Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak, hogy jobban...

Mit csináljak, hogy jobban aludjon nappal?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hetes, az éjszakai alvással nincs gondom, elalszik fél kilenc körül, és csak 4-5 között kel enni. De nappal egy rémálom, mert 1-1,5 óra ébrenlét után elfárad, elalszik könnyen, de 30-40 perc után fel is kel, amivel nem lenne gondom, de onnantól kezdődik a nyűgösködés mert még fáradt, és olyankor már van hogy az ölemben se jó neki. Másnál is van így? Ha véletlenül alszik 1,5 órát utána nagyon jó kedve van. Mit csináljak, hogy jobban aludjon?

2017. márc. 1. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is megfigyeltem, hogy a babák úgy alszanak, hogy kb. 30 perc után ér véget egy mélyebb alvási ciklus. Sok baba ilyenkor "igazgat magán egyet", csemmeg, nyammog, röfög, szuszog, aztán alszik tovább:-). De van, aki megébred sírva. Az én babáim is ilyenek voltak. Most 4 hónapos a legkisebb, nappal babakocsiban altatom (szerencsére kertes házban lakunk és rálátok a konyhaablakból), és amikor ébred, visszatologatom alvásba. Így alszik akár három órát is, de többször vissza kell ringatni.
2017. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg kendőben magadra kötni, akkor jobban alszik és szabad a kezed.
2017. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam már magamon altatni, de akkor is 20-30 perc múlva felkel. Az elsőnek amúgy igaza van, ha elkapom amikor ébredezik, és a cumit visszaadom neki van, hogy sikerül visszaaludnia, és akkor többet alszik, csak nem mindig jön össze :(
2017. márc. 1. 09:59
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Fiam is 10 hetes. Nálunk most a "kuckózás" jött be. Rájöttünk, hogy imádja, ha valami az arcához ér amikor alszik vagy álmos.

Úgyhogy ha fárad, egy játékot vagy a pulcsim ujját ráhajtom az arcára (persze úgy hogy ne fulladjon meg és amúgy is a közelemben van, látom), azt magához húzza és gyönyörűen alszik akár 1 órát is. Volt hogy kettőt..


Lehet nálatok is van valami személyiségi jegy ami ilyenkor segíti őt.


Esetleg próbáld ki egy elsötétített helyen altatni. Eleinte nálunk a nappali beszűrődő fény is nyugtalanságot okozott ilyenkor. Babakocsi letakarva vagy bármi.

2017. márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, bár vannak jobb napok. Éjjel azon kívül h eszik nem nagyon kel, kivéve frontkor mert akkor óránként sajnos. Napközben 30 perc után kel, akkor is ha hullafáradt. Persze olyankor nyügös, sokat szenvedünk vele. Nem tudom mitől lehet de remélem kinövi! 4 és fél hónapos.
2017. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2017. márc. 1. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:
mindkét babám ilyen volt, 6-7 hónaposan állt helyre, akkor kezdtek hosszabban aludni...addig naponta 3*30 percet aludt kb mindkettő...rossz altatási technika az oka, mivel nem tudnak önállóan vissza aludni, ha mgébrednek a mélyalvási ciklus után, nem tudnak visszaaludni, igénylik a segítséget (ringatás cici) stb. Ez ilyen, túl kell élni.
2017. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!