, de vannak ilyen váratlan események, amik tényleg minden előzmény nélkül bekövetkeznek és hiába pörögsz hogy megold egyedül, nem fog menni, csak belehülyülsz. Szerintem.

2017. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

nem tudok együtt aludni velük. sem ők velem. nem opció. férjemmel kapcsolatban nem szeretnék többet mondani. meg van az oka hogy óvom (beteg). Igen, így vállaltuk, kis korkülönbséggel, és nem bántam meg, nem sírni ríni jöttem ide hanem tanácsért. Remélem nem baj, aki rúgdosni akar meg beszólogatni nyugodtan tovább görgethet.


Kedves 10, köszönöm a válaszod. A leszoktatás lenne a megoldás szerintem is, annak idején a nagyobbik lányom ugyanígy kelt 5 hónaposan (mint írtam tényleg rossz alvók tőlem örökölték) és akkor őt hagytam kicsit nyüszögni (mellette voltam egész éjjel de nem akptot cicit viszont sírt hiába voltam mellette), cumira ráfanyalodott egy két este után.

De most a hugival más a helyzet, mert ő eleve cumizik, és azt meg nem szeretném hogy éjszakákat sírjon mert ott a nagy, nem értené a helyzetet...vagy szerinted hogyan kellene leszoktatni a ciciről?

apa próbált bemenni hozzá, darabig ringatta de sírni kezdett nála a ciciért, próbáltam akkor neki vizet adni, azt nem fogadja el, most épp tápszert ugye, de azt sem...cicit csak végszükség esetén kap éjjel, visszaringatom, vagy kézfogással visszaalszik, ez beválik az első pár ébredésnél, aztán éfjél körül már kap cicit mert ugye meg is szomjazhat, lehet hogy a tejem sem elég már neki, és szerintem egy ekkora baba még simán éhes lehet éjjel, főleg ha amúgy sem alszik jól..


Tudom hogy nem kerek de sajnos ilyen a nagy. 05.00kor kelt pl tegnap, aztán kint voltunk 2 órát délelőtt, aztán délben nem aludt, este 20.00kor kidőlt, de éjjel felkelt kétszer is a picire, és 05.00kor meg már kukorékolt. 9 órát alszik 24 órából..és mondom nem is tűnik fáradtnak, jól fejlődik, ügyes, szép értelmes és nyugodt kisgyerek..inkább csak nekem hulla fárasztó most ez a helyzet...3-4 naponta elfárad a nagy és olyankor délben is alszik 2-3 órát de utána napokig megint nem alszik délben...ma pont alszik, délben elaludt, de tudom hogy este nem fog tudni emiatt elaludni 22.00 előtt

2017. febr. 24. 13:35
 13/19 anonim ***** válasza:

Ha még igényli a baba cicit akkor csak sírással tudod leszoktatni, mivel semmivel se tudod pótolni, főleg ha már cumizik is, vagy apával, de ez nálatok ugye nem opció... (Egyébként a babáknak 6 hónapos korukig szükségük van az éjjeli evésre mert még pici a gyomruk és az anyatej hamar kiürül)


Egyébként megfigyeltem h minden olyan kérdésnél, ahol a válaszadók azt pedzegetik h apát kéne jobban bevonni ott előbb-utóbb a kérdező kitalálja h apa azért nem tud segíteni mert beteg...

Akkor marad a bébiszitter.

2017. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az éhség ellen az a tanácsom, h lassan kezdődik a hozzátáplálás, vacsoráztasd meg a kicsit tejpéppel vannak külön jó éjszakát verziók is (azok elvileg jobban telítenek)! minél később, olyan 7 óra körül, aztán fürdés, alvás előtt meg kapjon cicit! így elvileg hajnalig ki kell bírnia, legalább 4 ig, 5 ig! Én éjfélkor biztos nem ciciztetném!

Nálunk apa szoktatta le az összes gyereket, mi is védőnői tanácsra kezdtük el így csinálni, mert nekem nem ment, egyszerűen nem tudom jobban megfogalmazni, érezte rajtam a tejszagot, és nem nyugodott míg nem ciciztettem! de az is lehet, h nem voltam elég kitartó, nálunk pont fordított a helyzet alvás tekintetében! az apjuk jobban bírja az éjszakázást!

DE: ha nálatok apa kiesik, akkor probáld meg egyedül, de úgy hogy nem hagyod természetesen ordítnai, ott leszel mellett, simogatod, cumiztatod, adsz neki vizet stb. de én cicit leghamarbb is csak hajnalba adnék! ez lehet mondjuk 4 óra, ami szépen majd ki fog tolodni! Így is biztos menni fog, csak sokkal tovább tart, mintha apa csinálná!

Tehát opciók: apa kibírja 3-4 napig, biztos kemény lesz, (ismerőseim is így csinálták, apa ott szabit vett ki 1 hetet), de hamar megvan a nagyot sem stresszeli sokáig, h a kicsit sír éjszaka vagy Te megoldod egyedül, tovább tart, de következetesen nem ciciteted! a nagy meg majd kibírja valahogy addig! de arra gonodolj, hogy ha majd mind tudtok 5-6 órát egyfolytában aludni elkezdenek helyrerázodni a dolgok!

2017. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

látom sok a 69 es :)

a 14-est a 4 gyerekes írta, a 13-ast nem!

2017. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

a levegőztetés alatt mi értesz? aktívon szaladozik, mászokázik, játszóztok, vagy ül a kocsiban? mert az sem mindegy!

Nálunk a két kicsi között van kis korkülönbség, úgy mint nálatok! Én a nagy fix napirendjéhez alakítottam ki a kicsi napirendjét, pontosabban abba illesztetem bele!

2017. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
levegozes alatt azt ertem setal motorozik testverfellepoje van egyebkent de foleg setal a boltba vagy jatszozunk vagy a kertben matat. koszina tanacsokat meglrobalom ejfelnel tovabb huzni a szoptatassal akkor...
2017. febr. 24. 14:06
 18/19 anonim ***** válasza:

még az jutott eszembe, h lehet, kevés inger éri, az idegrendszere nem fárad le! Járjatok társaságba, gyerekek közé, akár játszóházba, foglalkozásokra, érjék ingerek, pláne, ha kislány, ők gyorsabban érnek!

Mi szinte mindennap járunk a kicsivel, és sok anyuka van, aki hozza a nagyot, a kicsit meg magára köti, vagy a hordozóba nézelődik, vagy kiteszi egy plédre!

2017. febr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
járunk minden csütörtökön játszóházba 2 órára és érdekes hogy olyankor sem alszik! nem is értem én sem, én hulla fáradt vagyok a gyerek zsivongás végére...ő meg nem.
2017. febr. 24. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!