Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 éves, forgolódik, szenved,...

4 éves, forgolódik, szenved, miért?

Figyelt kérdés

4 és fél éves kisfiam lefekvés után kb még fél-1 órát,de volt hogy tovább is ...csak forgolódik,szenved,nem alszik el..

Délutántól már nincs se nasi,se cukros innik.Vacsizunk rendesen,utánna játszik mèg kicsit (10-15 percet),fürdés,mese,lámpa le.

Fogalmam sincs már mit tegyek..nem fél a sötétben,nem éhes,nincs melege,stb..

Ötletek ? Tanácsot szivesen fogadok


2017. márc. 30. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Alszik-e meg delutan?

Vagy hagyd meg este egy kicsit jatszani,es kesobb fektesd, akkor o sem fog szenvedni az elalvassal.

Egyebkent mikor fekteted? Koran?

Delutan jol megmozgatod? Nem farad el?

2017. márc. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyjából 1 órát alszik oviban még.

A jóidő óta biciklivel jövünk haza,ő a sajátján..és 6-fél 7 előtt nemigen jövünk be udvarról.

Biciklizik még az utcán,trambulinozik,kertészkedünk,konyhában is segít..

Szóval mozgatva van bőven.

A vacsi nálunk 7kor szokott lenni..fél 8 körül megyünk fel az emeletre,játszik mèg..Onnan változó hogy mikor fürdik,de 8 ig megtörténik

2017. márc. 30. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Mikor kel? A délutáni alvás mikorra esik? Déltől 1-ig? Vagy 1-től 2-ig? Mert nem mindegy.


Szerintem a 8 óra elég korai fekvés, ha 9-kor tennéd le, talán sikeresebb lenne az elalvás. (Így is akkor alszik el, csak szenved előtte egy órát). Mozog napközben? Vagytok levegőn? Kényelmes a matraca?

2017. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mint írtam folyamatosan levegőn vagyunk..a matracával eddig nemvolt gond!

2kor-negyed 3kor ébred!

Nem 8 kor fektetem le,csak azt irtam hogy 8ig megtörténik a fürdés.

Utánna még 2-3 mese olvasása is van.

Reggel a munkám miatt 7kor kell ébresztenem,de alig tudom kikelteni az ágyból...

De lehet megpróbálom mégis a 9 órás fektetést

2017. márc. 30. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Szintén 4 éves, nálunk az a baj, hogy sokáig hagyják aludni az oviban. Volt olyan, hogy odaértem érte fél 5-re erre látom uzsizik, közli az óvónéni most kelt fel, mert sokára aludt csak el. Nálunk 8-kor van lámpaoltás, az iskolás lányom elalszik 5-10 perc alatt, a kicsi sokszor még fél 10-kor is hallom, ahogy énekelget a szobában. Megoldás szerintem csak az lenne, ha nem aludna már napközben, hétvégén már vagy 2 éve nincs igénye rá.
2017. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Igen, a 9-es fektetes talán jobb lenne.

Nekem kozel 4 evesem van, du. mar nem alszik, reggel 7korul kel, este igy is 8 mire elalszik. Pedig a tobbit ugy csinalom, mint te. Sok mozgas, kert is van, sokat van szabadban. Ha du. valami csoda folytan alszik, akkor 10 elott nemalszik el.

Vannak ilyen gyerekek. Ne kinozd. Rossz lehet neki is forgolodni orakig.

2017. ápr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!